škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Günlük yakıt değerleriniz..

gokcen59 · 4900 · 2278005

0 Üye ve 12 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O yolda yakar hatta daha da az yakabiliyo en azından okula giderkende gelirkende aynı 4.1-4.2

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;463164
Acıklı bi angara havası denk geldi radyoda açtım sesi sabitledim 82 ye 3.8 ortalama octi gene kokladı :)

5. vites 82 km sabit hız 1,6 TDI icin devirsiz olmuyormu?
Yapılan ekonomi kısa vadede DPF in erken dolması, uzun vadede aracın yağ yakmasına sebep olabilir diye düsüyorum,
DPF calıstığında yakıt tüketimi artacağından yapılan ekonomi bosa gitmis oluyor zaten, yada doldugunda servis 120 liraya temizliyormus,

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustisahin;463199
5. vites 82 km sabit hız 1,6 TDI icin devirsiz olmuyormu?
Yapılan ekonomi kısa vadede DPF in erken dolması, uzun vadede aracın yağ yakmasına sebep olabilir diye düsüyorum,
DPF calıstığında yakıt tüketimi artacağından yapılan ekonomi bosa gitmis oluyor zaten, yada doldugunda servis 120 liraya temizliyormus,

7. Viteste hocam 5 te değil :) evet araba beni çok sevmiyo zaten haftada bi muhakkak dpf çalışıyo kurum yakıyo. Arada bende yardımcı oluyorum bu sabah 8.40 civarı anadolu bulvarını kullanan varsa muhakkak farketmiştir beni çok kalabalıktı derse geç kalıyordum s modunda biraz boşluk doldurmaca oynadım okula kadar 1071den okula dönerken 6.0 dı ortalamam park ederken 5.2 ydi çok sıkıntı olacağını düşünmüyorum ben bu dpf olayının

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;463227
7. Viteste hocam 5 te değil :) evet araba beni çok sevmiyo zaten haftada bi muhakkak dpf çalışıyo kurum yakıyo. Arada bende yardımcı oluyorum bu sabah 8.40 civarı anadolu bulvarını kullanan varsa muhakkak farketmiştir beni çok kalabalıktı derse geç kalıyordum s modunda biraz boşluk doldurmaca oynadım okula kadar 1071den okula dönerken 6.0 dı ortalamam park ederken 5.2 ydi çok sıkıntı olacağını düşünmüyorum ben bu dpf olayının

bugün bende 4.30 sularında yaşamkentten ankara bulvarını kullanarak gazi ye gittim. ortalamam 8 litre civarındaydı (2 ışık bekleyerek 9dakikada gittimde :D )

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;463263
bugün bende 4.30 sularında yaşamkentten ankara bulvarını kullanarak gazi ye gittim. ortalamam 8 litre civarındaydı (2 ışık bekleyerek 9dakikada gittimde :D )

Ankara bulvarı candır :) yanlız dikkat edin bi defa dikkatimş çekti gezici radar var orda ve anadolu bulvarında

Çevrimdışı erdemkeskin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar forum dostlari,

Skoda Rapid 1.2. MPI motora Lpg veya Skoda Fabia 1.2 MPI motora Lpg taktirmis olan arkadaslar varsa ve yakit tuketimi degerleri hakkinda tecrubelerinden istifade ettirirlerse cok mutlu olurum.
Saygilar.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: erdemkeskin;463285

Skoda Rapid 1.2. MPI motora Lpg veya Skoda Fabia 1.2 MPI motora Lpg taktirmis olan arkadaslar varsa ve yakit tuketimi degerleri hakkinda tecrubelerinden istifade ettirirlerse cok mutlu olurum.
Saygilar.

Onun yanında aracın motorundan memnunlar mı bide onu ifade edebilirler mi acaba :)

Çevrimdışı erdemkeskin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;463286
Onun yanında aracın motorundan memnunlar mı bide onu ifade edebilirler mi acaba :)

Evet, onuda sormak lazim acaba araclarinin motorundan memnunmusunuz sevgili arkadaslardan onuda ifade edebilir misiniz acaba :)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün okuldan dönerken bir yakıt denemesi yapayım dedim.Araçta tekim, bagaj boş ve tahmini 8-9litre mazot var depoda.

Güzergah Gölbaşı-Yenimahalle(25km), ortalama tüketim 4,1litre.Ortalama hız ise 51km.Genelde 4.vites 70-80km bandında ilerledim.Kendi kişisel öngörüm rakım farkı sıfırlandığı sürece bu araba 4 litrenin altında asla yakmaz.Zaten uzun yol fabrika verisi de 4litre.Birde işin şu boyutu var kendimi o kadar kastım az yaktı iyi hoş değdi mi?Bence hayır.Basarak gelsem maksimum 5litre yakardım.Hemde otobüsçülerden dolmuşçulardan selektör korna yemezdim.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: erdemkeskin;463285

Saygilar.

