škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Günlük yakıt değerleriniz..

gokcen59 · 4900 · 2280013

0 Üye ve 16 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı DuMaN38

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hafta sonu Ankara-Konya gidiş dönüş 580 km yol yaptım. Ankara'dan çıkarken depoda hiç gaz yoktu 35 litre aldım. Konya'dan çıkarken 10 litre daha aldım. Eve vardığımda hala LPG ışığı yanıp sönmeye başlamamıştı, yani bi 40-50 km daha gideri var en az.

Kaba bir hesapla 45 litre lpg ile 620 km gitmiş bizim fırlama. (1 litre ile neredeyse 14 km gitmişiz--- Diğer bir hesapla, 1 litre 2.5 tl üzerinden hesaplarsak yaklaşık 18 kuruş yakmış) Arabada giderken 3 gelirken 2 kişiydik. klima giderken de gelirken de sürekli açıktı. 110-120 km hızla gittim geldim.

Arabayı geçen hafta bakıma sokmuştum, yağ, filtreler, arka fren balataları değişti. Bakımdan sonra muayenesi vardı, onu da tek seferde geçti. Maşallah diyeyim nazar değmesin bizim fırlamaya...

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
800 km karabük-izzmit-istanbul gidiş dönüş 4.7 ile bitti.

Aldığım mazot kötü çıktı galiba, göstergede mazot filtresi ışığı yanıyor bugün değiştireceğim.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şehir içi bu aralar 10 lt ortalama ile geziniyorum.. İlk defa bu kadar çok oldu. Ayrıca kalkıştaki gaz tepkisi de kötü.. Normal gidişte sorun yok ama..

Mudanya tarafına gitmiştim dün. Bu sebeple 7,9 'a kadar düşürdüm ama ...
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çanakkale-Karamürsel gidiş dönüş yaptım cc yi 115km ye sabitledim, 370km de çeyrek depodan çok az daha fazla yaktı, ort olarak4.5lt gösteriyor

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Cuma Ankara'ya gidip dün gece döndüm.Tüketim değerlerinden sonra tekrar hasta oldum bizim aslana.
Ankara'ya giderken Kırşehir'de yol çalışması Kırıkkale'de  ve mesai çıkışına denk geldiğim için Ankara'da trafik  vardı.Kırşehir merkezden Ankamall'a 2 saat 10 dk da vardım.(185 km).Hızım 120-150 arasıydı genelde ama 120 130 bandı daha yoğundu.Klimam hep açıktı 22derecede (2/6) fan devirinde.Ankamallda otoparka parkederken 4.9 du.Ankaranın içinde dolandım 90-100 km 5.3 oldu.
Dönüşte düğünden çıktık,Yolda oyalanmayım dedim 120 160 arası geldim ama bu sefer 130-150 arası yoğunluklu.Keçiören belediyeden yine Kırşehir merkez(186 km) 1 saat 40 dk da geldim klima yolun 4 te biri açıktı denebilir.Bu sefer 5.3 tü ortalamam.Gidip geldiğim sürate göre 1.5 tonluk 1.9 motor bir araba için bence çok güzel değerler.
Bir de şunu anladım ben hiçbir zaman bu arabayı 100-110 a sabitleyip kullanamıyacağım :D
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Aynen öyle, 90-100 ile gitmeye hiç gerek yok, bişe farketmiyor.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aslında radar sınırları da çok düşük değil.Double yollarda 121km sınır sanırım.120sabit çok rahat gidilir.Zaten 120 üstü de fabiamda rahatsız ediyor ses olarak.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İstanbul-Milas 680 km ortalamam 8.1 lt depoyu fulleyip ölçtüm 99 tl lpg ile 430 km yol gittim.Evden Feribota kadar 150-160 gittim daha sonra 110 çeşme otobanında 150-160 gittim klima full açıktı arabada full bagaj temiz 200 kilosu var +5 yolcu ile namuzsuz az yaktı.Şehirler arası 23 kr yakmış oldum :)

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
121 km sınır sadece siz araç sollarken geçerli aslında %10luk hata payını sollamalar için veriyorlar genelde,

bomboş yolda 121 ile girerseniz genelde 110km üstünde olduğu için ceza kesebiliyorlar.

Ben genelde 115'e sabitleyip gidiyorum. Zaten GPS den bakınca 115 le giderken 108-109 arası gösteriyor

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;470110
121 km sınır sadece siz araç sollarken geçerli aslında %10luk hata payını sollamalar için veriyorlar genelde,

bomboş yolda 121 ile girerseniz genelde 110km üstünde olduğu için ceza kesebiliyorlar.

Ben genelde 115'e sabitleyip gidiyorum. Zaten GPS den bakınca 115 le giderken 108-109 arası gösteriyor

Bende ona güvenerek gidiyorum zaten normalde 110+11 veriyor 121 e denk geliyor gps ten baktım kadran 110 gösterirken gpste 106 civarında görünüyordu ona göre ayalardım hızımı önümü gördüğüm düzlüklerde yapıştırdım zaten.Araba ciddi doluydu yalova bursa arası dik rampalarda devirli kullanmak zorunda kaldım tek olsam 1 lt daha düşerdi büyük ihtimalle :)

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Pendik sahilden- sabiha gökçen gidiş- dönüş 45 km ortlama 3.5 lt. :) kokluyor mübarek:)

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gazla olan ilk depomu bitirdim. Aynı yerden aynı şekilde fulledim ikisinde de 82 lira tuttu 470 km gitti kaba hesapla 17 kuruş yakıyor şuan. Yol bilgisayarı verisini gazı alırken sıfırlamıştım 6.7 gösteriyor şuan gazdan önceki kullanımımda 6.2 gösteriyordu şu haliyle 7.3 litre lpg tüketmiş araba 100 kmde. Tamamen ankara şehir içi  karma tüketimde yakaladım bu rakamları. 1. Tüketimin 10 olduğu zmanlarda oldu 4.5 olduğu zamanlarda.

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;470192
Gazla olan ilk depomu bitirdim. Aynı yerden aynı şekilde fulledim ikisinde de 82 lira tuttu 470 km gitti kaba hesapla 17 kuruş yakıyor şuan. Yol bilgisayarı verisini gazı alırken sıfırlamıştım 6.7 gösteriyor şuan gazdan önceki kullanımımda 6.2 gösteriyordu şu haliyle 7.3 litre lpg tüketmiş araba 100 kmde. Tamamen ankara şehir içi  karma tüketimde yakaladım bu rakamları. 1. Tüketimin 10 olduğu zmanlarda oldu 4.5 olduğu zamanlarda.

Yav lpg ile bas bari:D 2binde vites at at nereye kadar:D