škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Günlük yakıt değerleriniz..

gokcen59 · 4900 · 2279936

0 Üye ve 29 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şimdi yoldan geldim.%50-60 Min. 120km/h, %20-30 150-160 km/h,%10 190+km/h. Defalarca aynı koşullarda Octavia'ya ile 6.4 Lt/100km yaktığım yolda; Cerato dizel ile 5.6 Lt/100km yaktım. İki veride yol bilgisayarı verisi. Octavia hatasız ölçüm yapıyordu. Cerato hk. Henüz kanıtlanmış bir bilgim yok.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
100 tl ye 95 ile 97 oktan yarı yarıya karışık 244 km oldu. karışık kullanım ş.içi ve çevre yolu ort. hız 22 km. yol bilgisayarına göre ort. 7,8 lt. kalan menzil 110 km eğer 250 km yi tamamlarsa benzin hesabıyla yol bil. sayarı ortalaması bir birini tutacak. bence makul bir değer

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;461720
100 tl ye 95 ile 97 oktan yarı yarıya karışık 244 km oldu. karışık kullanım ş.içi ve çevre yolu ort. hız 22 km. yol bilgisayarına göre ort. 7,8 lt. kalan menzil 110 km eğer 250 km yi tamamlarsa benzin hesabıyla yol bil. sayarı ortalaması bir birini tutacak. bence makul bir değer

Ortalama hız yükselince yakıt düşmüş.. havalarda ısındı biraz..

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı şartlarda Octavia ile 4lt/100km, Cerato ile 3,6 lt/100km tüketim..

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: Akif Hoca;461717
Şimdi yoldan geldim.%50-60 Min. 120km/h, %20-30 150-160 km/h,%10 190+km/h. Defalarca aynı koşullarda Octavia'ya ile 6.4 Lt/100km yaktığım yolda; Cerato dizel ile 5.6 Lt/100km yaktım. İki veride yol bilgisayarı verisi. Octavia hatasız ölçüm yapıyordu. Cerato hk. Henüz kanıtlanmış bir bilgim yok.

120 ile 5-5.2 arası yaktığını biliyorum (y.b. ile), yüksek hızlar da karışınca 5.6 tam beklenen değer gibi olmuş. Depo ölçümü aşağı yukarı tutuyor. Daha düşük bile ölçtüğüm olmştu km 150'lerdeyken ama şimdi bilemiyorum 190'ı devirdik :D Kısa zaman içinde enjektöre gireceğiz mecbur. Atlamalar hissetmeye başladım.

Alıntı yapılan: Akif Hoca;461738
Aynı şartlarda Octavia ile 4lt/100km, Cerato ile 3,6 lt/100km tüketim..

3.6 nasıl hocam bayır aşağı mı :)

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zaferhan;461736
Ortalama hız yükselince yakıt düşmüş.. havalarda ısındı biraz..

doğru düzgün hiç sıkıştırmadım biraz bassam 8 lt altına düşeceğini hiç zannetmiyorum.
schell'in yeni 97 nitro+ kullanan var mı acaba bayağı özellik saymışlar ama ne kadar faydası var.

Shell V-Power Nitro+ Kurşunsuz 97

Aylar süren yoğun test çalışmalarının ardından, motorunuzun performans potansiyeline ulaşmasını sağlayacak bir performans yakıtı yarattık.

Scuderia Ferrari ile geliştirilen bu yeni formül, performansı engelleyen tortulara karşı motorunuzda anında etki etmek üzere tasarlandı.

Sürtünme düzenleyici içeriğini de %25* oranında artırdık.

Sürtünme düzenleyici kritik önem taşıyan motor parçalarındaki sürtünmeyi azaltmak ve tekerleklere daha fazla güç iletmek üzere tasarlanmıştır.

Kısaca özetlemek gerekirse, bu gelişmiş performans yakıtı, Ferrari'nin tercihidir.

Shell V-Power Nitro+ Kurşunsuz 97'nin Avantajları

Silindir Duvarlarını Korur - Sürtünme Düzenleyici Teknolojimiz piston grubu ve silindir duvarını koruyucu bir filmle kaplayarak, aralarındaki sürtünmeyi anında azaltmak üzere tasarlanmıştır.

Daha temiz Emme Subapları ve Yakıt Enjektörleri - Performansı etkileyecek tortuları temizleyecek ve oluşmalarını önleyecek şekilde tasarlanmıştır.

Shell V-Power Nitro+, performansı etkileyen tortuların emme subapları ve yakıt enjektörleri etrafında birikmesini önleyici özel katkı maddeleri içerir.

Önceki Shell V-Power Kurşunsuz 97 ürünümüzle karşılaştırıldığında, formülü %25 daha fazla Sürtünme Düzenleyici Teknoloji (FMT) içerecek şekilde yeniden tasarladık.

Bu teknoloji, Ferrari ile aramızda uzun süredir devam eden teknik ortaklık kapsamında test edilmiş ve kritik önem taşıyan motor kısımlarında sürtünmeyi azaltmak ve böylelikle motorun tekerleklere daha çok güç taşımasını sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben 2-3 aydır kullanıyorum.. çok ciddi incelemeler yaptığım söylenemez ama genel izlenimim..
 bence performans artışı var..(forumlarda teknik olarak böyle bir artışın olamayacağını yazıyorlar)
 motor sesi azaldı ve güzelleşti..(spor araba sesi alıyorum sanki..95 oktan da Dizel sesi geliyordu)
 yakıt tüketimi çok azda olsa düştü.( 0.5 - 1 lt arası)

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;461746
120 ile 5-5.2 arası yaktığını biliyorum (y.b. ile), yüksek hızlar da karışınca 5.6 tam beklenen değer gibi olmuş. Depo ölçümü aşağı yukarı tutuyor. Daha düşük bile ölçtüğüm olmştu km 150'lerdeyken ama şimdi bilemiyorum 190'ı devirdik :D Kısa zaman içinde enjektöre gireceğiz mecbur. Atlamalar hissetmeye başladım.

3.6 nasıl hocam bayır aşağı mı :)

950mt rakımdan 80mt rakıma 50km mesafede kullandığım bir yol..

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
7.5-8 cruze yol bilgisayarı verisi ankara içi. Peder beyde 9.4 sabit

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
F30 316i ile yapmadığımız şey kalmadı ortalama 7,7litre idi.Ben böyle bir şey görmedim.Ciddi ciddi az yakıyor cihaz.Bana başka biri bu koşullarda 7,7litre yaktı dese yalan söyleme derim net bir şekilde.BMW yapmış..

Çevrimdışı LeChiffre

• Weatherman
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şehir dışı, eğimsiz yol, 90km/s, cruise control, 7 lt/100km, benzin.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Demet-etlik-çukurambar-etimesgut-demet 70 km yol evin önünde 7.0 dı kah 8.3lere çıktı kah 6.9 lara düştü ortası 7.0 oldu gayet iyi daha gazın bi dişi bile sönmedi

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: dgn;461802
F30 316i ile yapmadığımız şey kalmadı ortalama 7,7litre idi.Ben böyle bir şey görmedim.Ciddi ciddi az yakıyor cihaz.Bana başka biri bu koşullarda 7,7litre yaktı dese yalan söyleme derim net bir şekilde.BMW yapmış..

Demek ki F30'un hem benzinlisi hem de dizel az yakıyor.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Katılıyorum 3.20 de çok az yakıyor bende şaşırmıştım