Fabia 1'de 64 hp'lik (tork aynı) motorda lpg kullandım 70 bin km'ye yakın yaptım.

Motordan da lpg ile tüketimden de memnundum. Ş dışı 80+ kmh hız ortalaması ile samsuna 6 litre civarı lpg ortalaması ile gittiğimi biliyorum. 90+ hız ortalaması ile de 7 litre falan lpg yaktırılabiliyor. Ş.içi kasmadan kullanırdım, 8-8.5 civarı yol bilgisayarı, 9-10 litre civarı lpg ortalamam vardı. Ama dikkatli kullanımda ş.içi 6.5 de gösterdiği olurdu. BRC kullanmıştım. Tüm kullanım ömrü boyunca herhalde 3 defa falan motor arıza ışığı yakmıştı lpg'den dolayı, ertesi gün sönerdi. Performans olarak ayara bağlı tabi ama benzinden aşağı değildi benimki.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;463293
Fabia 1'de 64 hp'lik (tork aynı) motorda lpg kullandım 70 bin km'ye yakın yaptım.

Motordan da lpg ile tüketimden de memnundum. Ş dışı 80+ kmh hız ortalaması ile samsuna 6 litre civarı lpg ortalaması ile gittiğimi biliyorum. 90+ hız ortalaması ile de 7 litre falan lpg yaktırılabiliyor. Ş.içi kasmadan kullanırdım, 8-8.5 civarı yol bilgisayarı, 9-10 litre civarı lpg ortalamam vardı. Ama dikkatli kullanımda ş.içi 6.5 de gösterdiği olurdu. BRC kullanmıştım. Tüm kullanım ömrü boyunca herhalde 3 defa falan motor arıza ışığı yakmıştı lpg'den dolayı, ertesi gün sönerdi. Performans olarak ayara bağlı tabi ama benzinden aşağı değildi benimki.

Performans yeterlimiydi hocam yani öküz arabası gibimiydi yoksa bizim oraların onu merak ediyorum çünkü babamla spacebacke baktık dün akşam baya. İkna edebilirsem 1.2 75 bg ambition donanım kırmızı bitane düşüniyorum zira arabada kastik basınç sensörü esp standart bi sis farı bide çelik jantla alsam siyah folyoları da ben çeksem çok mantıklı bi seçenek olmuş oluyo bence :)

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;461717
Şimdi yoldan geldim.%50-60 Min. 120km/h, %20-30 150-160 km/h,%10 190+km/h. Defalarca aynı koşullarda Octavia'ya ile 6.4 Lt/100km yaktığım yolda; Cerato dizel ile 5.6 Lt/100km yaktım. İki veride yol bilgisayarı verisi. Octavia hatasız ölçüm yapıyordu. Cerato hk. Henüz kanıtlanmış bir bilgim yok.

Satışa çıkarmadan son defa keyifle binmek için bugün yola çıktım. Aynı şartlarda Octavia ile  6.2 lt/100km yaktım..

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kerata mı Octavia mı satılık hocam?
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ugurcnplt;463307
Kerata mı Octavia mı satılık hocam?

Maalesef Octavia:(
Az önce istemeyerekte olsa ilanı verdim, umarım değerini bilecek birisi alır..
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-orijinal-sunrooflu-sifir-hata-159666374/detay/
« Son Düzenleme: 03 Nisan 2014, 23:53:31 Gönderen: Akif Hoca »

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;463290
Bugün okuldan dönerken bir yakıt denemesi yapayım dedim.Araçta tekim, bagaj boş ve tahmini 8-9litre mazot var depoda.

Güzergah Gölbaşı-Yenimahalle(25km), ortalama tüketim 4,1litre.Ortalama hız ise 51km.Genelde 4.vites 70-80km bandında ilerledim.Kendi kişisel öngörüm rakım farkı sıfırlandığı sürece bu araba 4 litrenin altında asla yakmaz.Zaten uzun yol fabrika verisi de 4litre.Birde işin şu boyutu var kendimi o kadar kastım az yaktı iyi hoş değdi mi?Bence hayır.Basarak gelsem maksimum 5litre yakardım.Hemde otobüsçülerden dolmuşçulardan selektör korna yemezdim.

işte bende motorun bu huyunu seviyorum basınca da yakmıyor. kepekli yokuşu üzmüştür ama sonrasında da uzuuun bir cut off yapmışsındır :)