škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Günlük yakıt değerleriniz..

gokcen59 · 4900 · 2282015

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün yorgunluk nedeni ile işe 80km yol yaparak Ibiza ile geldim.
Trafik açık, frene 2-3 kere basmışımdır o derece. Yolun çok büyük bölümünde CC ile yol aldım. Yolbilgisayarı verileri aşağıdadır:

En düşük gördüğüm ortalama değer 4,7lt/100km oldu. Yaklaşık 3-4km boyunca bu değerde kaldı; ancak karşıma çıkan ilk rampada 4,8lt/100km oluverdi:

Genel olarak 4,8lt/100km ile yol aldım:

En son Dilovası rampasını çıkmaya başladığımda tüketimin artacağından emindim; ancak yine de çok fazla bir artış olmadı. 1.5dCi Clio bile 3,6 ile rampalara başlayıp 4,5-5lt/100km ortalamayla bitiriyor. Kontağı kapattığımdaki ortalamamız 5,1lt/100km oldu:

Toplam yapılan yol:

Ortalama hız:

Hava sıcaklığı:

Toplam sürüş süresi:

Fotoğrafları cep telefonuyla çektim. Görüntüler çok iyi değil, idare edin artık.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güzel bir tüketim olmuş Uğur abi.Hız sabitleyici rampalarda dez avantaj olabiliyor.Ben genelde rampanın önceki inişinde hızı biraz arttırıp öyle giriyorum rampaya.Rampada da hızı korumak yerine anlık tüketimi koruyorum.Rampaya girdiğin hızı korumak istersen araba fazla yakıyor çünkü.

Tabi bunlar biraz ilginç gelebilir ama az yakmaya odaklandıysam beynim biraz fazla çalışmaya başlıyor:D

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Güzel olmuş, 10 bini devirince daha da güzel olur abi.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;509199
Güzel bir tüketim olmuş Uğur abi.Hız sabitleyici rampalarda dez avantaj olabiliyor.Ben genelde rampanın önceki inişinde hızı biraz arttırıp öyle giriyorum rampaya.Rampada da hızı korumak yerine anlık tüketimi koruyorum.Rampaya girdiğin hızı korumak istersen araba fazla yakıyor çünkü.

Tabi bunlar biraz ilginç gelebilir ama az yakmaya odaklandıysam beynim biraz fazla çalışmaya başlıyor:D
Rampayı çıkışta sıkıntı yok. Orada tüketimin artacağı aşikâr. DSG de görevini yapıp uygun vitesi zaten buluyor. Sıkıntı şu ki, boş viteste rahatça 80-90km/s ile inebileceği bir rampada hızı 70km/s' ye sabitlersem anlık tüketimde 0,2-0,6lt/100km değerlerini görüyorum. CC' yi kapatıp inmeye devam edersem de anlık rampanin aşağısına kadar hep 0,0lt/100km olarak kalıyor. İşin bu kısmına bir anlam veremedim açıkçası.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;509258
Rampayı çıkışta sıkıntı yok. Orada tüketimin artacağı aşikâr. DSG de görevini yapıp uygun vitesi zaten buluyor. Sıkıntı şu ki, boş viteste rahatça 80-90km/s ile inebileceği bir rampada hızı 70km/s' ye sabitlersem anlık tüketimde 0,2-0,6lt/100km değerlerini görüyorum. CC' yi kapatıp inmeye devam edersem de anlık rampanin aşağısına kadar hep 0,0lt/100km olarak kalıyor. İşin bu kısmına bir anlam veremedim açıkçası.

Abi ufak da olsa hız kesiliyo bazı rampalarda. Mesela 140la girdiğin rampada gazdan çeksen 130la falan inebiliyo ama cc hep az az basıyo gaza

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;509274
Abi ufak da olsa hız kesiliyo bazı rampalarda. Mesela 140la girdiğin rampada gazdan çeksen 130la falan inebiliyo ama cc hep az az basıyo gaza
İyi de boşta 50km/s ile bıraksam rahatça 80-90km/s' yi bulacağı rampada bile CC açıksa, anlık tüketim ufak ufak yazıyor. CC' yi kapattığımda anlık direkt sıfır yazıyor. Rampa aynı rampa.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Uzun yol 5.1 güzel değer bence hele ki favoritten sonra :D

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;509312
Uzun yol 5.1 güzel değer bence hele ki favoritten sonra :D
Uzun yolda Favorit de 6,5lt/100km yakalıyordu ki. :hih:
Azıcık ayarları bozulsa V8 oluveriyordu orası da ayrı tabii ki. :rm:

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sehir ici 100 tl ile 407km yaptim bu sefer.

24.5kr ediyor. 3.81den almistim, yani 6.45 litre reel tuketim.

Yol bilg. 6.6 gosterdi.

Onumuzdeki gunler upuzun yol testi olacak nasipse...

Çevrimdışı abdullah_ates

• skoda hastası
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Octavia 1.6mpi Lpg ile 297km'de 51 tL (2.25tl)(22.6 lt) aldı.
Y.b= 6.7 lt görünüyor gerçek 7.5 lt oda 17 krş bu rakıma göre bence gayet iyi ben aymı yolda suberb 1.6tdi ile 5,5lt(22 krş) oluyor gidiş-dönüş
 Antalya elmalı arası
Antalya rakım 39
Elmalı rakım 1150
« Son Düzenleme: 22 Nisan 2015, 16:34:39 Gönderen: abdullah_ates »

Çevrimdışı vatan38mekan06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de ilk depomu bitirdim.
Aracım 1.6 TDI DSG
727 km yol yaptım.
Bunun 100 Km'si İstanbul da ölümcül trafik,
450 Km si şehir dışı trafik
Kalan Km de Ankara şehir içi trafik (Ankaranın trafiğinin gözünü seveyim :) )
39.8 LT mazot aldı
160 TL tuttu (4.02 TL den aldım)
5.47 litre / 100 km
Ortalama 22 kuruş
Aracım rodajda olduğu için son derece yumuşak kullandım.
Sonradan bu değerlerin daha da düşeceğini tahm,n ediyorum

Çevrimdışı murat aktaş

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Forumdan gözlemlediğim kadarıyla tdi-tsı arasındaki fark km de  27-21: 6 kr gibi bişey

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: murat aktaş;509570
Forumdan gözlemlediğim kadarıyla tdi-tsı arasındaki fark km de  27-21: 6 kr gibi bişey

Hahahah bide reel hayatta bakin derim o farka 20-30 kurus net oynar.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Uzun yolda ve sakin kullanimda aradaki fark minimum olur. Sehir ici ve agresif kullanimda da makas acilir. Genelde forumlarda en az tuketimler paylasilir. Bunlaro dikkate almak lazim. Ozellikle ayni sartlarda kullanilan araclarin uzun donem sifirlanmamis ortalamalarina bakmak lazim.

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim ortalama 6 litreye sabitlenmişti. 99 saat dolunca sıfırlandı 4000km civarında. Şimdi de 1000 km falan kulladım. 5.9 litre gösteriyor. Ortalama hız 52 km/h.