škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Günlük yakıt değerleriniz..

gokcen59 · 4900 · 2279067

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 06lkn66

• Sales Advisör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;506399
Evet ankara yuksekte oldugu icin donus biraz daha yoruyor :) donuste eski yolu tavsiye ederim rampalari daha insancil.
 Gerededen akyarmaya kadar cok hafif tempo ve homojen cikis var 20-30 km kadar. Sonra tam 10 km inis azapderesi rampasi. Ort baya dusuyor orada. Otoban oylemi, ya kafa asagi iniyorsun ya da dimdik cikiyorsun.
Abi ben tam tersini yapıyorum Karabük tarafına giderken eski yoldan gidiyorum Kızılcahamam'da yemek yiyoruz dönüşte tek olduğum için otobandan geliyorum :)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: 06lkn66;506400
Abi ben tam tersini yapıyorum Karabük tarafına giderken eski yoldan gidiyorum Kızılcahamam'da yemek yiyoruz dönüşte tek olduğum için otobandan geliyorum :)

Yardırking yani :)

Çevrimdışı 06lkn66

• Sales Advisör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynen valla diger türlü yol bitmiyo kardemirin lambalardan tam saat 21.00da hareket ettim 22.50de giselerden gectim cevre yolunda eve dogru gidiyordum :)

Çevrimdışı mkende

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
superb 1.6 tdi Şehirlerarası ortalama yakıt 4,9 lt,Şehiriçi ortalama 6,9 lt ....

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mkende;506429
superb 1.6 tdi Şehirlerarası ortalama yakıt 4,9 lt,Şehiriçi ortalama 6,9 lt ....
Ankara'da güzergahınız nedir?
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mkende;506429

Aynı benim ortalamalara benziyor.

Çevrimdışı OnurB

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Superb'le İstanbul şehir içi 8 litre altına inemedik henüz :)

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İstanbul dan nefret etmeye başladım. Arabadan soğutur adamı. Evden çok arabada geçiyo vaktim. 5te yakar 8de yapıcak birşey yok el mahkum. Özellikle levent tarafında olanlar sizleri çok iyi anlıyorum 1bucuk senedir git gel yapıyorum. Hep kilit. Gerçi vaktimin çoğu bayrampasada geçtiği için leventteki insanlardan farklı kullanıyorum sağa sola kaçıyorum kurtarıyorum kendimi, dolmuş şoförü gibi oluyorsunuz :)
-------------------------------------------------

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugun depoyu doldurdum, 157 liraya 685km yapmisim. 0.22 kurus yakmis. Tatli sert kullandim. Yazilimli TDİ Fabia:)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Iyiymis tüketim. Yazilimin motorun calismasina olumsuz bir etkisi var mi?

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;507208
Iyiymis tüketim. Yazilimin motorun calismasina olumsuz bir etkisi var mi?

Herhangi bir olumsuzluk yasamadim. Hatta bugun arabaya 6 iri yari erkek bindi, ben dahil. Arabanin rampadaki cekisi falan gercekten cok iyiydi. Tork gercekten yuksek.

Uzun vadede ne olur bende merak ediyorum :)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;507223
Herhangi bir olumsuzluk yasamadim. Hatta bugun arabaya 6 iri yari erkek bindi, ben dahil. Arabanin rampadaki cekisi falan gercekten cok iyiydi. Tork gercekten yuksek.

Uzun vadede ne olur bende merak ediyorum :)

Ceed'e düşünüyordum ama ankarada bi önceki kasa ceed sahibi ile mesajlaştım, yakıt arttı biraz, hem de yol bilgisayarı hatalı göstermeye başladı yazdı. Biraz ses de arttı yazdı, ama iyi gidiyormuş. Olumsuz yanları nedeniyle askıya aldım gibi.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Son depoda ortalama hız 33 km./saat; tüketim 8.2 litre/100 km.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;507246
Ceed'e düşünüyordum ama ankarada bi önceki kasa ceed sahibi ile mesajlaştım, yakıt arttı biraz, hem de yol bilgisayarı hatalı göstermeye başladı yazdı. Biraz ses de arttı yazdı, ama iyi gidiyormuş. Olumsuz yanları nedeniyle askıya aldım gibi.

Benim yol bilgisayari 0.2-0.3 fazla gosteriyordu, su an hemen hemen sapma hic yok denebilir. Yazilim iyi geldi yani :) Ses konusuna bir sey diyemem ama yakit artmasi kullanima gore degisebilir.

Çevrimdışı etms

• Platonik ST Üyesi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;507246

Yeni kasa cee'd'de manuel ve otomatik her iki araca da yazılım yaptırmış bir arkadaşım var abi. Daha önce de bahsetmiştim. Manuel olanı 190+ ps lere kadar yüklediler, dpf, egr ve limitör iptali de yaptılar. Tam şaka makinesi kıvamında oldu yani :)
Şimdi mesajını görünce özellikle sordum, eski kasada turbo ve enjektör farklıymış, yazılım yaptırıp turboya zarar verenler de olmuş. Yeni kasada, daha önce de söylediğim gibi vw'nin 2.0 tdı da kullandığı turboyu kullanıyorlar cee'd'de. Emsal güçlerde 1.6 tdılar dumanlı yürürken, 1.6 crdi duman atmıyor.
Yakıtı da sordum, yol bilgisayarında max 0.3 lt sapma oluyor, bende olmamıştı dedi. Kullanımla da alakalı olabilir, yazılımsız hali bi nebze fazla yakıyordu normal sürüşte diye ekledi.
Ses artması enjektör ile alakalı, bu konuda da sıkıntı olmadığını, güncel crdi'da enjektör şıkırtısı olmadığını teyit ettim.
Şimdi bu söylediklerim belki afaki gelebilir, neye göre, kime göre gibi eleştiriler alabilir. Sıkıntı yaşamamış olması sıkıntı yaşanmayacağı anlamına gelmez elbette. Sadece itimat edebileceğim bir kardeşimin birebir deneyimleridir. :)