škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Günlük yakıt değerleriniz..

gokcen59 · 4900 · 2278405

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
ceratoda da astrada da "auto" ya basınca ac ışığı yanıyor. Ama hava soğuk mesela, kompresör devreye girer mi ki? Girerse niye girer?

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;489094
ceratoda da astrada da "auto" ya basınca ac ışığı yanıyor. Ama hava soğuk mesela, kompresör devreye girer mi ki? Girerse niye girer?

Auto modda benim arabada girmiyor dışardan alıyor ama ön cama vurdurmak istediğim zaman benimkide a/c moduna geçiyor.Kışın ben econ modunda kullanıyorum direk kalorifer çalışıyor sende de bu tarz bi tuş olabilir abi kullanım kılavuzuna bakmak lazım.

Peder 85 tl ye depoyu fullemiş bende üstüne 25 tl aldım toplamda 470 km oldu hala gitmeye devam ediyor lpg nin ucuzlaması işe yaradı sanırsam :D

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün kastamonuya gidip geldik. 2 yetişkin 1 çocuk ile, bagaj yok.

Gidiş ve geliş 95-100 kmh bandında idi.

Gidiş 4.8 lt, ort hız 85 kmh,
Dönüş 4.2 lt, ort hız 87.5 kmh (dönüşe başlarken sıfırladım)

karabük rakım 270, kastamonu 800m.

Reelde ne yaktığını bilemiyorum, bakımdan sonra bi pompa/yb karşılaştırması yapmak isterdim aslında ama belki önümüzdeki günlerde...

Ceratoda min 5.2 ile gidebildiğimi hatırlıyorum ama hız ortalamam 100 c,varı oluyordu.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;489193
Bugün kastamonuya gidip geldik. 2 yetişkin 1 çocuk ile, bagaj yok.

Gidiş ve geliş 95-100 kmh bandında idi.

Gidiş 4.8 lt, ort hız 85 kmh,
Dönüş 4.2 lt, ort hız 87.5 kmh (dönüşe başlarken sıfırladım)

karabük rakım 270, kastamonu 800m.

Reelde ne yaktığını bilemiyorum, bakımdan sonra bi pompa/yb karşılaştırması yapmak isterdim aslında ama belki önümüzdeki günlerde...

Ceratoda min 5.2 ile gidebildiğimi hatırlıyorum ama hız ortalamam 100 c,varı oluyordu.
Sapmayı da işe katarsak en az cerato kadar yakıyor gibi geldi bana. .

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;489200
Sapmayı da işe katarsak en az cerato kadar yakıyor gibi geldi bana. .

aynen hocam, yakıt olarak pek fark yok. 90-100'le gitse cerato da böyle yakar herhalde. Biraz daha hızlı gidilse cerato daha az bile yakar.

Astranın artısı direksiyon tepkisi bence, son günlerde ne hikmetse 2 defa lazım da oldu. Bugün akşam gelirken orman emvali taşıyan ve arkasında hiçbir ışık olmayan römorklu traktörü görünce sol şeride erkenden çıktım ama yolda da yapım nedeniyle kukalar vardı. Traktörü geçer geçmez kukaya çarpmamak için ani sağ yapıp şeride girmem gerekti. Bu hareketi arabaya son derece güvenerek yaptım, çok da güzel topladı. Daha beteri bile rahatça yapılabilir izlenimi verdi. 2-3 gün önce de ş.içinde önde duran biri yüzünden başka bi araç aniden önüme kırınca ben de kısa mesafede ani sol ve onu geçince ani sağ yapıp şeride döndüm, tam geyik testi yani. Bu harekette araba süper :) ama tekrar söylüyorum, 1.6 alınmalı. Cerato için eklemek istediğim şey, tam f/p kralı. Cerato+yay kral kombinasyon :)

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hpcam astra yol tutuşu açısından övülen bir araba. Bir kaç yerde segmenti arabalar arasında en iyileri arasında diye ismini okudum. 20-30 km kadar kullanma fırsatım da oldu. Aracın ağırlığı benim tercihlerim dışına almamın sebebiydi. Ağırlık ş.içi performans/yakıtı olumsuz etkiler. Ben de 1.6 alınmalı ancak yeni gelecek hafifletilmiş şase ile diyorum.:)

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugun bende Kocaelinden Ankaraya gidip geldim, 2 yetiskin 1 cocuk, bagaj yok sayilir.
Genelde 130 cc sabit gittim geldim.
Rakim farkindan dolayi ve donusteki sisden dolayi, gidis 5.4lt 115km ort hiz, donus 4.6lt 106km ort hiz yb ye gore.
Pompa hesabini %100 yapamadim ama sapma yok gibi, toplamda 35lt.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;489094

Bendede aynen auto ya basınca ac ısıgı yanıyor, ben ac ye basarak iptal ediyorum(ac siz auto:)), aksi halde ac ısıgı yanarken kompresorun devrededir diye dusunuyorum.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustisahin;489228
Bendede aynen auto ya basınca ac ısıgı yanıyor, ben ac ye basarak iptal ediyorum(ac siz auto:)), aksi halde ac ısıgı yanarken kompresorun devrededir diye dusunuyorum.

AC'yi kapatınca auto da sönüyor bende, ama hala aut modda çalışıyor olabilir mi bilemiyorum.

Alıntı yapılan: mustisahin;489209
Bugun bende Kocaelinden Ankaraya gidip geldim, 2 yetiskin 1 cocuk, bagaj yok sayilir.
Genelde 130 cc sabit gittim geldim.
Rakim farkindan dolayi ve donusteki sisden dolayi, gidis 5.4lt 115km ort hiz, donus 4.6lt 106km ort hiz yb ye gore.
Pompa hesabini %100 yapamadim ama sapma yok gibi, toplamda 35lt.

İyi yakmış bence, genel ort 5 litre ki o hıza göre güzel değer.

Alıntı yapılan: Akif Hoca;489208
Hpcam astra yol tutuşu açısından övülen bir araba. Bir kaç yerde segmenti arabalar arasında en iyileri arasında diye ismini okudum. 20-30 km kadar kullanma fırsatım da oldu. Aracın ağırlığı benim tercihlerim dışına almamın sebebiydi. Ağırlık ş.içi performans/yakıtı olumsuz etkiler. Ben de 1.6 alınmalı ancak yeni gelecek hafifletilmiş şase ile diyorum.:)

Yeni hafifletilmiş şase ve 1.6 seçeneği gerçekten fena olmaz. İlgi alanıma girebilir benim de :) Aslında bu kasada da 1.6 olsa ağırlık çok önemli değil bence kapıların ağırlığı falan güven veriyor insana. Ağırlığın kaynağı platform mu, güvenlik mi bilemiyorum tabi.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Astra G kasadan beri snıfında yol tutuş konusunda ya lider ya da ilk 3 dedir. İnsanlar Opel i sert diye sevmezler ama ben o tokluk ve sertlik nedeniyle araçta kendimi güvende hissederdim. Yol tutuş konusunda Astra ve Insignia daki kabiliyeti maalesef ne Octavi ada ne de Subeprb de görebildim.

Çevrimdışı DuMaN38

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DuMaN38;488684
Evveeet bir deponun daha sonuna geldik...

36 litre lpg ile 405 km. (ankara şehir içi)

Kullanım şekli: Arabanın canını çıkararak kullandım :)

Bir depo daha bitti... Bu sefer hem çok sakin kullandım hemde güzergahım biraz avantajlı idi (etimesgut-gölbaşı arası 2 kere gittim geldim, gerisi etimesgut-kızılay arası kullanıldı genelde).

36 litre ile 470 km (20 km sini benzine çıkarsak 450 km)
450/36=12,5
LPG litre fiyatı 2.20
2.20/12,5=0,176

17.6 kuruş yakmış... Daha ne olsun :)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;489258
Astra G kasadan beri snıfında yol tutuş konusunda ya lider ya da ilk 3 dedir. İnsanlar Opel i sert diye sevmezler ama ben o tokluk ve sertlik nedeniyle araçta kendimi güvende hissederdim. Yol tutuş konusunda Astra ve Insignia daki kabiliyeti maalesef ne Octavi ada ne de Subeprb de görebildim.

Benim de tercihim orta-sertlikten yana olur, yumuşak araba ş.içinde güzel yastık gibi oluyor ama sert de uzunda iyi oluyor. 17" lastik ve ince sayılacak yanaklara rağmen ş.içinde de memnunum gerçi.

Saxo çok sertti mesela, alt takım tangır tungurdu ama karting aracı gibi zevkliydi. bi kenarda dursaymış diyorum bazen :)

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;489076
Ankara-İstanbul
Otobanda 120 km./saat hız sabitleyici ile geldim, Ankara ve İstanbul içinde 80 km./saat civari seyrettim. Ortalama hız 104 km./saat oldu.
Yol boyu klima açıktı,  araçta toplam 220 kilo civari yük vardı diyebiliriz.
Seyehatin % 80'i yağmurlu idi, büyük bölümünde de şiddetli yağış vardı.
Kışlık lastikler takılıydı, depoda Shell Nitro, Total 97 ve Opet 95 karışımı yakıt vardı.

Sonuçta ortalama 7 litre çıktı. Ben daha düşük bekliyordum zira birkaç ay önce burada da paylaştığim üzere daha yüksek süratle 6,7 civarı yakmıştım sanırım.
Oluşan farkın büyük oranda lastiklerden ve yoğun yağmurdan kaynaklandığını düşünüyorum.

Bu soğukta klima neden açık???İçin mi yanıyor yoksa Ender???
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;489377
Bu soğukta klima neden açık???İçin mi yanıyor yoksa Ender???
Sanırım kilodan mütevellit yanıyorum ben:)
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim ki çoştu bugün. normalde anlık tüketimi max 9-11 lt arası gösterdiği yerlerde 1. ve 2. vites kullanımında 20 li hatta 40 lı değerler görüyorum :(