škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Günlük yakıt değerleriniz..

gokcen59 · 4900 · 2271109

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kocaeli Antalya Side yakıt tuketimim giderken 4.6 lt idi. Donuste 4.9 idi.
Giderken Antalyanın dogu tarafına gidecegimden Isparta uzerinden gittim.  Pişman oldum. Duble yol degil ve yol çalışmaları var, hemde cok virajlı, cocukların midesi bulanıyor malesef.
Ama manzara müthiş, eski tünellerden geciyorsunuz.
Dönüsü ise Burdur üzeri yaptım. Duble yol, daha az virajlı ama Bucakta yol çalışması var burdada, en azından cocuklar istifra etmez.
Burdur yolunu tavsiye ederim. Isparta yolunda arabaya yazık valla.

Gidiş: Kocaeli. Adapazarı. Bilecik. Kutahya. Afyon. Isparta. Side.
Ispartaya kadar gece yolculugu oldugundan ort hızım 105 kmydi. ort yakıt 4.9 lt idi. Isparta Side arası virajlı oldugundan ortalama hız 92km ye yakıt ise 4.6 lt ye düştü.
Klima %50 acık.

Dönüş: Side. Antalya. Burdur. Afyon. Kutahya. Bursa. Yalova. Kocaeli.
Bursa merkezdeki alt gecitteki kazadan dolayı 45 dk dur kalk trafikte kaldım. Yalovada 25 dk dur kalk trafik vardı.
Klima % 90 acık.

Genelde ekonomik modda kullanmadım. Dpf tertemiz olmuştur heralde.

Kutahya Üni. Germiyan Kampüsü

Isparta gülleri ve S.D.

« Son Düzenleme: 14 Haziran 2015, 13:20:06 Gönderen: mustisahin »

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Golf güzel taka, o tarafa git/gel ben 5.1 yakmıştım az şehir içi ile birlikte :)

Bi de boydan foto koyaymışın nasiplenirdik :)

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Stok bi TDI fabrika verilerinden pek sasmıyor hocam(90 sabit 3 lü fabrika verilerinde tüketimlerimde mevcut). Cünkü beygiri düşük tutuyorlar. Yani  seni kesmez:-), senin için arabanın motoru bi tık önde olmalı biliyorum.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: mustisahin;518364
Stok bi TDI fabrika verilerinden pek sasmıyor hocam(90 sabit 3 lü fabrika verilerinde tüketimlerimde mevcut). Cünkü beygiri düşük tutuyorlar. Yani  seni kesmez:-), senin için arabanın motoru bi tık önde olmalı biliyorum.

Yok aslinda tam tersi, vw'nin beygirden ziyade kulanisliligi on plana alan anlayisi bana hitap ediyor. Mesela 1.2 htp 64 hp idi ama torku asagida vermesi diger modellerin 1.4 mototlari kadar cekis hissi verebiliyordu. 1.6 tdi kullanma sansim olsa eminim yine ayni hissi veriyordur. Alt devirler guclu olsun, 0-100 10 sn olsun bana yetiyor :) ceed 11 sn yazilim istiyor :)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yeni nesil 1.6 tdi gercekten basarili. 105hp az diye dusunmeyin. 3000-4000 arasi gelen sabit hp arabanin kaderini degistiriyor.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evet, eski 1.4 tdi 75 bg de alt devirlerdeki boslugu ara ara hissederdim, arac beni daha devirli kullan derdi resmen, kökleyince turboyu actıgını bariz hissederdim, koltuga birden yapıstırırdı,
1.6 tdi da gücü yaymıslar, turbo actığını pek hissettirmiyor, anlık yapıstırma pek olmuyor, tüm devirler canlı, bence buda normal kullanıcı icin konfor saglıyor,

Antalya cıkısı yeni bi Qashqai ile beraber gittik, biraz o beni gecti biraz ben onu, tatlı bi mücadeleydi :-) virajlara benim gibi giremiyordu tabi, sonucta yüksek araba :-)
Afyon Kütahya arasıda bi Tiguan sansını denedi ama yine yüksek olusundan kaybetti :-),

