škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Günlük yakıt değerleriniz..

gokcen59 · 4900 · 2277979

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;463352
işte bende motorun bu huyunu seviyorum basınca da yakmıyor. kepekli yokuşu üzmüştür ama sonrasında da uzuuun bir cut off yapmışsındır :)

Basınca ciddi bir şekilde az yakıyor.Yanı basmayıp çok çok az yakmasındansa basıp az yakmak daha mantıklı:D

Bu sabah yenimahalleden gölbaşına kadar arkadaşımla önlü arka yara yara gittik.Hem rampada hem inişte öndeydim.Hatta kepekliden inişte bana yetişemedi.1.4 otomatik corsa ile.İbrede 180i gördüm.Okulda ortalamam 5,6 litre idi.Hani 25km boyunca yardım 5,6 ortalama bedavadan biraz pahalı.Onun ortalamayı sormadım bile, rampayı benzinde çıkmış giden benzinin peşine düşmüştü:lol:

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Aynı kanı bende de oluştu. 90-100 ile gitmiyormuş gibi seyahat edince 4.3 yakıyor kerata.
Sabit 120 ile de 5 diyelim, aslında 4.9 falan. Değimiyor bence de.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;463372
Aynı kanı bende de oluştu. 90-100 ile gitmiyormuş gibi seyahat edince 4.3 yakıyor kerata.
Sabit 120 ile de 5 diyelim, aslında 4.9 falan. Değimiyor bence de.

Hocam sen çok sabırlısın. Ben Ceratoyla 5.9 dan aşağı düşmedim daha. .

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;463371
Basınca ciddi bir şekilde az yakıyor.Yanı basmayıp çok çok az yakmasındansa basıp az yakmak daha mantıklı:D

Bu sabah yenimahalleden gölbaşına kadar arkadaşımla önlü arka yara yara gittik.Hem rampada hem inişte öndeydim.Hatta kepekliden inişte bana yetişemedi.1.4 otomatik corsa ile.İbrede 180i gördüm.Okulda ortalamam 5,6 litre idi.Hani 25km boyunca yardım 5,6 ortalama bedavadan biraz pahalı.Onun ortalamayı sormadım bile, rampayı benzinde çıkmış giden benzinin peşine düşmüştü:lol:

Doğan hocam sen satmayı düşünmez misin fabişi :)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;463386
Doğan hocam sen satmayı düşünmez misin fabişi :)

Şu an için maalesef.Açıkçası yaza doğru giderli bir makine alma planım vardı ama sadece plan olarak kaldı.Az yakmak daha ağır basıyor şu an.:) Zira 25 kuruş civarı yakıyorum.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;463387
Şu an için maalesef.Açıkçası yaza doğru giderli bir makine alma planım vardı ama sadece plan olarak kaldı.Az yakmak daha ağır basıyor şu an.:) Zira 25 kuruş civarı yakıyorum.

temiz düşük kmli vag grubu arıyorum aklınızda olsun ozamn :)

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kütüphane kuşluğu devam ediyor malum sınav haftası geldi çattı. Okuldan direk malazgirt bulvarı-anadolu bulvarı ve demetevler güzergahı. Bu yeni yol 4 km yolumu kısalttı ve acayio rahatlattı tüketimi 3.8 litre 51 km ortalama hız 9 km 11 dk süre 370 km oldu fulleyeli 530 km menzil gösteriyo 50 lt depo için gayet iyi bence

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;463376
Hocam sen çok sabırlısın. Ben Ceratoyla 5.9 dan aşağı düşmedim daha. .

hocam 5.9 yakması için 140-150 ile gitmek lazım değil mi? Ya da şehir geçişleri, viraj, rampa çok olursa belki. Ş.içi de bu ara 6.5'a oturdu havalar ısınınca.

Bu arada yeni aldığmız advance'e de manifold temizliği vs yaptırdık ama benim araba şu an daha atik, turbo yollu olmasına rağmen. Ona bindim bugün, biraz tutuk mu acaba diye şüphe ettim, sonra kendi arabama binince emin oldum. Advance 122 bin, benim comfort 192 binde.

Bi de şu kesin ki, 16 jantta (advance) yol tutuş bariz iyi, ama alt takım sert daha konforsuz. Benim 15 jant, yanak ölçüsü de 60 yerine 65 olunca diğerine göre yastık gibi şu an.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;463403
hocam 5.9 yakması için 140-150 ile gitmek lazım değil mi? Ya da şehir geçişleri, viraj, rampa çok olursa belki. Ş.içi de bu ara 6.5'a oturdu havalar ısınınca.

Bu arada yeni aldığmız advance'e de manifold temizliği vs yaptırdık ama benim araba şu an daha atik, turbo yollu olmasına rağmen. Ona bindim bugün, biraz tutuk mu acaba diye şüphe ettim, sonra kendi arabama binince emin oldum. Advance 122 bin, benim comfort 192 binde.

Bi de şu kesin ki, 16 jantta (advance) yol tutuş bariz iyi, ama alt takım sert daha konforsuz. Benim 15 jant, yanak ölçüsü de 60 yerine 65 olunca diğerine göre yastık gibi şu an.

Yanakların kalın olması bir yandan iyi ama diğer yandan da kötü virajlarda çok fazla yatıyor gövde salınımı daha fazla oluyor insana bıraktı bırakacak hissi geliyor.Düşük yanak profili olan lastik bunu yaşatmıyor mesela.Konforu var evet düştüğün çukurları pek önemsemiyorsun balon yaptı derdin olmuyor :D

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
dün özellikle denedim, yanak kalınlığının bariz etkisi var, ani şerit değiştirmede falan ince yanak olan gayet iyi, yeterli yol tutuşta. Ama alt takım yaptırdık, sanayiden çıktı araba, yine de takır tukur gibi geldi bana.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bugün yaklaşık 55-60 km uzaklıktaki gökçebey tarafına gittik, 3 kişiydik. Yollar dolanbaçlı ama genelde sakin. Minimum denemesi yaptım, 80-85 kmh... Gökçebey'e 3.7 ile vardım (rakım -200 daha düşük). Dönüşte yenice ilçesinde 4.0 iken şeker kanyonuna girmek için yoldan ayrıldık. 4 km kadar yukarılara çıktık, sonra da indik tekrar ana yola indiğimizde 4.2 olmuştu yani 0.2 artış oldu dağ yolunda. Karabük'e de 4.3 ile girdik ama kanyon işi olmasaydı 4.2 olurdu herhalde. Hız ortalamasını sıfırlamayı unuttuğum için veremeyeceğim malesef. Toplam km 125 olmuş.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;463403

Hocam  yıllardır aynı yoldan Antalya, ya gidip geliyorum.  Radarları da bilince radar bölgesi hariç 150-160 dan aşağı düşmem.  Şimdi yine Antalyadayım. Satmadan önce Octavia ile son kez geleyim dedim. Bugün Octavia ile şehiriçi 21km/h ortalama ile 6.9 lt/100km yaktım. Performansta km den önce bakımlı arabanın avantajını her zaman söylerim. Benim arabada yay sonrası konfor kalmadı. Ama yolu çok iyi tutuyor. O haliyle binmeyi göze alamam. Benim için çok riskliydi. Bu duruma alıştım. .
« Son Düzenleme: 05 Nisan 2014, 21:24:48 Gönderen: Akif Hoca »

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar her zaman ki yol git gel 20 km 5.9 lt.fsi forever
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;463472
arkadaşlar her zaman ki yol git gel 20 km 5.9 lt.fsi forever

Valla hocam benzinli arabada 5.9 gayet güzel bi değer bence kastınız mı yada cc kullandınız mı?

Çevrimdışı hakangemini

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Şu anda 2.73 TL/L gaz fiyatından 40 TL'lik Lpg ile yazlık lastikler ile km'de tüketim 0.24TL/km. Kışlık lastikler ile kış ayında bu 0.29 TL/km idi. Kışın yol bilgisayarında ortalama tüketim 8.8-9.1 L/100km gözüküyordu. Şimdi 7.2-8.1L/100km arası değişiyor (şehir içi).