škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Günlük yakıt değerleriniz..

gokcen59 · 4900 · 2279521

0 Üye ve 13 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı DuMaN38

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evveeet bir deponun daha sonuna geldik...

36 litre lpg ile 405 km. (ankara şehir içi)

Kullanım şekli: Arabanın canını çıkararak kullandım :)

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;488675
Gazın düğmesine basılı tutup çalıştır, direk lpg'de çalışır :rm:

Getzde yapıyodum da buna kıyamıyorum abi :)

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DuMaN38;488684
Evveeet bir deponun daha sonuna geldik...

36 litre lpg ile 405 km. (ankara şehir içi)

Kullanım şekli: Arabanın canını çıkararak kullandım :)

8.9 lpg yakmış abi canını çıkardıysan cidden güzel değer. Benim aldığım yerden alsan 175 krş oluyo :D

Çevrimdışı DuMaN38

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;488690
8.9 lpg yakmış abi canını çıkardıysan cidden güzel değer. Benim aldığım yerden alsan 175 krş oluyo :D

Cidden bu sefer bayağı devirli kullandım, ama benim güzergahımın avantajı da yok değil. Sadece etimesguttan çıkana kadar trafik oluyor ondan sonra okula kadar pek dur kalk olmuyor. Senin oralara hiç yolum düşmüyor, düşse Kalegaz dan dolduracam hemen.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DuMaN38;488693
Cidden bu sefer bayağı devirli kullandım, ama benim güzergahımın avantajı da yok değil. Sadece etimesguttan çıkana kadar trafik oluyor ondan sonra okula kadar pek dur kalk olmuyor. Senin oralara hiç yolum düşmüyor, düşse Kalegaz dan dolduracam hemen.

Pazar gezmelerine bizim avmye bekleriz abi ordan 5 dk uğrayıverirsin :)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
en son menzil 40 km gösterdiğinde 100 tl'lik almıştım. Dün menzil 40'ın da altına düştü hiç göstermiyor yani, gittiğim km 335 km, yb ortalaması 6.6. Ama reelde net 7.5 litre, fazlası var eksiği yok. Sapma baya var, son 3 ölçüm bu yönde. Bugün bakıma sokacağım, ardından devirli kullanacağım açmak için. Şimdilik yüklenmedim 1,5 senelik yağ var içlnde diye.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Biraz extreme değerler oldu ama ne yapayım, paylaşmadan edemedim...'05 HTP de durum bu...menzil 10 gösterirken depo fullendi, 188 lira tuttu...menzil 690 km gösterirken kullanım şekline göre 770 e kadar çıktı, ortalama 3 lü rakamlarda, 14 km yol gitmişim... devamlı 5. vites, 2000 li devirlerde ortalama 60-70 gibi kullanım ile tabii...

Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bakalım bende c.tesi doldururum heralde 350 km yaparsam güzel olucak bu aralar sakin kullanıyorum :)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bakım yaptırınca gizli beygirlerden 2-3 tanesi ortaya çıktı bugün :) hava filtresi kirliydi değişince güzel oldu. Devirli kullanmaya başladım, 7.3 falan gösteriyor.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;488911
Biraz extreme değerler oldu ama ne yapayım, paylaşmadan edemedim...'05 HTP de durum bu...menzil 10 gösterirken depo fullendi, 188 lira tuttu...menzil 690 km gösterirken kullanım şekline göre 770 e kadar çıktı, ortalama 3 lü rakamlarda, 14 km yol gitmişim... devamlı 5. vites, 2000 li devirlerde ortalama 60-70 gibi kullanım ile tabii...

En iyisi seninki Hocam, 5.5 litre yaktırmıssın mis gibi, ne isin olur turboyla filan, yok bozulacak yok kurum toplayacak, yok alırken fark alacaklar, extrem kullananlar turboyla ugrassınlar bırak:)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
dün akşam arkadaşıma verdim arabayı biyere gitti geldi (yaklaşık 60km civarı) geldi ortalama 3.9 bu ne yaaa böyle dedi :D kendisinde 7.40 olunca tabi lpg de 70kuruş yakıyor :D bende 7.40ta anlık ibresi 10litrenin altına düşünce vay anasını ekonomi yapıyorum diyorum seviniyorum falan :D

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ankara-İstanbul
Otobanda 120 km./saat hız sabitleyici ile geldim, Ankara ve İstanbul içinde 80 km./saat civari seyrettim. Ortalama hız 104 km./saat oldu.
Yol boyu klima açıktı,  araçta toplam 220 kilo civari yük vardı diyebiliriz.
Seyehatin % 80'i yağmurlu idi, büyük bölümünde de şiddetli yağış vardı.
Kışlık lastikler takılıydı, depoda Shell Nitro, Total 97 ve Opet 95 karışımı yakıt vardı.

Sonuçta ortalama 7 litre çıktı. Ben daha düşük bekliyordum zira birkaç ay önce burada da paylaştığim üzere daha yüksek süratle 6,7 civarı yakmıştım sanırım.
Oluşan farkın büyük oranda lastiklerden ve yoğun yağmurdan kaynaklandığını düşünüyorum.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
7 iyi onun icin abi daha ne? Son vites en yuksek tork devrindeki hizi neyse onunla git abi ;₺

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yağmur farkıdır, hatta yarım litre oynamıştır bence.

Klimada auto açıkken kışın da kompresör devreye giriyor mu?