škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Günlük yakıt değerleriniz..

gokcen59 · 4900 · 2280494

0 Üye ve 19 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İki-Üç gundur Adana'da 1.3 multijet palio ile geziyorum 6.0 i gecmiyor namuzssuz. Ciddi az yakiyor :) duzgun surulse dahada az yakar

Çevrimdışı WOLCY

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Dün İtibariyle tamamı şehir dışı K.Maraş-Konya arası Fabia Combi Scout 1.4 85 HP Lpg
42 lt = 540 km
7.7 lt = 100 km/lt
lpg ile 0,165 tl / km

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: WOLCY;495650
Dün İtibariyle tamamı şehir dışı K.Maraş-Konya arası Fabia Combi Scout 1.4 85 HP Lpg
42 lt = 540 km
7.7 lt = 100 km/lt
lpg ile 0,165 tl / km

Forum kuralları gereği, tam ve doğru bilgilerle "Tanışma" bölümünden kendinizi tanıtınız. Aksi takdirde üyeliğiniz silinecektir...
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
Ankara-Denizli gidiş geliş 980 km yol yaptım. 110-120 arası bir hızla gidip, dönüşte de 110-120 arası giderken dayanamayıp 1 saat kadar 140-160 arası bir hız yaptım
5.2 (100 km/lt) ortalama tutturmuşum totalde 1.6 TDI DSG ile

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: turker;495535
Gün boyu biz de rüzgardan baya etkilendik. Mesela samsun-sinop arası hgem rüzgar hem kış lastiği hem de bafraya giriş etkilerinden arındırırsak tahminimce 3.8 kolay yakalanabilirdi.

Fakat şimdi karabüke eve girdim, sinoptan sonra 4.1'in üzerine devam ettim, eve 5.0 ile girdim. Sinoptan sonrası dağlık iniş çıkış bol karabüke kadar. Gidiş geliş genel ortalama ise 4.9 oldu, takriben 80 km'si şehir içi, 850 km ş.dışı olmak üzere 930 km.

Menzil 150 gösteriyor. 2 gün içinde reel ve yb ölçüm biter, tahminen 0.2-0.3 gibi bi sapma bekliyorum.

Ölçümü tamamladım. Menzil 70 küsürlere, ibre de tam başladığımız yere indiğinde yol bilgisayarı ortalaması 5.1, reel tüketim 5.5 litre oldu. sapma %9.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İlker sapma bayağı varmış; yanlış hatırlamıyorsam benim araçta %4 civarındaydı sapma.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sapma saplama gibi :)

Sapma ya da yakıtı çok önemsemiyorum ama performansı önemsiyorum.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;494984
90 tl lpg (2,25tl) almış babam bugün 337 km de ben fulledim (1.99 tl) 72,50 tl aldı.22 kr mu yakmış şimdi bu oğlan :D

Alıntı yapılan: kadir_;495420
Şimdi tekrar fulledi 236 km 59 tl gaz aldı. 25 kuruşa kadar düştük.Trafiksiz İstanbul istiyorum :D

LPG li arabanın dramı sürekli benzinlikte yaşıyoruz:( Sabah Kartala giderken Maltepete opette doldurdum depoyu 1.99 tl den 71,50 tl gaz aldı.Toplamda 315 km yol gitmişim :)

Güzergah evden Kartala ve aynı şekilde geri dönüş toplamda 64 km Y.b verisi 8,3 lt benzin gösteriyordu.Sanırım 10,5-11 lt civarında da gaz tüketimi olmuş :)

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı A-RS

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: A-RS;496167
Günlük ortalama 8-9 litre civarı.

Güzergah? Ortalama Hız? Trafik durumu?

Çevrimdışı A-RS

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;496171
Güzergah? Ortalama Hız? Trafik durumu?

Dur-kalk trafiğinde 10 litreye kadar çıkıyor. Ortalama hız 80 de olsa 120 de olsa üç aşağı beş yukarı aynı. En düşük gördüğüm ortalama 7 küsürdü.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evet arkadaşlar,

Ben de resimli veri paylaşayım dedim :)

Güzergah Çanakkale-İstanbul. Araçta tek kişiydim ve yük durumu az - orta diyebiliriz.

Az yaksın diye bir gayretim olmadı. Bölünmüş yollarda 110-115km/h otobanda 120-130km/h arası gittim. Yolun yaklaşık %15-%20 li,k bir kısmı ise şehir içi, yol çalışması vb nedenlerle yavaş geçildi. Bu yavaş bölümde hızım 50-90km/h arası değişti.

Resimlerde ort km nin bazen düştüğünü göreceksiniz. Bunun nedeni benzinliklerde yaptığım molalar :)

Şimdi adım adım resimler gelsin,

Vee İstanbul'a girdik. Otobanda yol çalışması olduğundan yaklaşık 5km tampon tampona gittik, sonrasında da şehir içi trafiği. Evin önüne geldiğimde ortalamam şu şekildeydi

Benzin göstergesi ise çeyrek depoda duruyordu :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Havalar ısınsın yazlıklara geçelim artık kış lastiklerinin gürültüsünden içim daralmaya başladı :)