škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Günlük yakıt değerleriniz..

gokcen59 · 4900 · 2281644

0 Üye ve 11 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokcen59;471867
900km lik ortalama 5.5 karma.  1.6 tdi 115hp

Gökçen yazılım sonrası yol bilgisayarı ile depo ölçümü birbirini tutuyor mu?

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;471870
Gökçen yazılım sonrası yol bilgisayarı ile depo ölçümü birbirini tutuyor mu?

Tutuyor abi sıkıntı yok
-------------------------------------------------

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokcen59;471871
Tutuyor abi sıkıntı yok

Yakıt tüketimi için kesin yaptır der misin?

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yakıt tüketimi için farklı bir yazılım uygulanıyor. Düşük devirler canlanıyor,üst devirlerde torkta artış olmuyor falan,yani hemen hemen stok bir motor ama gaz pedalı hissi daha yerinde oluyor. Benim bildiğim bu şekilde, ben kendi yazılımımdan memnunum da diyemiyiceğim keşke yaptırmasaydım da diyemiyiceğim,çünkü o kadar alıştım ki, ani kaçışlar ani sollamalar ani devirlenme çok işime yarıyor. Dizel için durum bu, ama sen octiye yapıcaksan abi, 1.4 tsi için yazılım yaptırmış birinin fikirlerini almanı tavsiye ederim :)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Diğer forumlarda da aracına yazılım yaptıran tanıdık abilerim var, defalarca konuştuk.Genel kanı yazılımdan sonra yakıtın düşmediği.Hatta çok az arttığı şehir içinde.Tabi sırf ekonomi için yazılım yapılırsa işler değişiyor.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokcen59;471874
Yakıt tüketimi için farklı bir yazılım uygulanıyor. Düşük devirler canlanıyor,üst devirlerde torkta artış olmuyor falan,yani hemen hemen stok bir motor ama gaz pedalı hissi daha yerinde oluyor. Benim bildiğim bu şekilde, ben kendi yazılımımdan memnunum da diyemiyiceğim keşke yaptırmasaydım da diyemiyiceğim,çünkü o kadar alıştım ki, ani kaçışlar ani sollamalar ani devirlenme çok işime yarıyor. Dizel için durum bu, ama sen octiye yapıcaksan abi, 1.4 tsi için yazılım yaptırmış birinin fikirlerini almanı tavsiye ederim :)

Gökçen Octİ yi sattım:(
Cerato CRDI aldım, az performans, çok ekonomik yazılım düşünüyorum..

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;471876
Diğer forumlarda da aracına yazılım yaptıran tanıdık abilerim var, defalarca konuştuk.Genel kanı yazılımdan sonra yakıtın düşmediği.Hatta çok az arttığı şehir içinde.Tabi sırf ekonomi için yazılım yapılırsa işler değişiyor.

Bu konuda kesin az yakarsın diyen kullanıcı çok az, yazılımcılar hepsi az yakarsın diyor:)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;471882
Bu konuda kesin az yakarsın diyen kullanıcı çok az, yazılımcılar hepsi az yakarsın diyor:)

Akif yazılımlı kullanan biri olarak ben de eskiye göre az yakmıyorum diyeyim. Ancak ben işim gereğim gereği sürekli aynı güzergahı kullananadığım için kesin veriler yok tabii ki bu konuda. Hatta belki bazen eskiye oranla daha fazla sıkıştırdığım için tüketimi fazla bulduğum da oluyor. Benim kanaatim eğer tüketim odaklı bir yazılım yapılmadıysa eskisinden az yakmayacağıdır. Hatta bir miktar artış da olabilir.
Tüm bunlara rağmen yazılımlı araç da başka oluyor ama:D
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu aralar çok mutluyum İstanbulda yollar açık 7,5-8,5 lt arasında geziniyorum 15 gün sonra millet dönünce tekrardan 11-12 lere yükseliriz artık :D

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Karabük-Gümüşhane-Karabük, gidiş ve dönüş farklı güzergalardan, ortalamayı paylaşacağım ama arabada kaldı :) şimdilik gümüşhane-giresun arasındaki baraj kenarından süzülen yoldan bir video ekleyeyim (son 1 ayda yaptığım 5000+ km ile keratanın km'si 199.700 oldu bu arada)  

[DM]x20w0mv_kurtun-baraj-yolu_travel[/DM]
« Son Düzenleme: 05 Temmuz 2014, 19:32:54 Gönderen: turker »

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;471893
Akif yazılımlı kullanan biri olarak ben de eskiye göre az yakmıyorum diyeyim. Ancak ben işim gereğim gereği sürekli aynı güzergahı kullananadığım için kesin veriler yok tabii ki bu konuda. Hatta belki bazen eskiye oranla daha fazla sıkıştırdığım için tüketimi fazla bulduğum da oluyor. Benim kanaatim eğer tüketim odaklı bir yazılım yapılmadıysa eskisinden az yakmayacağıdır. Hatta bir miktar artış da olabilir.

Tüm bunlara rağmen yazılımlı araç da başka oluyor ama:D

Abi sana şirket aracı vermiyolar mı kendi d sınıfını aracını kullanma sürekli yazık ya

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;471921
Abi sana şirket aracı vermiyolar mı kendi d sınıfını aracını kullanma sürekli yazık ya

Yok Emin bize vermiyorlar. Müdür olunca:)
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;471880
Gökçen Octİ yi sattım:(
Cerato CRDI aldım, az performans, çok ekonomik yazılım düşünüyorum..

Tamamdır abi işte senin istediğin şey ekonomi yazılımı :) Trevego lara bile yapıyorlar. Fiyatlarda değişme olmuyor 500-600 verirsin ama çok memnun kalırsın istediğin zamanda orjinal yazılımına geri dönebilirsin. Benim yazılımım farklı, performans-yakıt tüketimi karışımı, stok bir tdi da göremediğiniz uçuk tüketimleri bile görebiliyorsunuz, ama işte o torkla dizel gücü çok kötü gıdıklıyo insanı :) Her sabah  26km lik bir yolum var 4.5 yakıyorum. Dönüşte 35km lik inişli çıkışlı yol var orda da 5.5

Alıntı yapılan: enoktakenokta;471926
Yok Emin bize vermiyorlar. Müdür olunca:)

Asıl müdüre verirler şirket aracı biraz kovalayın bence :)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: gokcen59;471978
Asıl müdüre verirler şirket aracı biraz kovalayın bence :)
Müdür olunca alacağım diyor ya zaten.