škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Günlük yakıt değerleriniz..

gokcen59 · 4900 · 2279821

0 Üye ve 8 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güzergah: Ulus-Öveçler(12 km.-Konya yolu üstünden)
Ortalama Hız: 35 km./sa.
Tüketim:7,9 lt./100 km.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı HakanParlar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Antalya istanbul 730 km min. 110 max 160 5.5 litre ortalama :)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: mustisahin;482252
Iscilik 140 fazla degil mi Ilker Hocam, neredeyse yetkili servis isciligi gibi :)

Yok canım toplam miktar o rakkam :gaz:

Alıntı yapılan: Esariipek;482250
Bence kışın siyah sıcak olur sıcak sıcak bin abi satma mevsimi gelince satarsın. Piyasayı sen daha iyi biliyosun alınacak çokda bi araba yok piyasada

Piyasada araba yok haklısın. Ama biraz 1.4 tdi ambiante fabia düşünür gibiyim...

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: HakanParlar;482314
Antalya istanbul 730 km min. 110 max 160 5.5 litre ortalama :)

Sen bir Ankara'ya dön keseceğim senin tekerleri:) Nispet mi yapıyordun bize???

Çevrimdışı DuMaN38

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Son depo verileri...

35 litre LPG ile 470 km...  200 km si Ankara-Beypazarı gidiş dönüş, geri kalanı Ankara şehir içi...

Gazı 2.31 den almıştım. 470/35=13.4    (1 litre ile 13,4 km yapmış)

2.31/13,4=0,17 kuruş yakmış ortalama :)

Gazı shell den almıştım, Kale gaz 2.04 den satıyor oradan almış olsam 15 kuruşa falan denk gelecekti...

Şimdiden söyleyim depoyu tamamen bitirdikten sonra doldurdum, hatta içindeki gaz tamamen bitsin diye öttükten sonra bile yeniden gaza alıp dipte kalan gazı bitirdikten sonra depoyu doldurdum.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Karabük-amasra 100 km mesafe, 4.7;
Biraz bartın ş.içi dahil dönüşle birlikte genel ortalama 5.5. Dönüşte hızlı geldim.

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
550km de 6.3 ortalama. Uzun yolda 5.2-5.3 civarına düşüyor.

50km dur kalk trafik. 100km şehir içi düzenli akan trafik 70km/h sabit hızla. 400km şehir dışı 90-110km/h arası. Araç 1.2 TSI Octavia. İlk depoda daha :) Uzun yolda 25 kuruş, karmada 30 kuruş yani şu anda. Fabrika verilerinden 1 litre fazla yapıyor. Zamanla azalır diye ümit ediyorum.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Son depoda kırmızı ışık yanana kadar 530 km. civarı gitmişim Ankara'da; daha ne olsun:)

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Daha da 300km menzil gösteriyor. Bence de gayet iyi.

Çevrimdışı HakanParlar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ailotana;484510
550km de 6.3 ortalama. Uzun yolda 5.2-5.3 civarına düşüyor.

50km dur kalk trafik. 100km şehir içi düzenli akan trafik 70km/h sabit hızla. 400km şehir dışı 90-110km/h arası. Araç 1.2 TSI Octavia. İlk depoda daha :) Uzun yolda 25 kuruş, karmada 30 kuruş yani şu anda. Fabrika verilerinden 1 litre fazla yapıyor. Zamanla azalır diye ümit ediyorum.
Araç düz mü otomatik mi ?

Çevrimdışı HakanParlar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ailotana;484529
Düz vites.
Değerler çok güzel bende de ayni araç var ama otomatik. uzun yol rakamlarınız cidden çok iyi ben ilk uzun yolumda 6.2 yakmıştım antalyadan ankaraya. Allah kaza bela vermesin güle güle kullanın :)

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Antalya-Konya arası biraz rampalı ya ondan farketmiş olabilir. Benim kullandığım güzergahta fazla rampa yok. Zaten Konya Ovasında rekor kırdırırım ben bu araca diyerek aldım :) Hava koşulları da önemli tabi. 15 gün oldu aracı alalı, havalar güzel gitti hep. Aynı şekilde sizde güle güle kullanın.

Çevrimdışı HakanParlar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ailotana;484532
Antalya-Konya arası biraz rampalı ya ondan farketmiş olabilir. Benim kullandığım güzergahta fazla rampa yok. Zaten Konya Ovasında rekor kırdırırım ben bu araca diyerek aldım :) Hava koşulları da önemli tabi. 15 gün oldu aracı alalı, havalar güzel gitti hep. Aynı şekilde sizde güle güle kullanın.
Ben genelde afyon yolunu kullanıyorum pek rekora müsait yollarda gezemedim henüz ama bende artık tasarruf devrine geçiş yapıcam :) Teşekkürler

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün Ankara'ya 100-110 bandında eko modda gittim. rakım 250->900 çıkış için 4.7 elde ettim.

Ankara dönüşü 110-120 bandında geldim, çıkışta AOÇ kavşağında sıfırladım, karabük girişinde 4.4 elde ettim (rakım 900->250). Bunun içinde eski yolda (HGS'm yok da :D) akyarma çıkışında 140-150 kmh ile 110'luk 115'lik turbodizelleri ipe dizme de dahil.

Ankara içi güzel değerler alınabiliyor. AOÇ kavşağı - şaşmaz arası 4.3, göksu park hizasında 4.5 idi mesela.

Uuzn yolda çok keyifli Cerato canım... Siyah aldığıma pişman oldum ama şimdi sattığıma da pişman olacağım gibi...