škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Günlük yakıt değerleriniz..

gokcen59 · 4900 · 2279493

0 Üye ve 28 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
90 tl lpg (2,25tl) almış babam bugün 337 km de ben fulledim (1.99 tl) 72,50 tl aldı.22 kr mu yakmış şimdi bu oğlan :D

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
-Son depo verilerim:

-Güzergah: Tamamı Ankara içinda olmak üzere; ağırlıklı olarak Öveçler-Kavaklıdere/Kavaklıdere-Öveçler ve Öveçler-Etlik/Etlik-Öveçler

-Ortalama Hız: 17 km./saat

-Tüketim: 10,8 litre/100 km.

Akşam depoyu doldurdum zamdan önce, artık yakıtı Total'den alıyorum, Teb Total Card ile anında %5 indirim veriyor(direkt ekstreden düşüyor, puan vs. işi yok yani); şiddetle tavsiye olunur...
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
Alıntı yapılan: enoktakenokta;495135
-Son depo verilerim:

-Güzergah: Tamamı Ankara içinda olmak üzere; ağırlıklı olarak Öveçler-Kavaklıdere/Kavaklıdere-Öveçler ve Öveçler-Etlik/Etlik-Öveçler

-Ortalama Hız: 17 km./saat

-Tüketim: 10,8 litre/100 km.

Akşam depoyu doldurdum zamdan önce, artık yakıtı Total'den alıyorum, Teb Total Card ile anında %5 indirim veriyor(direkt ekstreden düşüyor, puan vs. işi yok yani); şiddetle tavsiye olunur...

Total'in yakıtı ile ilgili deneyimlerini de paylaşır mısın bizimle Ender Hocam, anında %5 fena bir oran değil çünkü.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ozghcttpli;495147
Total'in yakıtı ile ilgili deneyimlerini de paylaşır mısın bizimle Ender Hocam, anında %5 fena bir oran değil çünkü.
Daha önce hep Shell V Power Nitro kullandım, şimdi ise 1 depo Total Excelium(pahalı olanı) bitirdim, dün ise çeyrek deponun üstüne Performa(ucuz olanı) aldım. Sağlıklı bir tespit için sanırım 1-2 depo bitirmem gerekecek, sonrasında izlenimlerimi tabii ki paylaşırım. Bu arada da Excelium ile Performa arasında karar verip, Shell'deki gibi sürekli birini almaya başlamam lazım.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Alıntı yapılan: enoktakenokta;495150
Daha önce hep Shell V Power Nitro kullandım, şimdi ise 1 depo Total Excelium(pahalı olanı) bitirdim, dün ise çeyrek deponun üstüne Performa(ucuz olanı) aldım. Sağlıklı bir tespit için sanırım 1-2 depo bitirmem gerekecek, sonrasında izlenimlerimi tabii ki paylaşırım. Bu arada da Excelium ile Performa arasında karar verip, Shell'deki gibi sürekli birini almaya başlamam lazım.

Abi sonucu merakla bekliyorum. Benim kartta yarın geçecek elime inşallah. Senin araç aktif olarak yürüdüğü için kısa zamanda durum belli olur sanırım. Bende senin yönlendirmene göre alırım

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
gecen gun baslattigim olcum cogu s.disi yb 5.8 reel 5.95 gibi oldu.

bu sabah 70 km menzil varken depo doldurup samsuna geldim. yb 4.6 lt 103 kmh. genelde 110-120 arasi cc kullandim. ayni sartlarda crdi reel 4.7 gibi yakti cogu kez. bu reelde ne yakti, donuste belli olur 3 gun sonra.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dün itibariyle Afyonkarahisar termal tesislerden dönüş yaptım.466 km de yakıt ortalamam 6.7 lt oldu.Giderken 7.2 lt olmuştu.Yaklaşık 4 km karabel mevkiinden yoğun kar yağışı nedeniyle 2.vitesle rampa çıktık.İlk defa karlı havada araç kullandım.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;495209
Dün itibariyle Afyonkarahisar termal tesislerden dönüş yaptım.466 km de yakıt ortalamam 6.7 lt oldu.Giderken 7.2 lt olmuştu.Yaklaşık 4 km karabel mevkiinden yoğun kar yağışı nedeniyle 2.vitesle rampa çıktık.İlk defa karlı havada araç kullandım.
Hocam çok sanssizsin ben hep karda kullanıyorum.  Ayrı bir zevk..

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim bu ay ki ortalamam çok kötü ilk defa 8.8 lt lik bir ortalamam var. 200 tl ile 545 km aşağı yukarı 200 km si ş.dışı, uzun yolda bile 7-7.5 altına bile düşmüyordu bunu almış olduğum benzine bağlıyorum, en son bp ultimet almıştım genelde yıllardır total kullanırım yakınımda olmadığı için denk geldiği zaman alıyorum ama bu sefer sadece total alıcam bakalım ne olacak

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Konya-Bozkırdan çıktık yola Adana-Ceyhan'a. 40 km boyunca 90 km/h sabit hızla rampa tırmandık. 180 km düz, bölünmüş yol 110km/h sabit hızla. 220 km otoban 120-130 arası hızla. Baya rampa aşağı yerler tabi. 5.5 litre ortalama ile vardık. Hava müthiş rüzgarlıydı yalnız. Rüzgar karşımızdan geliyordu. Daha da az yakabilirdi uygun hava koşullarında :)

Ceyhan'dan Maraş'a çıktık yola. 40 km düz, bölünmüş yol 110km/h sabit hız. Epey tırmanmalı 70km otoban 120km/h sabit hız. 40km düz, bölünmüş yol 100km/h sabit hız. 6 litre ortalama. Dönüşte aynı şekilde sürüşle, rampa aşağı olmasının da etkisiyle 4.9 litre ortalama.

