škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Günlük yakıt değerleriniz..

gokcen59 · 4900 · 2278013

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Dark_ottoman;466418
Bugün Karabük-Safranbolu arasındaki kazada kötü idi.

Allah korumuş az daha aşağı gitseymiş araba uçurum

Allah tam nerde olmuş bu hocam

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Akif Hoca;466405
Depoyu doldurduktan sonra 905 km yol gittim, ışık yandı, ortalama tüketim yol bilgisayarına göre 6.1 LT.
Buraya kadar sorun yok, ışık yandığında daha 90 km yol gideceğini gösteriyordu, 1-2 km sonra eve geldim, sabah çalıştırdım, son 90 km mesafeden eser kalmamış. Depo boş yol bilgisayarıda mesafe göstergesi ---- şeklinde yanıp sönüyor. Gece depomu boşaltmadıklarını da biliyorum. Sorun nedir?
Böyle bir durum ile daha önce karşılaşan oldu mu? Araba Kia Cerato CRDI

Işık yandığında motor sıcaktı ve anlık tüketimi 0,5lt/100km idi. Sabah çalıştırdığında zengin karışımla çalıştığı için tüketim de yüksekti ve böyle bir durum çıktı ortaya diye bir mizansen geçti kafamdan.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Depoyu doldurduktan sonra 905 km yol gittim, ışık yandı, ortalama tüketim yol bilgisayarına göre 6.1 LT.
Buraya kadar sorun yok, ışık yandığında daha 90 km yol gideceğini gösteriyordu, 1-2 km sonra eve geldim, sabah çalıştırdım, son 90 km mesafeden eser kalmamış. Depo boş yol bilgisayarıda mesafe göstergesi ---- şeklinde yanıp sönüyor. Gece depomu boşaltmadıklarını da biliyorum. Sorun nedir?

Sürekli hocam :)

Son 100'de pek tutarlı değil cerato. Son 50'yi zaten göstermiyor, 50'ye düşünce --- yazıyor. Ama baya gidiyor denedim :D

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Dark_ottoman;466418
Bugün Karabük-Safranbolu arasındaki kazada kötü idi.

Allah korumuş az daha aşağı gitseymiş araba uçurum

Ben de geçtim ordan, bi kaç foto da bende var. Adamı ambulansa koydular önümde. Havayastıklarında biarz kan vardı ama pek bi şey olmadı galiba. Aşağı düşseydi fenaydı, 20 metre falan korkulukları süpürmüş araba.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Sen de orada mıydın Süha?
« Son Düzenleme: 13 Mayıs 2014, 09:26:23 Gönderen: turker »

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Kendi aracım için konuşursam menzili o anki birinci ortalama tüketime göre veriyor abi.Sabah veya 2 saati geçtikten sonra birinci ortalama tüketim sıfırlanıyor.Araçta ikinci tüketime göre ortalama bir menzil veriyor.İkinci ortalama tüketim uzun süreli olduğundan hep birinciye göre yüksek bu yüzden menzilin düşmesi normal VAG grupta.Senin araçta da buna benzer bir durum olabilir abi.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ugur A.;466425
Işık yandığında motor sıcaktı ve anlık tüketimi 0,5lt/100km idi. Sabah çalıştırdığında zengin karışımla çalıştığı için tüketim de yüksekti ve böyle bir durum çıktı ortaya diye bir mizansen geçti kafamdan.

Son değeri anlık tüketime göre vermiş olsa çok yerinde vbir tesbit:ok:

Alıntı yapılan: turker;466427
Sürekli hocam :)

Son 100'de pek tutarlı değil cerato. Son 50'yi zaten göstermiyor, 50'ye düşünce --- yazıyor. Ama baya gidiyor denedim :D

Durumun açıklaması olmadığı için sanırım doğru cevap, YB tutarsızlığı:)

Alıntı yapılan: dgn;466435
Kendi aracım için konuşursam menzili o anki birinci ortalama tüketime göre veriyor abi.Sabah veya 2 saati geçtikten sonra birinci ortalama tüketim sıfırlanıyor.Araçta ikinci tüketime göre ortalama bir menzil veriyor.İkinci ortalama tüketim uzun süreli olduğundan hep birinciye göre yüksek bu yüzden menzilin düşmesi normal VAG grupta.Senin araçta da buna benzer bir durum olabilir abi.

VAG da sorun yok, başıma ne geldiyse VAG dan sonra geldi:D

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün 4 kişi ankara içinde çukurambar-gazimahallesi ivedik osb ivedikte bi saate yakın dur kalk dükkan aradık ordan ostim osb de hurdacılar ordan geri gazimahallesi ve ç.ambara geldik 50 km toplam mesafe 6.8 ortalama tüketim 1.4 85 bg ibiza 660 kmde. Tüketim değilde o kadar aradım spoileri gene istanbuldan sipariş verdim ona içim yanıyo :)

Çevrimdışı Dark_ottoman

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.yesilisikbilisim.com
Alıntı yapılan: turker;466429

Sen de orada mıydın Süha?

Ben Ordayken Ambülans yoktu hocam.Sonradan gördüm.Arabanın sol tarafındada bişeyler var başka kaza yapmış araçta yoktu acaba nasıl olmuş.Durumu ağır olan yok dedilerdi bana.

Aşağı yukarı kardemirden 1 km safranboluya doğru olmuş.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zaferhan;466383
eski arabamı bu yol yüzünden satmıştım..  Fabia 2 de kesmedi beni.. 160 la giderken A4 ün dibime girip selektör yapması beni deli ediyor..  4 şeritli yol bom boş.. gelip beni sıkıştırıyor. çoğuna yol vermem.. :)

Octi 1.8T ile o yolda top speed denemesi yaparken 240 la giderken Q7 den sellektör yemişliğm var tahminen hızı 260 civarındaydı :D Anlayacağınız sonu yok bu işin :)

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu tavan fiyat uygulaması 2 aylıkmış.21 mayıs gecesi bitiyormuş.Fiyatlar tekrar artar mı?
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ugurcnplt;467058
Bu tavan fiyat uygulaması 2 aylıkmış.21 mayıs gecesi bitiyormuş.Fiyatlar tekrar artar mı?

Çook büyük ihtimalle artar..

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;467062
Çook büyük ihtimalle artar..

Yarım depoda mazot vardı ama dolduralım o zaman tekrar.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle