škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Günlük yakıt değerleriniz..

gokcen59 · 4900 · 2280975

0 Üye ve 9 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;478433
Gayet güzel değer bence biz 320i ile 110u hiç geçmeden hiç durmadan trafiğe takılmadan 5.5 saatte gitmiştik 6.4 tüketimi vardı 130 için gayet güzel. Bu arada kalkmış mı abi limitör :)

Nihayet kalkmış vallahi. Zamanında açtığım konuya da yazdım Superb başlığında, yazmaz olaydım... Sabah sabah gerdiler beni yine...
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;478436
Nihayet kalkmış vallahi. Zamanında açtığım konuya da yazdım Superb başlığında, yazmaz olaydım... Sabah sabah gerdiler beni yine...

Dibi kaçmış reyiz nerde kesildi nefesi :)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;478437
Dibi kaçmış reyiz nerde kesildi nefesi :)

Yolun müsaitliği bitince ben gaz kesmek zorunda kaldım, en son 222 idi, ama gideri vardı.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;478440
Yolun müsaitliği bitince ben gaz kesmek zorunda kaldım, en son 222 idi, ama gideri vardı.

Ciğer sağlam affetmez tabi :)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: enoktakenokta;478419
Az önce Ankara-İstanbul seyehatimi tamamladım. Taze taze değerkeri paylaşayım:

Güzergah: Ankara gişeler-İstanbul gişeler
Mesafe: 384 kilometre
Süre: 3 saat 17 dakika
Ortalama Hız: 117 km./saat
Sürüş: Mümkün mertebe hız sabitleyici ile 130 km./saat sabit hız. Sollamalarda hızlanma ve zaman zaman zoraki yavaşlama. Yolun bazı bölümlerinde yoğunluk nedeniyle değişken hız. 1 defa araçtaki limitörün kalkıp kalknadığını test etmek için dipgaz.
Tüketim: 6,8 litre/100 km.
Yakıt: Total 97 oktan

Not:Araçta yazılım ve BMC hava filtresi mevcut

Limitörü yazılım yapılırken mi kaltırttınız? Kaç hp şu anda?

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dün sabah sağlam kahvaltı yaptım, yedim içtim, sonra 3 km'lik kampuse yürüyerek gittim. Gidince tekrar doldurdum 1 simit yarım poğaça aldı :rm: Klima açık, yer yer bastım :rm:

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;478444
Limitörü yazılım yapılırken mi kaltırttınız? Kaç hp şu anda?

Dediğiniz gibi yazılımla kalkıyor limitör. Yazılımdan sonra dynoya çıkarmadım aracı, geçmiş tecrübemle dyno sonuçlarından ziyade hissiyatı önemsiyorum. Ancak almayı beklediğimiz değer 150-155 beygir ve 250 nm tork idi; bunu da aracın gidişinden aldığımızı düşünüyorum.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ani gelişen istanbul turuna octi ile gece 12 de çıktık. 3 yetişkin orta derece bagaj klima kapalı yol boyu 125 sabit gittim eyübe vardığımda 4.9 ortalama tüketim ,110 ortalama hız, 450 km geçilen mesafe, 4 saatte çalışma süresi vardı. 21 kuruş civarı yakmış bence güzel bir değer

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;478763
Ani gelişen istanbul turuna octi ile gece 12 de çıktık. 3 yetişkin orta derece bagaj klima kapalı yol boyu 125 sabit gittim eyübe vardığımda 4.9 ortalama tüketim ,110 ortalama hız, 450 km geçilen mesafe, 4 saatte çalışma süresi vardı. 21 kuruş civarı yakmış bence güzel bir değer

O kadar yolu klima kapalı nasıl geldin Emin?

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;478780
O kadar yolu klima kapalı nasıl geldin Emin?

Abi gece zaten 12 derecenin üstüne pek çıkmadı :)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;478781
Abi gece zaten 12 derecenin üstüne pek çıkmadı :)

Sadece 5 gün önce aynı güzergahta klimayı hep 18-19 bandında çalıştırmak zorunda kaldım. Tabii hava daha sıcaktı.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;478782
Sadece 5 gün önce aynı güzergahta klimayı hep 18-19 bandında çalıştırmak zorunda kaldım. Tabii hava daha sıcaktı.

Dönüşü merak ediyorum abi ben rakım arttıkça ne yakicak acaba

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
günüm kısaca sabah ankara, öğlen muş, ö.sonra erzurum, akşam gümüşhane, gece köye varış şeklinde geçti. Yakıtı da yarın karabükten paylaşayım ama yazmadan edemedim, muş-varto'da po'dan depo doldurdum. Ucuz mazotların acısını çıkardılar valla :D 4.58'den çaktılar. Medeniyete vardığmda her yer 4.30'du. Neyse postu deldirmeden memlekete ulaştım ya, yarın karabüke yolcuyuz hayırlısıyla.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;478874
günüm kısaca sabah ankara, öğlen muş, ö.sonra erzurum, akşam gümüşhane, gece köye varış şeklinde geçti. Yakıtı da yarın karabükten paylaşayım ama yazmadan edemedim, muş-varto'da po'dan depo doldurdum. Ucuz mazotların acısını çıkardılar valla :D 4.58'den çaktılar. Medeniyete vardığmda her yer 4.30'du. Neyse postu deldirmeden memlekete ulaştım ya, yarın karabüke yolcuyuz hayırlısıyla.

Nası abi bariz bir fark var mı eskisine oranla?

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öğlen 4 te istanbul bostancı iskelesi önünden çıkıp direk çevre yoluna bağlanıp kocaeline geldim. 15-20 dk kadar istanbul için küçük ama angara şoförü bendeniz için büyük bir trafikti :) sonrasında da benim bayramlarda gördüğüm bir otoban doluluğuyla 1.20 dk da kocaeline geldim. 3 kişi orta dolu bagaj sabitleyici 30 km ya açıldı ya açılmadı klima açık 4.6 ile vardım ki hiç dikkat etmedim sayılır. Araç a7 tdi dsg 29.600 kmde dönüşte bakıma giricek :)