škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Günlük yakıt değerleriniz..

gokcen59 · 4900 · 2276167

0 Üye ve 16 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı burock

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bu dizeller az yakıyor ya.. Tebrik ederim başarılı bir tüketim. Akşama bende payşalcam güncel bir veri. 40 litre depo ışık daha yanmadı 600 km ye yaklaştı bugun yeniden doldurcaz depoyu.

Çevrimdışı burock

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yapılan mesafe 592 km.Bunun 150 km si şehirlerarası, 70-80 km si sürekli tırmanma hatta 30 km mesafede 200 metre rakımdan 1550 metre rakıma sürekli virajla tırmandım(nallıhan-mihalıççık) en fazla 2.vitese çıktım o sürede. 400 km e kadar sürede bagaj hep doluydu 4 kişiydik klima kapalıydı:). Kalan km lerde Ankara şehiriçi trafiği ve yine 4 kişi ama bagajsız.
Benzinlikte büyük bir cesaretle fulleyelim dedim:++::++:

Toplam 36 litre yakıt aldı. Yani ortalama 6 litre yaktı. Bizim araç artık sabite bağladı zaten sürekli 6 yakıyor:)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yıllık bakımdan sonra en gerçekçi ölçüm diyeyim pc ye göre tabii ki.ş.i uzun yol karışımı 12 km si düz yol geri kalanı dur kalk sanayiinin içinde dolaştım 20 km toplamda 6.5lt yani km de 29 krş yani 30 krş diyeyim 4.5tl lt si.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benzinli araba sanki şehiriçinde yakıtı çok artmıyor gibi, dizeller hemen tepkiyi veriyor ortalamaya,benzinde yine artış olurda trafikde dizel kadar değil gibi sanki.

Muhammet abi, o kadar kısa mesafede net bir ortalama vermez en az 100km :) ben 30kmlik yolda 9litre ortalama ile gidip geldiğimi biliyorum :D
-------------------------------------------------

Çevrimdışı SiMaO

• SiMaO
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Honda City var  LPG'li
40 litre ile 555 kilometre gittim bitti :)
Litre hesabı kaç geliyor bilmiyorum :D

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Skoda fabia 2 facelift 1.2 HTP İzmir'in müthiş sıkışık sehir ici trafiğinde 7.3'u geçmedi şaşırdım.Resmen adım adım ilerliyorsunuz.
Biraz akıcı yollarda 5,8 -5,5'i gördüm.

Uzun yolda klima Kapali 4,5 'i anlık olarak yakaladım uzunca bir süre degisim olmadan tutturdum.Klima açık 4,7'e cikiveriyor.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;264162
Skoda fabia 2 facelift 1.2 HTP İzmir'in müthiş sıkışık sehir ici trafiğinde 7.3'u geçmedi şaşırdım.Resmen adım adım ilerliyorsunuz.

Uzun yolda klima Kapali 4,5 'i anlık olarak yakaladım uzunca bir süre degisim olmadan tutturdum.Klima açık 4,7'e cikiveriyor.

Çok iyi ya maaşallah... LPG ye gerek kalmıyıcak sanırım. Nasıl geldi sana peki, yüksekliği olsun yol tutuşu olsun, rahatlığı olsun ? Roomi ile kıyaslarsak :)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Kullanım kitapçığında dişli oranları yazıyor mu Gökhanım? Bakıp bir yol haber ver hele.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokcen59;264170
Çok iyi ya maaşallah... LPG ye gerek kalmıyıcak sanırım. Nasıl geldi sana peki, yüksekliği olsun yol tutuşu olsun, rahatlığı olsun ? Roomi ile kıyaslarsak :)

LPG'ye gerek var aslında..Benzin çok pahalı yav..

İç tavan yüksekliği tatminkâr..Ferah geldi içi bana...Yol tutuş fena değil..Ani slalom hareketlerinde roomster'dan daha iyi..Koltuklar daha rahat geldi.Koltuk rengi kesinlikle daha iyi...İç mekan çok daha kaliteli duruyor..4 camda otomatik :D

Alıntı yapılan: Uğur@k@r;264302
Kullanım kitapçığında dişli oranları yazıyor mu Gökhanım? Bakıp bir yol haber ver hele.

Dişli oranlarına göz ucuyla baktım ama göremedim, tekrar bakacağım ayrıntılı olarak..

Ama şunu söyleyeyim 90 ile giderken devir 2500 civarında..Bu çok ekonomik olmasını sağlıyor..

3. vites 135 civarı (yanlış olmasın 130 da olabilir)hız yapıyor..160 km/h hıza çok rahat ulaşıyor..Ve hızı hissettirmiyor bu çok ilginç..Roomster'da daha fazla hissediliyordu..Ufak tefek ayrıntı farkı bolca var..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;264320
....hızı hissettirmiyor bu çok ilginç..Roomster'da daha fazla hissediliyordu....
E koca kasa tabii.:hih::gach:

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;264320
LPG'ye gerek var aslında..Benzin çok pahalı yav..

İç tavan yüksekliği tatminkâr..Ferah geldi içi bana...Yol tutuş fena değil..Ani slalom hareketlerinde roomster'dan daha iyi..Koltuklar daha rahat geldi.Koltuk rengi kesinlikle daha iyi...İç mekan çok daha kaliteli duruyor..4 camda otomatik :D
.

Yakışır abime ya  :++:

Çok çabuk sevdiriyor kendini araba dediğin gibi. Ben en çok direksiyonu seviyorum kabarık duruyor ya ortası, ayrı bir hoşuma gidiyor :++: Ve tabi bagajı ! :ok:

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokcen59;263347
Benzinli araba sanki şehiriçinde yakıtı çok artmıyor gibi, dizeller hemen tepkiyi veriyor ortalamaya,benzinde yine artış olurda trafikde dizel kadar değil gibi sanki.

Muhammet abi, o kadar kısa mesafede net bir ortalama vermez en az 100km :) ben 30kmlik yolda 9litre ortalama ile gidip geldiğimi biliyorum :D
araca bindiğimde 2 saat geçtiğinde yol bilgisi verileri sıfırlanıyor zaten.5 km sonra veri aktarımı başlıyor ben öyle biliyorum uygulamalarım böyle.

Alıntı yapılan: mygokhan;264162

harika veriler bunlar gökhan.kaça aldın peki?link varmı link.?
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fenomen;264425
araca bindiğimde 2 saat geçtiğinde yol bilgisi verileri sıfırlanıyor zaten.5 km sonra veri aktarımı başlıyor ben öyle biliyorum uygulamalarım böyle....
Hocam o 50 metre olmasın? Zira 4 kilometrelik yerlere gidildiğinde yolbilgisayarı hiç bir bilgi sunamaz senin belirttiğin gibi olursa.:hmm::blm:

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;264425
araca bindiğimde 2 saat geçtiğinde yol bilgisi verileri sıfırlanıyor zaten.5 km sonra veri aktarımı başlıyor ben öyle biliyorum uygulamalarım böyle.

harika veriler bunlar gökhan.kaça aldın peki?link varmı link.?

Fotoğraf ekleyeceğim zaten, fiyatı'da 23200 TL'ye bitirdim hayırlısıyla..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;264302

Listeye ekleyecek resmi kaynak arıyor tabi felcir felcir:rm::rm::rm:
Nette bulamadın mı haşmetlim:rm:
Gökhan takma şuna LPG MPG yahu, bırak mis gibi 1.2 ne yakacak:hoh:
Elinde olsa güneş paneli takacan:rm: