škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Günlük yakıt değerleriniz..

gokcen59 · 4900 · 2282185

0 Üye ve 11 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Walla ben s.ici isini de cozdum. Kimseye uymayip peygamber sabriyla kullanirsam s.ici ortalamasini 4-5 lt arasina cekebiliyorum

ama yok yesil isiga yetiseyim, yok yavas gidenin onune geceyim dersem tuketim dip diye 6 lt lere cikio

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
7'nin üzerindeyiz, neden bilmiyorum. Keratadan daha az yakması gerekiyor ama daha fazla şu anda. Ama tatlı nomıssız :)

Çevrimdışı HakanParlar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;497611
7'nin üzerindeyiz, neden bilmiyorum. Keratadan daha az yakması gerekiyor ama daha fazla şu anda. Ama tatlı nomıssız :)

iyi gaçıyosa yesin abi.yarım litreninladı olmaz.

Bende Dün sabah Niğdeye gittim.Bugunde biraz önce döndüm.
Toplam yol:400 km
Gidiş yolu 175 km ortalaması 5.8 lt
Dönüş ortalaması 175 km 5.3 lt
Süratlide değildim giderken neden böyle yaktı anlamadım.Yaz tatilinde 120-150 aralıgında gittiğimde bile giderken 5.4 gibi yakmıştı.Birkaç tane uzun rampa var.Oralarda turboyu hiç doldurmadan girdim ondan olabilri belki ama şimdiye kadar ki en yüksek şehirler arası ortalamam.
Dönüş yolundada gitiğim gibi geldim aslında ama dönüşte 5.3 diyordu.
Giderken doldurmuştum depoyu dönerkende doldurdum.Genel ortalama(50 km şehir içi dahil 5.6 diyordu yolbilgisayarı.
İlker abinin Astradan sonra sapma durumu nedir bende kıllanmaya başlamıştım.Epeydir yb ile tutarı kıyaslamıyordum ama ölçtüğüm zamanlar sapma 0.1 max 0.2 oluyordu.Bugün dönüşte Depoyu doldurdum 22lt mazot aldı.O da 5.5 yapıyor.Yb 0.1 fazla göstermiş gibi.Belki 5.6 dan 5.5 e düşeceği sırada girdim pompaya.

Litresi 3.97 den 87.5 liralık mazot aldım.O da kmde 22 kr yapıyor.Gidiş yolunda beklediğimden fazla çıkınca yolda aklıma gelmeyen kalmadı.Fiata verdiği enjektör garantisinden dolayı bu sefer Opetten doldurdum.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün biten depodan sonra anladımki bu octavia a7 ler 750-800 km gidiyo 55 lt mazot ile. Tabi bunlar kasma yapmadan dikkatsiz kullanım la oluyor. 6.4 depo verisi vardı 670 km gitmiş 65 kmde gider yazıyodu 400 kmsi uzun yolda 120-130 civarı kullanım gerisi şehir içi

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ugur havalardan ya da lastikerden olabilir. benim hiz 29 kmh yb 7.3 gosteriyor. daha az olmali aslinda. onde kislik lastikler var yolda balikesirden aldim 2013 uretim 2.  el. baya yumusak lastik biraz ona yoruyorum.

soguklar bi bitsin ilk is 4 tane conti pc5 cakacam gececem. 16 inc icin lastik de cok para etmiyor gozunu seveyim 16nin.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;497643
Ugur havalardan ya da lastikerden olabilir. benim hiz 29 kmh yb 7.3 gosteriyor. daha az olmali aslinda. onde kislik lastikler var yolda balikesirden aldim 2013 uretim 2.  el. baya yumusak lastik biraz ona yoruyorum.

soguklar bi bitsin ilk is 4 tane conti pc5 cakacam gececem. 16 inc icin lastik de cok para etmiyor gozunu seveyim 16nin.

Obaaa kışlık lastikler hiç aklıma gelmedi benim.İlk defa kullanınca hesaba girmiyor tabi.Yaz tatiline göre hava da soğuk.Kışlık %10 artırır mı yakıtı?
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kışlık lastik ve soguk havada dizellerin 6-7 hatta 8 yakması bence normal. Özellikle TDI ve CRDİ lar. Bu motorlar karakter olarakta az yakmıyor çünkü. Multijet veya dCİ kadar ekonomik değiller.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam çok yakıyor o.  Hava filtresine değiştir.  Bir de hava sensörünü temizlet bakalım değişiklik olacak mı?

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;497662
Hocam çok yakıyor o.  Hava filtresine değiştir.  Bir de hava sensörünü temizlet bakalım değişiklik olacak mı?

maf sensoru mu hocam? bence de bi pislik var gibi bu kadar yakamaz. sonucta bildigimiz motorun emisyonu daha da dusurulmus hali. serviste bakim yapilmis 23 bin gibi. su an 29.5 km'de. bi tarafi tikanik olmali da servis harici de pek elletmek istemiyorum.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ewet hocam aynen.. Sensörü kendin temizlersin  hava filtresine de değiştirmek kolay..

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;497638
Bugün biten depodan sonra anladımki bu octavia a7 ler 750-800 km gidiyo 55 lt mazot ile. Tabi bunlar kasma yapmadan dikkatsiz kullanım la oluyor. 6.4 depo verisi vardı 670 km gitmiş 65 kmde gider yazıyodu 400 kmsi uzun yolda 120-130 civarı kullanım gerisi şehir içi

Ben de şehir içi bir depo ile bu değerlere ulaşıyorum.

Yalnız farklı olarak ben her seferinde 45lt mazot alıyorum, şehir içi kullanıyorum. Maalesef buranın dur-kalk olayı çok, ayrıca işim eve çok yakın ve   sabah işe giderken bayaa uzun ve dik bir rampa çıkıyorum. İşe geldiğimde motor bir tık bile ısınmamış oluyor. Bu şekilde kullanımda 6lt ye yakın ortalamam oluyor ve bir depo ile max 750km görebiliyorum.

Ama motorum sıcaksa ve iş istikametini kullanmazsam ş.içi dur kalk lara rağmen 4-5 lt aralığına inebiliyorum.

Ankara da kalsaydım sanırım ş.içi ortalamam 4-4,5lt arası olacaktı :)

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;497645
Kışlık lastik ve soguk havada dizellerin 6-7 hatta 8 yakması bence normal. Özellikle TDI ve CRDİ lar. Bu motorlar karakter olarakta az yakmıyor çünkü. Multijet veya dCİ kadar ekonomik değiller.

Doğan gittiğim evde de dci multijet muhabbeti geçti.Dci hakkaten az yakıyor ama 1.3 multijette araba ağırlının 1100-1200 kg ı geçmemesi gerekir bence.
Önce logan sw dci varmış satmış linea almış.Logan ne kadar yüklesemde basssamda çok yakmıyordu ama Linea lanetti,motor gücü hiç yoktu az da yakmıyordu dedi.
Multijet b sınıfı motoru C sınıfına girince diğerlerine yönelmek gerek.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;497638
B.... 750-800 km gidiyo 55 lt mazot ile....i

55 lt ile bu kadarsa a7ler sandığımdan fazla yakıyormuş.
elegance=ugurcnplt