škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Günlük yakıt değerleriniz..

gokcen59 · 4900 · 2279937

0 Üye ve 30 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ugur A.

• Ziyaretçi
TSI ve TDI motorlar 90-100km/s sabit hızlarda 5,5-6 lt/100km değer çıkartıyor. 120-130km/s süratlerde bu daha da aşağıda oluyor. Rapid' le neredeyse tam gaz gittiğim Hendek dönüşü ortalama, sakin kullanımdan 0,3lt/100km daha düşük çıkmıştı. Enteresan motorlar bunlar yahu!:hmm::blm:

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ugur A.;464078
TSI ve TDI motorlar 90-100km/s sabit hızlarda 5,5-6 lt/100km değer çıkartıyor. 120-130km/s süratlerde bu daha da aşağıda oluyor. Rapid' le neredeyse tam gaz gittiğim Hendek dönüşü ortalama, sakin kullanımdan 0,3lt/100km daha düşük çıkmıştı. Enteresan motorlar bunlar yahu!:hmm::blm:

Ciddimisin yahu?
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: mygokhan;464083
Ciddimisin yahu?

Keratada da benzer durum var, 80'le gidince 100'den fazla yakıyor galiba...

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ugur A.;464078

Uzun süredir TSI kullanıyorum.  Her kullanımımda tüketimi kontrol ederim. Böyle bir gözlemim olmadı. En düşük tüketim değerini 78km/h ortalamayla yaptım..

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;464054
bu rakamları ben fsi ile aynı koşullarda tutturuyorum hemen hemen.en fazla 5.9 veya 6 lt olur.Bana 1.4 tsi veya 1.2 tsi motorlar yakıt konusunda aman aman bir cazibesi yok performans derseniz o başka.yeni teknolojidir v.s tamam.Dün 12 km yolun en az 3 km dimdik rampa geri kalanı yokuş aşağı ve düz yol ortalamam 6.3lt araç ful bagaj yolcu hakeza.fsi ile bence süper.:ok: size göre nasıldır bilemem yorumlara açığım.

fsi li araç kullanmadım ama istenilen ekonomi sağlanamadığı için o motordan vazgeçildiğini duydum. benim araca gelince bu değerler uzun yolda her zaman yakalanır mı bilmiyorum ama rüzgar direnci yüksek bir araç için lastik tabanı genişliği de eklenince bu tüketim ortalaması benim için çok makul.Dünkü ortalama iki yetişkin ve bir çocuk şeklinde depoda kırmızı daydı, kısmetse çarşamba günü Bursaya gidiyorum beş yetişkin ve bir çocuk bakalım ne yakacak

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;464083
Ciddimisin yahu?
Tabii ki!
Alıntı yapılan: turker;464086
Keratada da benzer durum var, 80'le gidince 100'den fazla yakıyor galiba...
Al işte Gökhan buyur!
Alıntı yapılan: Akif Hoca;464088
Uzun süredir TSI kullanıyorum.  Her kullanımımda tüketimi kontrol ederim. Böyle bir gözlemim olmadı. En düşük tüketim değerini 78km/h ortalamayla yaptım..
Gerçi benim kullandıklarım hep DSG şanzıman araçlar. DSG 7. vitese attığında çok düşük devirde yol alıyor. Belki o devirdeki torku o dişliyi rahat döndürmeye yetmiyordur.:hmm: Sürati arttırmak için devir arttırıldığı için o devirde daha rahat edip biraz daha rahat yakıyordur.:blm: Diye de bir mizansen geliyor aklıma.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
TSI 1500 devirde max. Tork üretmeye başlıyor :)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Akif Hoca;464095
TSI 1500 devirde max. Tork üretmeye başlıyor :)
70km/s' ye gelip de 7. vitese geçtiğinde 1200d/d civarı bir şey çeviriyor ama.:hmm::blm:

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Min. tüketim için vuruntu yapmayacak/zorlamayacak kadar düşük devir, mümküğn olan en yüksek vites kombinasyonu gerekiyor..

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim MPI motorda gözlemlediğim aracın max torku verdiği devirde kullanmakla, 90km/h hızda kullanma arasında fark yok. Bu söylediğim düz yol için geçerli ama. Rampalı, virajlı yollarda fark ediyor.
Ayrıca 80-85km/h civarında gidince bariz az yakıyor araç.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;464071
CC 1.4 tsi ile 4 litre yaktıran gördüm.

DH'de ki ni diyorsan abi bende gördüm.Fabrika verisinden nasıl daha az yaktırıyorlarsa hiç bir zaman anlayamadım:D Ben inanmıyorum:)

Ayrıca şunu da belirteyim TSI ile eko kasıp 6 litre yakmaktansa basıp 7 litre yakmak bence çok daha mantıklı.Özellikle uzun yolda yaptığı hıza göre bizim passat ciddi az yakıyor.140-180 aralığında gidiyorum yinede 7 litre yakıyor:)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: dgn;464102
DH'de ki ni diyorsan abi bende gördüm.Fabrika verisinden nasıl daha az yaktırıyorlarsa hiç bir zaman anlayamadım:D Ben inanmıyorum:)

Ayrıca şunu da belirteyim TSI ile eko kasıp 6 litre yakmaktansa basıp 7 litre yakmak bence çok daha mantıklı.Özellikle uzun yolda yaptığı hıza göre bizim passat ciddi az yakıyor.140-180 aralığında gidiyorum yinede 7 litre yakıyor:)

Evet ordaydı, benim taka ile kastığıma değmiyor da, psikolojik işte :D başlangıçta iyi başlayınca bozmayım şunu diye diye 400 km gidiyor insan :D

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bi ben az yaktıramadım şu benzinli arabaya. 8.6 sabit cumadan beri

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;464112
Bi ben az yaktıramadım şu benzinli arabaya. 8.6 sabit cumadan beri

Abi seninki opel motorlu ondan :D Ayrica 8,6 sehir iciyse bence gayet iyi.