Ceyhan'dan Ankara'ya geldik dün. Yol uzun olunca az hızlı gideyim dedim. Torosları tırmanırken 130km/h sabit ile 7.5-8 litrelere çıktı ortalama. Çok yağışlıydı hava yalnız. Hatta Tekir yaylası civarında kar bile vardı. Otobandan sonra Aksaray-Ankara güzergahında 120km/h sabit ile 6.1 litreye inmişti Ankara'ya geldiğimizde. Ortalama hız 115.

Hala beklediğimden çok yakıyor :P 5.depoda bitti, genel ortalama 6.1, ortalama hız 54km/h. 4300 km'de araç. 1000 km civarı yaptırırım bir depoyla diyordum, daha 900km yaptıramadık :)
« Son Düzenleme: 31 Ocak 2015, 09:00:21 Gönderen: ailotana »

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ailotana;495240
Konya-Bozkırdan çıktık yola Adana-Ceyhan'a. 40 km boyunca 90 km/h sabit hızla rampa tırmandık. 180 km düz, bölünmüş yol 110km/h sabit hızla. 220 km otoban 120-130 arası hızla. Baya rampa aşağı yerler tabi. 5.5 litre ortalama ile vardık. Hava müthiş rüzgarlıydı yalnız. Rüzgar karşımızdan geliyordu. Daha da az yakabilirdi uygun hava koşullarında :)

Ceyhan'dan Maraş'a çıktık yola. 40 km düz, bölünmüş yol 110km/h sabit hız. Epey tırmanmalı 70km otoban 120km/h sabit hız. 40km düz, bölünmüş yol 100km/h sabit hız. 6 litre ortalama. Dönüşte aynı şekilde sürüşle, rampa aşağı olmasının da etkisiyle 4.9 litre ortalama.

Ceyhan'dan Ankara'ya geldik dün. Yol uzun olunca az hızlı gideyim dedim. Torosları tırmanırken 130km/h sabit ile 7.5-8 litrelere çıktı ortalama. Çok yağışlıydı hava yalnız. Hatta Tekir yaylası civarında kar bile vardı. Otobandan sonra Aksaray-Ankara güzergahında 120km/h sabit ile 6.1 litreye inmişti Ankara'ya geldiğimizde. Ortalama hız 115.

Hala beklediğimden çok yakıyor :P 5.depoda bitti, genel ortalama 6.1, ortalama hız 54km/h. 4300 km'de araç. 1000 km civarı yaptırırım bir depoyla diyordum, daha 900km yaptıramadık :)

Aracınız 1.2 mi, 1.4 mü, 5 li değerleri görmüşsünüz o hızlarda daha ne olsun bırakın da biraz yaksın :) biz ne yapalım uzun yolda bile 7 nin altına düşüremedik :o

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
astraya az yaktiranlari anlamaua basladim. samsunda sahil yolunda cc acik 4. vites 70 kmh ya da 5. vites 80 kmh ile anlik 2.8-3.2 araliginda gosteriyor.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evet hocam. Genel bakılırsa hız-motor hacmi-yakıt dogru orantılı heralde. Kullanım tarzı yavassa kucuk hacimli, kullanım tarzı hızlıysa büyük hacimli motor daha verimli gibi.

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;495243
Aracınız 1.2 mi, 1.4 mü, 5 li değerleri görmüşsünüz o hızlarda daha ne olsun bırakın da biraz yaksın :) biz ne yapalım uzun yolda bile 7 nin altına düşüremedik :o
Araç 1.2 TSI. Yeti ile arasında 200-250 kilo var ama, onuda hesaba katın :)
Alıntı yapılan: mustisahin;495257
Evet hocam. Genel bakılırsa hız-motor hacmi-yakıt dogru orantılı heralde. Kullanım tarzı yavassa kucuk hacimli, kullanım tarzı hızlıysa büyük hacimli motor daha verimli gibi.
Aynen öyle. 1.2TSI 90-120km/h aralığında kullanılırsa dizellerle yarışır. Hız arttıkça çılgın rakamlar görünüyor yalnız. 1.6 MPI ile bastırsam da böyle çılgın tüketim değerleri görmüyordu.
« Son Düzenleme: 31 Ocak 2015, 13:21:06 Gönderen: ailotana »

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ailotana;495261
Araç 1.2 TSI. Yeti ile arasında 200-250 kilo var ama, onuda hesaba katın :)

Aynen öyle. 1.2TSI 90-120km/h aralığında kullanılırsa dizellerle yarışır. Hız arttıkça çılgın rakamlar görünüyor yalnız. 1.6 MPI ile bastırsam da böyle çılgın tüketim değerleri görmüyordu.

Orada biraz turbonunda etkisi var.1.6 mpi ile tapa gaz yaptığımda anlık tüketim 12.9 13.5 gibi birşeydi maximum.Şimdi ki dizel olmasına rağmen aniden yapıştırdığımda pedalı daha fazla tüketim görüyorum.

Evet hacimle sürat ilişkili galiba.Dün Ankara'dan gelirken Kırıkkale Keskin rampalarında hız kesmeyince 1 nolu tüketim 5.4 lt çıkmış.(genelde 120-130 arası gidiyordum.)son 30 40 km 108-110 gibi bir hıza sabitledim.Anlık tüketim 3.5 litre civarında dönüyordu.İlker abinin sabitlediği süratlerde benim ki bayılır diye tahmin ediyorum.
elegance=ugurcnplt