škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Günlük yakıt değerleriniz..

gokcen59 · 4900 · 2279504

0 Üye ve 27 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;494595
fullemek de cok saglikli degil ki. pompanin ucu ne kadar uzun bu bile farkediyor. ancak yedek depo vs girtlak dolumda emin olunabilir. bi de olcumlerim pes pese geldigi icin birinde eksik hesaplasam oburunde fazla cikmasi lazim, o da yok. mesela son ölçüm ibre kirmiziya girmeden hemen önce basladi, ama isik yanmiyordu. bugun ayni yere gelince bitmis oldu. hatta isik bile yandi. yani eksigi var fazlasi yok sapmanin.

Abi ben hep fullerim(hatta arabada fişler bile durur ankara tayfası bilir),artık arabaya o kadar alışmışım ki hep 42litre mazot alıyorum:) Bu şekilde ayda iki defa depo doldurduğumdan yb sapmasını çok net ölçebiliyorum.0,2-0,3 arası çıkıyor araba fazla gösteriyor hep.Sende böyle yap derim.Işık yandıktan 40km sonra hep fulle illaki aynı miktara yakın yakıt alırsın.Çünkü bahsettiğin sapmalar ciddi şekilde fazla.Bir hata olması muhtemel.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün zaabeleyn kalktım depomu fulledim 36 küsür litre gaz aldı zorlayarak 68₺ tuttu bi 40 kmye yakın şehir içinde dolanıp yola çıktım. Çevre yolunda biraz ciğer açtım 180-190 la gittim. Daha sonralarda otobanda 130 civarı sabit gittim malum küçük motur yüklü araba gerede rampalarında allah canını aldı 4. Vites tapagaz gittiğim yer çok oldu. Otobandan çıkınca 110-120 bandında seyredip 7.3 ile karabüke vardım. Işık hesabına göre 5 ışıktan 2 si gitti bana göre ise temiz 200 kmsi var daha deponun muhtemelen 450 km civarı bitecek gibi :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;494595
fullemek de cok saglikli degil ki. pompanin ucu ne kadar uzun bu bile farkediyor. ancak yedek depo vs girtlak dolumda emin olunabilir. bi de olcumlerim pes pese geldigi icin birinde eksik hesaplasam oburunde fazla cikmasi lazim, o da yok. mesela son ölçüm ibre kirmiziya girmeden hemen önce basladi, ama isik yanmiyordu. bugun ayni yere gelince bitmis oldu. hatta isik bile yandi. yani eksigi var fazlasi yok sapmanin.

Tamamda abi bu şekilde sapması normal bana kalırsa.Neden diyeceksin iki gün arasındaki kullanım önemli.

En basitinden kendi arabamda örnek vereyim.Bugün diyelim çıkıp gazladım yada yoğun trafiğe girdim hadi en kötü rampalı bir yolda kullandım ve 10 km yol yaptım ışığım yandı.Ertesi gün kontağı çevirdiğimde o ışık bende sönmüş oluyor ve 5-10 km normal kullanınca tekrar yanıyor ve sönmüyor.Yanlış hatırlamıyorsam bizim arabalarda çift hafıza var birisi anlık kullanıma göre diğeride uzun süreli kullanıma göre hesaplama yapıyor.Senin yol bilgisayarındaki anlık verinin sapması bana göre normal ama 1000 ve üzeri 1-2 haftalık verilerde tüketim oturacaktır diye düşünüyorum en fazla 0,2-0,3 fark edecektir.

Emin vag grubunun 1.4 leri bi değişik ben hala çözemedim.Arkadaşım 101 lik fabiası ile karabüğe git gel yaptım.Gelirken 100-100 geldim27 lt gazla 300 km gittim giderken 130-140 gittim aynı şekilde 27 lt gazla 370 km yol gitti.Sanırım deviri seviyor atmosferikler :D

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;494316
Yav yazılımla benim yakıtım düştü.:D Daha doğrusu depom daha bitmedi hala test aşamasındayım ama yakıt verileri daha aşağıda seyrediyor.Bakalım tam sonuç ne olacak:) Top speedde de benim 5.vites 190-200 arası bir yerde bitiyor zaten.Eskisine nazaran daha hızlı çıkıyorum.

