škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Günlük yakıt değerleriniz..

gokcen59 · 4900 · 2279833

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;487891
hız ortalaması 26 civarı iken 7 litre ortalama vardı, bugün 30'a çıkmış hali ile ş.içi ortalamam 6.7 şu an. Keratadan az yakmadı henüz, ş.içi aynı, ş.dışı crdi az daha ekonomik idi.

Bakım sonrası ölçümlerim devam edecek ama daha var :)

Abi sende benim gibi yap siteden çıkınca boşa attınmı aşağıdaki ışıklara kadar gidiyor zaten ben soğuk motorla 6 lt görmüşlüğüm var buralarda :D :D

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: kadir_;487892
Abi sende benim gibi yap siteden çıkınca boşa attınmı aşağıdaki ışıklara kadar gidiyor zaten ben soğuk motorla 6 lt görmüşlüğüm var buralarda :D :D

zaten öyle Kadir. Eko mod kullanıyorum, ona rağmen yüksek. Bugün 2 defa karabüke gdp geldim, 5. Vites 80 kmh falan sabit, bahsettiğin inş zaten boş vites... 7.1 idi ancak 6.6'ya indi, sonra bi defa daha kampus-ev derken 6.7 ile girdim eve.

Lastik basınçlarına bakmayı hatırladım şimdi, yarın ilk iş bakacağım. Milletin sert dediği astra bana konforlu geliyor, lastikler mi düşük ne :) ekonomi için 36 basmak gerekiyormuş ama biraz sekiyormuş araba :) hatta spor kullanım için 39 falan deeyollaa :) 32 ile konforlu oluyormuş ben şahsen 30-32 arası bekliyorum yarın bakacağım.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;487902
zaten öyle Kadir. Eko mod kullanıyorum, ona rağmen yüksek. Bugün 2 defa karabüke gdp geldim, 5. Vites 80 kmh falan sabit, bahsettiğin inş zaten boş vites... 7.1 idi ancak 6.6'ya indi, sonra bi defa daha kampus-ev derken 6.7 ile girdim eve.

Lastik basınçlarına bakmayı hatırladım şimdi, yarın ilk iş bakacağım. Milletin sert dediği astra bana konforlu geliyor, lastikler mi düşük ne :) ekonomi için 36 basmak gerekiyormuş ama biraz sekiyormuş araba :) hatta spor kullanım için 39 falan deeyollaa :) 32 ile konforlu oluyormuş ben şahsen 30-32 arası bekliyorum yarın bakacağım.

Abi depo kapağına danış orda yazar genelde 2.2 bar oluyor o da yanılmıyorsam 32 ye denk gelmesi lazım

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
50 liralık benzinle kasarak 160 km yol yaptım. (benzinin litresini 4.6 tlden aldım) (1.2 TSI Rapid).

Çevrimdışı kace

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
130 tl  ile 725 km yaptım .Balıkesir -Eskişehir ,Eskişehir- Balıkesir mazot lt fiyatı 4.21

Çevrimdışı kace

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Eskişehir den dönerken bursa çevre yolu girişinde başlangıç itib. ortalamaya baktım inanmayacaksınız bende inanamadım 3.1 arızalı diye hemen bursa çıkışındaki septepe skoda yetkili servisine gittim. bu ortalamanın arızalı olabileceğini veya takılı kalmış olabilir diye kontrol etmelerini söyledim nerden başladığımı sordular eskşhr dedim bursaya yanılmıyorsam 88 km ama bursa çevre yolunda servise giderken yüklendim 3.3 çıkmıştı usta yapılan kontroller de bir şey çıkmadı eskşhr yüksekte kalıyor geneli iniş olduğundan doğrudur dedi. bursa dan Balıkesir e 3.9 ile geldim eskşhr bursa arası genel 90 ortalama 90 100 arası
« Son Düzenleme: 04 Aralık 2014, 01:38:35 Gönderen: kace »

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Abi boşta gidince araba daha çok yakıyor araç kompresör yapmıyor cut-off devreye girmiyor uygun viteste gazdan ayağını çekerek daha rahat ekonomi kasarsın

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar benim sirketteki lineamda (1.3 multijet) cut off da sanki sıkıntı var. İstediğim devirde hızda viteste ayağımı çekeyim. 2 Lt yakıyor , hiç 0 Lt ye düsmüyor. Bir sıkıntımı var ?

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaptan52;487914
Arkadaşlar benim sirketteki lineamda (1.3 multijet) cut off da sanki sıkıntı var. İstediğim devirde hızda viteste ayağımı çekeyim. 2 Lt yakıyor , hiç 0 Lt ye düsmüyor. Bir sıkıntımı var ?

Bizim 2005 doblomuzda da öyleydi nedendir bilmiyorum ama

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaptan52;487929
O zaman Cut-Off un ne anlamı kaldıki :)
Herhangi bir zamanda 2 litre altını gösteriyor mu peki?
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaptan52;487942
Yok maalesef :D hiç görmedim
Bunu şunun için sormuştum; yol bilgisayarı hiçbir koşulda 2 litre altını göstermiyor da olabilir. Eğer öyleyse, araçta bir sıkıntı yoktur; cut-off durumunda bile yol bilgisayarında 2 litre altını görmeseniz de reelde 0 yakıyordur.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaptan52;487942
Yok maalesef :D hiç görmedim

Fiat servisine sor istersen belki mantıklı bi cevapları vardır

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Lastiklerim 28-31 arasında basınçlardaymış...

Hepsini 34 yaptım. Araba sertleşti :) direksiyon hafifledi.

17" jant için 17x2=34 (pratik bilgi) diyorlar, astranın kitapçığında ise konfor için 32, ekonomi için 36, spor rkullanım için 39 mu ne yazıyormuş. 34 orta karar iyi gibi geldi.