škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Günlük yakıt değerleriniz..

gokcen59 · 4900 · 2277988

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: Esariipek;468741
Valla ilker hocam tanışmak isterim sizinle yarın falan müsait olursanız bi yanınıza uğramak isterim

sınavlar var ama sorun değil gelebilirsen mutlaka beklerim ;)

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tamam hocam inşallah öğleden sonra rahatsız ederim sizi

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;468765
LPG'de kafan rahat sürersin hemde.Şuan 30 kuruş yakıyo ama nasıl yakıyo?:) Rodaj bittikten sonra tak gitsin..Ben bir numaralı lpg karşıtı bir insandım ama bu fiyatlar bel büktürüyo adama.Şu an değil ama ileri ki yıllarda passat biraz daha eskidiğinde bende takmayı düşünebilirim.Hem dahada yaygınlaşır TSI-FSI lpg sistemleri.

Dostum evlerimiz yakın bigün passatla gel cruzela değişelim bence hiç beklemeden tüp taktırmalısın bence o karttaki indirimde yokmuş hazır artık

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;468763
Akif benim Fuel Save ile Nitro arasında gözlemim Nitro'nun az birşey daha performanslı olduğu(psikolojik de olabilir:) ), biraz daha sessiz çalıştığı ancak menzilin bir miktar azaldığı olmuştu. Senin deneyimin ne şekilde?

Bir önceki depomda FS kullanmıştım ortalamam 6.1 Lt / 100km. ancak kullanım şartlarım daha ağırdı.
Ben çok performans farkı görmesem de, nitro ile daha az yol katettim diyebilirim..

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mesdi;468750
eski aracıma kıyamadım kıyamadım 4 sene oyle bindim sonra zamlara tepem attı araştırıp landirenzo taktırdım.Hiç problem yaşamadım ve çok ucuza gezdikçe ve problem yaşamadıkça kesşe daha önce taktırsaydım deyip durdum.Şimdi yeni aracımıda lpg li adım.Komik rakamlara gezmek yakıtı düşünmeden gaza basmak kadar zevklisi yok.Israrla tavsiye ederim .taktırmadığınız günlere pişman olur söylenir durursunuz

Esasen aklımdan geçen haziran sonu aracımı satıp.. eğer bulabilirsem eski temiz bir araba alıp LPG li binmek.. mümkünse de plakayı istanbul dışı birşey bulucam.. sigorta vergi yakıt üçlüsünden kurtarıcam kendimi.. tabi alacağım eski araç temiz olması şart... tasarruf derken sanayiye abone olmayalım.. fabia çok yakıyor diyemem.. gördüğüm en az yakan benzinli arabalardan biri.. ama ayda 1000 km deviriyorum.. ve lüks arabaya ihtiyacım da yokken biraz israf oluyor..

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;468778
Dostum evlerimiz yakın bigün passatla gel cruzela değişelim bence hiç beklemeden tüp taktırmalısın bence o karttaki indirimde yokmuş hazır artık

Turbo benzinlilerde lpg performansı neredeyse hiç etkilemiyor.Etkilese de çok çok azdır.Sen daha iyi bilirsin.Ama asıl sorun TSI'a takılan VİALLE LPDİ sisteminin über pahalı olması.6-8bin tl arası fiyatlardan bahsediliyor.Zaten o parayı lpg'ye vereceğime dizelini alırdım.LPG kitlerinin fiyatlarının epeyi düşmesi lazım.Şu fiyatlarda tsı'a lpg pek mantıklı değil.En azından bizim gibi az km yapanlara gereksiz.1 sene oldu alalı araba halen 6500kmde :)

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;468787
Turbo benzinlilerde lpg performansı neredeyse hiç etkilemiyor.Etkilese de çok çok azdır.Sen daha iyi bilirsin.Ama asıl sorun TSI'a takılan VİALLE LPDİ sisteminin über pahalı olması.6-8bin tl arası fiyatlardan bahsediliyor.Zaten o parayı lpg'ye vereceğime dizelini alırdım.LPG kitlerinin fiyatlarının epeyi düşmesi lazım.Şu fiyatlarda tsı'a lpg pek mantıklı değil.En azından bizim gibi az km yapanlara gereksiz.1 sene oldu alalı araba halen 6500kmde :)

O zaman hiç bulaşma sen o işe 6500 nedir arkadaş bizim 5 ay bitti 13300 de şuan öteki 15 ayda 25000 çift şöför dolmuş olsa bu kadar olurdu :)

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
LPG  ilk 25 30k km pek etkilemiyor  motoru hangisi olursa olsun ama Sonrasında canını alıyor.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;468777
Tamam hocam inşallah öğleden sonra rahatsız ederim sizi

Tamam beklerim, telefonu yazıyorum özelden...

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün karabükten ankaraya geldim otobana girerken gazım bitti taa çeltikçiye kadar gaz bulamadım  yokuşta o benzine geçti rampa aşa ben gaza aldım sünnetleye sünnetleye geldim gaz aldım tam gişelere yanaşırken hafif boş gibi geldim bakalım nefesi ne zman kesiliyo bizim cruzeun diye bi yüklendim ibre 220 de bitti bilgi ekranı 230 u gösteriyodu daha da gideri var gibiydi ancak arabada o yağmura rağmen en ufak güvensizlik hissetmedim 8.6 yla geldim 6.6 ile gittiğim yolu :)

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bp den yakit aldigimda 7-8 arasi sehir ici kisa mesafede fakat aracin ilk calismasinda gec calisma oldu sonra usta yakit filtresini degisti ve shel veya opetten al dedi
Oncedende hep shel alirdim yakit bu sefer cikti 9-11 arasi geziniyor ortalama yakit artti
Bu depo bitince bu sefer opetten alicam nasip olursa

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
köyde cenaze olduğundan dün gece 4 kişi köye geldik, akşam 6'da çıktığımız için hava kararana kadar hızlı 130 civarı, sonra samsuna kadar 120, samsun-gümüşhane 110 gibi, köy ve kürtün barajı kenarı gibi yollarda düşük hızda olmak üzere, köye gece 4'te çıktım tam 5.0 ortalama ile. Tam bakmasım ama 800 km civarı.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fıstık Ağacı-Altunizade arası tahminen 2 km civarında bir yol yürüme 15-20 dk arabayla tam 1 saatte çıktım hayatımın en sinir bozucu trafiği idi.Ortalamam tüketim eve geldiğimde 13,5 lt idi yaptığım yol 45 km sabahta sahil trafiğine yakalandım resmen sabrım sınandı bugün