Bende başta senin gibi düşünüyordum. Ama fazla yakıyor fazla psikolojik o :D

Fazla derken çok yakıyor değil, stok halinden fazla,yoksa yavru nasıl kullanırsam kullanıyım şehir içi 850km götürüyor beni :)  Kartalkaya ya gittik geldik o depodaan kalan az bişey mazotla birde İstanbul'da şehiriçi kullandım 960km olmuştu menzil 150km diyordu.
-------------------------------------------------

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokcen59;494606
Bende başta senin gibi düşünüyordum. Ama fazla yakıyor fazla psikolojik o :D

Fazla derken çok yakıyor değil, stok halinden fazla,yoksa yavru nasıl kullanırsam kullanıyım şehir içi 850km götürüyor beni :)  Kartalkaya ya gittik geldik o depodaan kalan az bişey mazotla birde İstanbul'da şehiriçi kullandım 960km olmuştu menzil 150km diyordu.

6.5 olan ortalamam 6.0 su an ama benzin gostergesi 6.5 gibi gosteriyor. Cozemedim. 3-4 gune akla kara belli olur. Fazla yakarsa uzulmem ama yb dogru gostersin yeterki :D

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
tam depo ölcumde de sehir ici 800ü bulmamisti 700 kusurlerde kalmisti.

simdi mesela ibre tam kirmizinin basindayken ve isik 2. defa yani saglam yanmisken yeni mazot aldim kastamonu tarafnda bi isim var, donuste bitirebilirsem yine olcecegim.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güzergah: Öveçler-Etlik(Öveçler 4. Cadde-Çetin Emeç-Dikmen-Kızılay-Sıhhiye-Ulus-Etlik)
Ortalama Hız: 24 km./saat
Tüketim:8,1 litre/100 km.(Bir önceki güzergahtaki minimum 15 litrelik tüketimlerden sonra bu değere bile sevinir oldum:))
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güzergah: Çekmeköy-Halkalı
Yoğun-Akıcı trafik
Ort.hız: 25-30 km/h
Tüketim: 6,3 (Bu aralar çok yakıyoruz :))

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alperen;494780
Güzergah: Çekmeköy-Halkalı
Yoğun-Akıcı trafik
Ort.hız: 25-30 km/h
Tüketim: 6,3 (Bu aralar çok yakıyoruz :))
Senin araba neydi Alperen?

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;494786
Senin araba neydi Alperen?

İbiza 1.4 85bg. Lpg var ek olarak.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Diger araclarimin tersine A7 hava sogukken cik yakiyor. gecen hafta havalar iyi iken 5,3-5,5 civari yakiodu. simfi sogudu ve yakit 6 lara cikti

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güzergah:Etlik-Öveçler (Etlik Caddesi-Kazım Karabekir Caddesi-Tandoğan-Dikmen Caddesi-Çetin Emeç-Öveçler 4. Cadde)(14 kilometre)

Ortalama Hız: 17km./saat

Tüketim: 10,5 litre/100 km.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Depo ölçümüm bitti 36lt gaz almıştım 361 kmdeyken risk almamak adına depoyu fulledim 33 lt gaz aldı bunun 80 kmsi şehir içi ve ciddi trafik ve yoğun iniş çıkışlı yollarda kullandım geri kalanı şehirler arası yb ortalamasına göre toplam 62km/h ortalama hız 7.8 ortalama tüketim vardı. Depo hesabına göre 9.1 lt lpg tüketimi oldu. Kısa vites oranları ile şehir içine ayarlanmış ibiza ile kabul edilebilir bir değer çıktı. Kasmadım seri kullandım lpg aldığım yere göre 17 krş tüketimim olmuş :)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Önceki gün kastamonu-araç tarafına gidip geldim. Git get 130+ km 5.1 gösterdi. 2 gündür ş.içinde 5.5'e çıktı hemen. 2-3 güne de ışık yanar en geç.

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
dün 505 km yol yaptım, 5.3 lt/100 km
2012 1.6 TDI DSG octavia

Ankara (Öveçler, Eryaman), ve Yozgat Yerköy'e

şehir dışında 110-120 km hız ile gittim ancak şehir içinde duraklama çoktu ortalama hız 74km gösteriyordu yolculuk bittiğinde (50 km'si dur kalklı şehir içi 20 km'si uzun dur kalklı)