škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Günlük yakıt değerleriniz..

gokcen59 · 4900 · 2279725

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: Esariipek;478941
Nası abi bariz bir fark var mı eskisine oranla?

olmaz mı :) bi defa 1200+ km yaptı o depo. Motor-şanzıman olarak dünya fark var, yepyeni geliyor. Ama olumsuz noktalar da var, özellikle yalıtım eksikliği mi var acaba gibi sorularım var cevap bulamadım henüz. Lastikler yeni ama yokohama :confused:  Genel anlamda tabi olumlu, detayları geniş geniş yazarım.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;478947
olmaz mı :) bi defa 1200+ km yaptı o depo. Motor-şanzıman olarak dünya fark var, yepyeni geliyor. Ama olumsuz noktalar da var, özellikle yalıtım eksikliği mi var acaba gibi sorularım var cevap bulamadım henüz. Lastikler yeni ama yokohama :confused:  Genel anlamda tabi olumlu, detayları geniş geniş yazarım.

Hay maşşallah diyelim ozman :) yanlız çok merak ediyorum magirus style devam mı :)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün Bayrampaşa-Sarıyer güzergahının bir bölümünde yakıt tüketimine baktım. Sanırım 10 km. kadar yol almıştım, trafik bayağı sıkışıktı.  Ortalama hız 10 km/saat idi, tüketimse 12,3 litre/100 km.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;478953
Hay maşşallah diyelim ozman :) yanlız çok merak ediyorum magirus style devam mı :)

yine hafiften şıkırtı var vites geçişlerinde ama öncekine oranla çok daha rahat ve sessiz geçiyor. Motor sesi çok az, en büyük fark bu. Ama bu ses yalıtımında 2007'ye oranla bi eksiklik var sanki..

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;478960
yine hafiften şıkırtı var vites geçişlerinde ama öncekine oranla çok daha rahat ve sessiz geçiyor. Motor sesi çok az, en büyük fark bu. Ama bu ses yalıtımında 2007'ye oranla bi eksiklik var sanki..

Ötmeyen turbo bizden değildir

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sabah saat 06.00'da Ankara'ya geldim İstanbul'dan. Ortalama tüketim 13,2 litre/100 km:hanz:
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;478976
Sabah saat 06.00'da Ankara'ya geldim İstanbul'dan. Ortalama tüketim 13,2 litre/100 km:hanz:

İşte sahalarda görmek istedigimiz değerler :D

Abi peki hiç uzun soluklu yapıştırmalarda aracin sistigi oldu mu hic? Yani gaz yememezlik yaptimi

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Döşemeden ayrılmadı muhtemelen abi gaz :)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Yardırking mode: ON

olduğu anlaşılıyor, normaldir :D

Alıntı yapılan: Esariipek;478963
Ötmeyen turbo bizden değildir

Evet ufaklık bile anladı turbo farkını :)

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;478960
Hocam Yokohama yol sesi yapar. Arkadasin Corolla sinda var, kışlık Goodyear lar daha sessiz diyor.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustisahin;478988
Hocam Yokohama yol sesi yapar. Arkadasin Corolla sinda var, kışlık Goodyear lar daha sessiz diyor.

aslında arkadaşa çok ısrar etmiştim conti pc5 tak diye, yokohama takmıştı. Lastikten mi çok da emin değilim dış sesleri daha fazla alıyor geliyor bana. Mesela bi kamyonun yanından geçerken ya da tünel içlerinde sağıma soluma bakındım hep camlar mı açık diye.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;478993
aslında arkadaşa çok ısrar etmiştim conti pc5 tak diye, yokohama takmıştı. Lastikten mi çok da emin değilim dış sesleri daha fazla alıyor geliyor bana. Mesela bi kamyonun yanından geçerken ya da tünel içlerinde sağıma soluma bakındım hep camlar mı açık diye.

Kesin lastikten.
Bana da bu marka lastikle gelmişti, 10 gün sonra değiştirdim..

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;479001
Kesin lastikten.
Bana da bu marka lastikle gelmişti, 10 gün sonra değiştirdim..

Hocam ne taktın, naısl farketti?

Önceki aracımda 25 bin km'lik conti premium contact 5'ler daha sessizdi. Hatta önlere kışlık nexen'leri taktığımda çok daha sessiz oluyordu.

Ama kapı içi yalıtımdan da şüphelenmiyor değilim, keşke öncekini satmadan bi kapıyı söktürüp baksaydım içine.

Ses sistemi de berbat geldi bana. Üzerinde orjinal teyp var ama hoparlörlerden boğuk ve cazırtılı ses geliyor.

şöyle bi kaç gün daha binip genel yorumlarımı yazacağım bakalım...

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;479004
Hocam ne taktın, naısl farketti?

Önceki aracımda 25 bin km'lik conti premium contact 5'ler daha sessizdi. Hatta önlere kışlık nexen'leri taktığımda çok daha sessiz oluyordu.

Ama kapı içi yalıtımdan da şüphelenmiyor değilim, keşke öncekini satmadan bi kapıyı söktürüp baksaydım içine.

Ses sistemi de berbat geldi bana. Üzerinde orjinal teyp var ama hoparlörlerden boğuk ve cazırtılı ses geliyor.

şöyle bi kaç gün daha binip genel yorumlarımı yazacağım bakalım...
Aynı şekilde benim de ses sistemi berbat..

Kapıları ben söktüm, içinde yalıtımla ilgili birşey yok. Lastik olarak elimde Michelin primacy hp vardı onları taktım. Yeni alınacaksa goodyear effential performance alınabilir CPC den daha yumuşak bir lastik arkadaşa aldık çok beğendim. Primacy hp den daha sessiz geldi bana.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;479010
Aynı şekilde benim de ses sistemi berbat..

Kapıları ben söktüm, içinde yalıtımla ilgili birşey yok. Lastik olarak elimde Michelin primacy hp vardı onları taktım. Yeni alınacaksa goodyear effential performance alınabilir CPC den daha yumuşak bir lastik arkadaşa aldık çok beğendim. Primacy hp den daha sessiz geldi bana.

2007 sahibi bi kiacı bulup kapıyı söktürmeli baktırmalı hocam, şüpheleniyorum doğrusu.