škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Günlük yakıt değerleriniz..

gokcen59 · 4900 · 2278946

0 Üye ve 17 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: turker;469090
köyde cenaze olduğundan dün gece 4 kişi köye geldik, akşam 6'da çıktığımız için hava kararana kadar hızlı 130 civarı, sonra samsuna kadar 120, samsun-gümüşhane 110 gibi, köy ve kürtün barajı kenarı gibi yollarda düşük hızda olmak üzere, köye gece 4'te çıktım tam 5.0 ortalama ile. Tam bakmasım ama 800 km civarı.

Geri döndük, yb sıfırlamadan toplam 1500-1600 km civarı yol, ortalama 4.8 köy yolları dahil. Pompa hesabını yaklaşık olarak yapıp paylaşacağım ilk fırsatta.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;469145
Geri döndük, yb sıfırlamadan toplam 1500-1600 km civarı yol, ortalama 4.8 köy yolları dahil. Pompa hesabını yaklaşık olarak yapıp paylaşacağım ilk fırsatta.

Hocam tebrik ederim, ben de haftasonu 550km yol yaptım ortalamam 5,9 lt/100km

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Canavar kokluyo ya :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu depoda 100 e 350 gitti.Bakalım Haftaya Antalya yolculuğu var yüklü olarak ne yakacağız.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

pompa hesabı için uygun şartlar olmasa da kabaca hesabım 5.1 çıktı. 0.3 sapma var, emin olmak için gırtlak deneme yapmam lazım. Cuma günü de izmit ve bursa yolu var bakalım tam deneyebilirsem...

Bu ara arabaya bişey oldu :) pazartesiden beri full ş.içi 5.6 gösteriyor :) enjektörleri yaptırdım da ondan mı böyle acaba...

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;469540
pompa hesabı için uygun şartlar olmasa da kabaca hesabım 5.1 çıktı. 0.3 sapma var, emin olmak için gırtlak deneme yapmam lazım. Cuma günü de izmit ve bursa yolu var bakalım tam deneyebilirsem...

Bu ara arabaya bişey oldu :) pazartesiden beri full ş.içi 5.6 gösteriyor :) enjektörleri yaptırdım da ondan mı böyle acaba...

Hiç zannetmiyorum, gözden kaçan birşey yok değil mi?

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;469541
Hiç zannetmiyorum, gözden kaçan birşey yok değil mi?

Kullanım şartlarından herhalde, baktım da hız ortalaması 36 kmh...

Ama ş.dışı olarak da düşüş olduğunu düşünüyorum. Arabayı ilk aldığım zamanlar 2012'de sabit 110 ile kasarak uzun yolda 4.7'ye indirebilmiştim mesela. Aynı şartlarda 4.3'ü görebiliyorum şimdi. Ya da bu 4.8'i kasarak görmedim mesela, kürtün barajı yolu berbat bir yol, ya da hızlı gittiiğim yerler oldu, köye çıkış 2. 3. vites mesela, bana eskiye göre düşük geliyor ortalamam.
« Son Düzenleme: 12 Haziran 2014, 10:27:08 Gönderen: turker »

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yok yok bzm arabanın şirazesi şaştı :)

izmite geldim şimdi, 3 kişi 120-130 geldim, yol bilgisayarı hız ort: 116 kmh, yakıt ort 4.4. Bişeler yaramış arabaya besbelli. %90 enjektör bakımı diyorum ;)

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;469672

izmite geldim şimdi, 3 kişi 120-130 geldim, yol bilgisayarı hız ort: 116 kmh, yakıt ort 4.4. Bişeler yaramış arabaya besbelli. %90 enjektör bakımı diyorum ;)

Ayağım uğurlu gelmiş olabilir hocam :)

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;469672

Hocam böyle dersen ben de dalarım enjektörlere.
Bu şartlarda ben 5.5-5.6 yakıyorum..
Tam olarak enjektörler için ne yaptırdınız?
Ne kadara mal oldu?

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;469530
Bu depoda 100 e 350 gitti.Bakalım Haftaya Antalya yolculuğu var yüklü olarak ne yakacağız.
Kadir sizin octi lpg de mi 100 tl ye 350 km gidiyor eğer öyleyse çok değil mi?
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;469683

1.8 Turbo 20 Valf 150 beygir araba,üstelik 13-14 yaşında,250 bin kmyi devirmiş hocam normal :)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;469682
Hocam böyle dersen ben de dalarım enjektörlere.
Bu şartlarda ben 5.5-5.6 yakıyorum..
Tam olarak enjektörler için ne yaptırdınız?
Ne kadara mal oldu?

hocam şimdi boşa para harcatmayım sana :) ama sanki enjektör bakımı gibi geliyor bana. Bu şartlarda böyle yakmazdı buna eminim. Şimdi Istanbula geldim, 4.5 ile kontak kapattım, izmitte ş.içi nedeniyle 4.6'ya çıkmıştı, yolda 4.5'e düştü yine.

Yapılan işlem, enjektör uçları (ustanın deyimiyle memeleri) değişti bosch diesel serviste. Samsunda sormuştum 7-800 tl demişlerdi karabükte 600 dedi 500'e yaptı sağolsun. Her 100 binde yapılmalı demişti her iki servis de.

@esariipek
Emin'in içine dsg kaçmış zaten :) manueli de dsg gibi kullanıyor :) benim arabayı denediğinde ortalama düşmüştü...

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;469683

hocam kendimden biliyorum, lpg olunca sizin gibi kullanmıyor insan. Motor sesini duymak istiyor...

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;469697
hocam şimdi boşa para harcatmayım sana :) ama sanki enjektör bakımı gibi geliyor bana. Bu şartlarda böyle yakmazdı buna eminim. Şimdi Istanbula geldim, 4.5 ile kontak kapattım, izmitte ş.içi nedeniyle 4.6'ya çıkmıştı, yolda 4.5'e düştü yine.

Yapılan işlem, enjektör uçları (ustanın deyimiyle memeleri) değişti bosch diesel serviste. Samsunda sormuştum 7-800 tl demişlerdi karabükte 600 dedi 500'e yaptı sağolsun. Her 100 binde yapılmalı demişti her iki servis de.

@esariipek
Emin'in içine dsg kaçmış zaten :) manueli de dsg gibi kullanıyor :) benim arabayı denediğinde ortalama düşmüştü...
Arkadaşım bu işi yapıyor.  Bugün uğradım, durumu anlattım.  Ben müsait olunca uğrayıp enj. test cihazına bağlayıp kontrol edeceğiz. Gerekirse müdahele edeceğiz. .