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustisahin;518381
...Antalya cıkısı yeni bi Qashqai ile beraber gittik, biraz o beni gecti biraz ben onu, tatlı bi mücadeleydi :-) virajlara benim gibi giremiyordu tabi, sonucta yüksek araba :-)
Afyon Kütahya arasıda bi Tiguan sansını denedi ama yine yüksek olusundan kaybetti :-),
İbiş' le yakalamiim Kocaeli' nde.:hih:
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İbise esas duruş var zaten abi:),   zaten kilodan dolayı öndedir kısa kullanımlarda, ama uzun yolda affetmem.:ok:

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustisahin;518395
İbise esas duruş var zaten abi:)...
:eyv.:
Alıntı yapılan: mustisahin;518395
   zaten kilodan dolayı öndedir kısa kullanımlarda ama uzun yolda affetmem.:ok:
Yav her bir tarafı mazotlu araba işte.:hih: Yol uzun olsa ne kısa olsa ne sanki.:huh:

Nan ben fanatik oldum! İbiş' e laf edilince dayanamıyom. Şaka bir yana yolda İnşaallah Ahmet' e rastlamayız Abant buluşmasındaki gibi.:kork1::aman:
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı DuMaN38

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yakıt verisi demişken bende son depo verisini paylaşayım.

Felicia 1.3 enjeksiyonlu

31,8 litre gaz ile (gaz 2.15 tl ) 445 km yol yaptı.

Km de 15,3 kuruş yakmış. (şehir içi verisidir)

Emin'in aldığı Kale gaz dan 1.85 e alsaydım ne kadar yakacağını düşünmek bile istemiyorum :D

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;518393
İbiş' le yakalamiim Kocaeli' nde.:hih:

Bi turbo nelere kadir yareppim :rm::rm::rm:

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;518461
Bi turbo nelere kadir yareppim :rm::rm::rm:
:kiki::++: :kiki::++: :kiki::++: :kiki::++: :kiki::++: :kiki::++: :kiki::++: :kiki::++: :kiki::++:

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;518447
:eyv.:

Yav her bir tarafı mazotlu araba işte.:hih: Yol uzun olsa ne kısa olsa ne sanki.:huh:

Nan ben fanatik oldum! İbiş' e laf edilince dayanamıyom. Şaka bir yana yolda İnşaallah Ahmet' e rastlamayız Abant buluşmasındaki gibi.:kork1::aman:

o elini etegini çekti bu islerden heralde:D,
belki biraz tahrik edersek gözükür:p
'1.4 tdi, degil chipli, agırlık azaltmak icin koltuklarını sökse bile zor artık':) biri 1.4 hacimli, biri 1.6 hacimli motor, cigeri yetmez, ciğeri yetse sanzımanı yetmez, sanzımanı yetse......vs...chip anca ara hızlanmaları arttırıyor.

biri 1.2 hacimli, biri 1.6 hacimli motorrr........ diye devam etmeme gerek yok dimi :adm::adm::adm:

yasasın fanboyluk, yasasın aracının motorunu bu denli seven soforler,,,

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustisahin;518479
biri 1.2 hacimli, biri 1.6 hacimli motorrr........ diye devam etmeme gerek yok dimi :adm::adm::adm:

yasasın fanboyluk, yasasın aracının motorunu bu denli seven soforler,,,
İsterse 2,6 olsun, nihayetinde mazutlu.:hih:
Bok atacam ya ne yapacağımı şaşırdım.:kiki::++:

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;518483
İsterse 2,6 olsun, nihayetinde mazutlu.:hih:
Bok atacam ya ne yapacağımı şaşırdım.:kiki::++:

:)valla dogru, ah benzin ucuz olsa su memlekette, kim biner mazutluya, bu sabah sıfır benzinli bi polo nun yanından gecerken ses seda yoktu arabada, hemde sabah ilk calısmıs hali,

bide üstüne siyah duman atan mazutlular var, karizma filan kalmıyo:D, isterse Porsche olsun, düz duvara cıksın bitti...:o