škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Günlük yakıt değerleriniz..

gokcen59 · 4900 · 2279717

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;478981
İşte sahalarda görmek istedigimiz değerler :D

Abi peki hiç uzun soluklu yapıştırmalarda aracin sistigi oldu mu hic? Yani gaz yememezlik yaptimi

Sanki zaman zaman daha iyi ivmelendi, demek istediğin bu sanırım.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;478982
Döşemeden ayrılmadı muhtemelen abi gaz :)

Gibi gibi:) Tahmin edemeyeceğim bazı değerleri gördüm, viraj limitini de gördüm maksimum durumda.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Karabüğe gidip geldim giderken 110 tl lpg aldım 410 km gidebildim full bagaj+arka çiftli koltuk yatık orada tavana kadar doluydu 3 kişiydik full klima açık gittim 120 alt limitimde yol buldukça 140-150 gittim karabüğe indiğimde yol bilgisayarı 8 lt gösteriyordu.

Karabükte 80 tl gaz aldım toplamda 240 km ş.içi yol yapmışım 3 günde tabi sert kullandım biraz son akşam e200 le roll yaptık üniv ışıklarda :D Otogar safran arasın 140-150 bastığım oldu pek dikkat etmedim

Dönüşte Karabükte BP den fulledim yine 110 tl aldı klima yer yer açıktı çok fazla kullanmadım gece havada soğuktu yükümüz yoktu bu sefer yine tempolu kullandım 140-150 geldim bu sefer değişiklik yapıp bolu dağından indim eve geldiğimde ortalamam 7.2 lt gösteriyordu bugün yine fulledim depoyu 101 tl aldı 455 km yol gitmişim:)

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İstanbul Kayseri gidiş bazen 210 bazen 190 yaparak hiç dikkat etmeyerek  full klima açık çakılı bagaj( elektrikli buzdolabı da var) 5 yetişkin 756 km ortalama 5 lt. Dönüşte genellikle dikkatli 110 140 arası gezineek yine aynı şartlarda dönüş 4.4 lt. Aldığım mazota göre Hesapladım tam 144 tl mazot yakmıştım. Bu durumda km de  0.19 tl yakmış oluyorum ki arabamı aldığım için bir kez daha memnun oldum.  Bu arada sefere çıkmadan evvelde eşeğin biri arka sağ kapıma çarpıp kaçmış bir karış ezik var giderkenki agresif kullanımın temel sebebi de bu idi :)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugun fethiye ile seydikemer arasi 27 km 5 kirmizi isik 5.6 lt ortalamam.Yakinda boyle ortalamam olmamisti.90 km yi asmadim.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: METŠAHİN;479121
İstanbul Kayseri gidiş bazen 210 bazen 190 yaparak hiç dikkat etmeyerek  full klima açık çakılı bagaj( elektrikli buzdolabı da var) 5 yetişkin 756 km ortalama 5 lt. Dönüşte genellikle dikkatli 110 140 arası gezineek yine aynı şartlarda dönüş 4.4 lt. Aldığım mazota göre Hesapladım tam 144 tl mazot yakmıştım. Bu durumda km de  0.19 tl yakmış oluyorum ki arabamı aldığım için bir kez daha memnun oldum.  Bu arada sefere çıkmadan evvelde eşeğin biri arka sağ kapıma çarpıp kaçmış bir karış ezik var giderkenki agresif kullanımın temel sebebi de bu idi :)

Harika rakamlar,ama bana ilginc geldi 5 kisi 210. 190 klima acik acaib bisi.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
karabük-samsun 110-120 aralığında ama çoğunlukla 110 sabit hız ile, 4.8 lt ortalama, klimayı hiç açmadım. Önceki kerata daha az gösteriyordu ama %10 sapma ölçmüştüm. Demek ki yaktığı bu, klima falan olsa 5'li rakamları görebilirdik.

Çevrimdışı pharnakia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Sonunda tatile çıkabildim :) Tatil sonucu 5800 km. yol. 1430 lira yakıt harcaması. Aracın deposunda kalan yaklaşık 120-130 liralık yakıt düşüldüğünde km'de yaklaşık 0,224 lira yakıt harcaması oldu.Yolun neredeyse tamamında bagaj dolu idi. TSI passat  kullanan arkadaşla görüştükten sonra arabamı daha bir sevdim. :)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: pharnakia;480986
Sonunda tatile çıkabildim :) Tatil sonucu 5800 km. yol. 1430 lira yakıt harcaması. Aracın deposunda kalan yaklaşık 120-130 liralık yakıt düşüldüğünde km'de yaklaşık 0,224 lira yakıt harcaması oldu.Yolun neredeyse tamamında bagaj dolu idi. TSI passat  kullanan arkadaşla görüştükten sonra arabamı daha bir sevdim. :)

Değerler olfukça güzel. Genelde hızinız ne civardaydı ve klima ilecyük durumu nasıldı?

Çevrimdışı pharnakia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hız limitlerde yani genelde 115-121 arası idi klima yolun 3000-3500 km sinde açıktı. 150 üzerini sadece Gerede istanbul çeşme aydın arası otobanda gördüm. Yük ise bagaj da 100 Kilo civarı idi

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: pharnakia;480986

Vay canına iyi değerler. Maşallah :ok:

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
TDI değerlerini gördükçe TSI kullanıcısı olarak imreniyorum.

Don depoda ortalama hız 20 km/saat; tüketim 8,5 litre/100 km.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
20 kmh ortalamada TDI da 7,5 görebilir herhalde. Crdi kesin görür de, hatta 8 yakar.

Şu bi gerçek ki dizel motor uzun yolu seviyor.

Çevrimdışı pharnakia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aynen türker Superb kesinlikle uzun yol şehir içi en iyisi rapid yada Fabia. Bir keresinde istanbul trafiğinden çıkıp Bolu'ya varana kadar yarım depo yemiştim.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Karabük-ankara ışık dağı çerkeş üzerinden geldim trafik vardır belki diye. 4 kişi gırtlak dolu bagaj (malum mantar mevsimi :) ) 140 ı hiç geçemedim çoğu yerde 70-80 e kadar düştü gidiş gelişli yolda hatta s e alıp 60 km boyunca önümü görürsem sollarım belki tork hazır dursun diye öyle gittim. Sonuç 85 ortalama hız geçilen mesafa tam 200 km ortalama tüketim 5.8 araç a7 tdi dsg 31.000 km