škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Günlük yakıt değerleriniz..

gokcen59 · 4900 · 2312185

0 Üye ve 9 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı emre.tk

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;500715
Akif benim Superb'de %3,5 civarında sapma var.
Yaklaşık 0.2 lt sanırım.  Eksik gösteriyor değil mi?

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Havanın 15 derece civarı olmasıyla güzel bir değer yakaladım sonunda :) Yaz lastiklerine geçince daha da iyi olur.

Güzergah : 110Km şehirler arası-40Km şehir içi çevre yolu ama 2-3 km de bir trafik ışıklı.

Ortalama Hız : 70 Km/h. Şehirler arası 90-110Km/h arası. Şehir içi 70Km/h sabit.(Fotoğrafı çekerken 69'a düştü ortalama hız :))

Yakıt : 4.8l/100Km

« Son Düzenleme: 06 Mart 2015, 19:39:06 Gönderen: ailotana »

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emre.tk;500929
Bir saatten önce gittin herhalde o yolu, o tüketim dizelde başka türlü mümkün değil çünkü.

2 gise arasi (akincilar-gerede) 36dk

Hayallerinize inanin geri kalan hersey icin KaDo Garaj
« Son Düzenleme: 06 Mart 2015, 22:28:07 Gönderen: DDŞ »

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2 hafta sonra yazlıklara dönüyorum yeter bu kadar kafa şişirdiği EGP lerimi özledim az yakmayı özledim :)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Efficient Griplerden memnun musun Kadir? CPC5 ile EGP arasındayım. EGP daha uygun ama CPC5'ten de memnun kalmıştım. EGP ıslakta çok iyi değil falan diye okudum, tutuş, ses, tüketim vs nasıl?

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;501232
Efficient Griplerden memnun musun Kadir? CPC5 ile EGP arasındayım. EGP daha uygun ama CPC5'ten de memnun kalmıştım. EGP ıslakta çok iyi değil falan diye okudum, tutuş, ses, tüketim vs nasıl?

benim araçta şu an EGP kullanıyorum ıslak ve kuruda iyi aslında ama yol sesi biraz fazla gibi

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;501232

Memnunum abi daha 1 sezon kullandım yol tutuşu ve frenlemesi çok güzel.Daha önce Michelin energy saver kullanmıştım onlar ıslak havada berbattı. Alacaksan Efficient Grip Performance al ilker abi benim arkalarda düz Efficient Gripler var onlardan pek memnun değilim yanakları çok zayıf.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Düşündükçe CPC5 ağır basıyor, ya ankara ya samsun önce hangisine gidersem taktıracağım.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;501350
Düşündükçe CPC5 ağır basıyor, ya ankara ya samsun önce hangisine gidersem taktıracağım.

Hocam ikisi de iyi. Ben kullanımda pek fark göremedim.
Bana göre fiyatı uygun olan tercih sebebi olur..

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çanakkkale - İstanbul yine:)

340km,

2 yetişkin bir çocuk, yarı dolu bagaj. Normal yollarda 115km ye sabitledim.

Otobanda 120, yalnız az bir süre arkama takılan Nissan kaşkay ve Seat Ibiza ile kapıştım. Aynı anda gaza asıldığımızda kaşkay geride kaldı, seat ise ağırık avantajı ile çok kopmadı arkamdan. Ama onlar braz daha risk alıp makasa girdiler, ben ailemle olduğum için risk almak istemedim. ama gördüm ki yüksek hızlarda A7 TDI çok iyi.

Bu kapışmalara rağmen 4.7lt ile ortalama 90km ile İstanbul'a geldim. İstanbul'da köprü trafiğine girerek şehir içi kullandım. İlk defa yarım depo ile 513km gördüm ve ortalamam 5.2lt oldu. Meğer TDI 20bin km den sonra açılıomuş :)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;501351
Hocam ikisi de iyi. Ben kullanımda pek fark göremedim.
Bana göre fiyatı uygun olan tercih sebebi olur..

Contide kliksa güzel fiyat vermiş hocam, kargo bedava. EGP bundan 10 tl ucuz ama CPC5 düşünüyorum: http://www.kliksa.com/urun/continental-20555-r16-91v-conti-premium-contact-5-oto-lastigi/902096010?utm_source=bilio&utm_medium=comparison&utm_campaign=listing

Kliksada ücretsiz montaj hizmeti varmış deneyen var mı?

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
Öveçler-Eryaman git gel 4.6 lt ortalama
rota 60 km, ortalama hız 60 çıktı

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir üstte bahsettiğim uzun yol ve şehir içi verileri

Sadece Uzun Yol

Toplam Yol

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
140-170 bandında gidince TDI lar ne kadar yakıyor uzun yolda? 4kişi+full bagajla deneye oldu mu? Performansı nasıl sollamalarda vs tedirgin ediyor mu geçemicem vs diye hiç başınıza geldi mi merak ediyorum..

Çevrimdışı etms

• Platonik ST Üyesi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;501706
140-170 bandında gidince TDI lar ne kadar yakıyor uzun yolda? 4kişi+full bagajla deneye oldu mu? Performansı nasıl sollamalarda vs tedirgin ediyor mu geçemicem vs diye hiç başınıza geldi mi merak ediyorum..

Caddy için konuşacak olursak, 140 ta 2900 civarında oluyor devir, TDI 170 e kadar canlı çalışıyor zaten. O aralıkta pek tedirgin etmiyor. Sollamalarda vs. zorlamıyor pek. Genelde yüksek hızlara İstanbul-Adapazarı arası otobanda çıkıyorum, (sürekli seyir) ortalama 6,5 civarı oluyor 5 kişi+bagajda. Buna biraz daha hızlanıp yavaşlamalı bir grafik eklersek, 7 lt ye kadar çıkıyor, henüz üstünü görmedim. Dağ yollarında, sert kullanımda 9,5 ltye kadar gördüm. Sakin kullanımla da en düşük 4.9 gördüm uzunyolda, 110 topuk sabitleme ile. Fikir verir umarım.