škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Günlük yakıt değerleriniz..

gokcen59 · 4900 · 2281873

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;469908
İstanbul-Milas 680 km ortalamam 8.1 lt depoyu fulleyip ölçtüm 99 tl lpg ile 430 km yol gittim.Evden Feribota kadar 150-160 gittim daha sonra 110 çeşme otobanında 150-160 gittim klima full açıktı arabada full bagaj temiz 200 kilosu var +5 yolcu ile namuzsuz az yaktı.Şehirler arası 23 kr yakmış oldum :)
kadir beni çıldırtma :spr::spr::spr::spr: fsi yi sattırma
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;470509
kadir beni çıldırtma :spr::spr::spr::spr: fsi yi sattırma

Bence sat abi bu devirde benzinli arabaya binilmez diyeceğim ama bende biniyorum.:D En azından tsı'a geçilebilir ama illa benzin istiyorsan.Şüphesiz daha az yakıp daha iyi gidecektir.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;470512
Bence sat abi bu devirde benzinli arabaya binilmez diyeceğim ama bende biniyorum.:D En azından tsı'a geçilebilir ama illa benzin istiyorsan.Şüphesiz daha az yakıp daha iyi gidecektir.
ş.i/düz yol ortalamam klımalı 153 km de 43 krş yakmış.Dün ş.i ş.d karma uzun yol 6.5 km klımasız yol katettim.benzin 5.190 tl/krş. lt.satmak iyide o segmentte dizel veya lpg araç bulmak olanaksız.ya sınıftan ödün vereceğiz ya da katlanacağız.fark vererek araç almak da kredi ödemek de çok zor geliyor.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu aralar fsi yı satabilmek bence büyük başarı.
Satarsan sana da alalım bir 1.9 hocam :D
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
benim araçta bi süredir yol bilgisayarı verisi eskiye göre düştü, ama dikkatle izliyorum, son 2-3 ölçümde yol bilgisayarına göre %10'a varan sapmalar var pompada. enjektör bakımından sonra çuvalın ağzı açılmış gibi, gösterdğinden fazla yakıyor. Yarın tekrar gümüşhane yolu var uzun bi ölçüm daha yaparım.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün ikinci depo gazım bitti. Geçen depoda aldığım laflar ve doğanla yaptığımız rollar neticesinde daha sert kullandım bu depoda. 82 liraya fullenen depom 425 kmde bitti bu sefer ve 85 liraya fullendi kabaca bir hesapla 20 krş yakmış oldu depo pompa hesabına göre

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
çok iyiymiş yakıt, mantıklı araba aldın vesselam.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bunlar ibiza değerleri mi Cruze değerleri mi?Her ikisine de maşallah.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İbizanın değerleri bunlar cruze 25 krş civarında yakıyo

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu aralar malum düğün sezonu açıldı.Gündüz gidip gece geri geliyoruz düğünlere.Uzun yolda klima açık 120 civarı hız (190 km yolu 1 saat 45 dk ile 2 saat arasında alıyorum hep)5.2-5.3 civarı hep sabitlendi gibi.Hiç tüketim kasmadan alınan değerler.Tahminim klima kapalı 95-100 gibi bir sürate cc ile sabitlenip gidilirse 4.5 lt nin altına inecek gibi duruyor şimdilik.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ugurcnplt;470873
Bu aralar malum düğün sezonu açıldı.Gündüz gidip gece geri geliyoruz düğünlere.Uzun yolda klima açık 120 civarı hız (190 km yolu 1 saat 45 dk ile 2 saat arasında alıyorum hep)5.2-5.3 civarı hep sabitlendi gibi.Hiç tüketim kasmadan alınan değerler.Tahminim klima kapalı 95-100 gibi bir sürate cc ile sabitlenip gidilirse 4.5 lt nin altına inecek gibi duruyor şimdilik.

Uğur, senin araba boş kaç kg?
Zor şartlarda Ş.içi+klima en çok kaç lt. yakıyor?

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;470876
Uğur, senin araba boş kaç kg?
Zor şartlarda Ş.içi+klima en çok kaç lt. yakıyor?

Boş 1400 küsür hocam ama 1500 e yakın.Kırşehir ufak şehir.Sürekli dur kalk yapıyorum.Bu tip ufak yerlerde klima açık 2-3 km lik mesafeler için 7.5-8 arası olur  diye tahmin ediyorum.8 lt yi hiç geçmedim daha.Bu dediğim güzergahlarda normal şartlarda(klima kapalı,sabah okula annemle kardeşimi götürken soğuk motor) 6.5-7 arası oluyor.Aynı yolu motor sıcak dönünce 6-6.5 arası oluyor.

Birkaç gündür forumlarda emsali C-D sınııfı araçlara bakıyorum.1.5 1.6 dizellerden farkı yok gibi.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ugurcnplt;470878
Boş 1400 küsür hocam ama 1500 e yakın.Kırşehir ufak şehir.Sürekli dur kalk yapıyorum.Bu tip ufak yerlerde klima açık 2-3 km lik mesafeler için 7.5-8 arası olur  diye tahmin ediyorum.8 lt yi hiç geçmedim daha.Bu dediğim güzergahlarda normal şartlarda(klima kapalı,sabah okula annemle kardeşimi götürken soğuk motor) 6.5-7 arası oluyor.Aynı yolu motor sıcak dönünce 6-6.5 arası oluyor.

Birkaç gündür forumlarda emsali C-D sınııfı araçlara bakıyorum.1.5 1.6 dizellerden farkı yok gibi.

Bu ağırlığa göre gerçekten fark yok.
Tek sorun olabilecek belki enjektör. Bu motorlarda zamanında popüler bir enjektör probleminden bahsediliyordu.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
15 günlük tatilim sona erdi 2430 km yol yapmışım ortalama tüketimim 8,6 lt pompada 23-24 kr civarında. Pek sakin kullanmadım hız sınırı neyse onun %10 farkınıda ekleyerek hep limitte gittim yer yer 190-200 Allah ne verdiyse yapıştırdım.Debriyajın bitik olmasına rağmen octi bu sınavıda geçti :)

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle