škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Günlük yakıt değerleriniz..

gokcen59 · 4900 · 2276333

0 Üye ve 10 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 06lkn66

• Sales Advisör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;535154
Fabia mı fluence mi? O hız için baya düşük ortalaman.
Fluence :) gidis ortalamam 3.9du gelirken bastim 4.7 oldu genel ortalama fluencede cift ekran olmadığı icin sıfırlayip sadece gelise bakma sansim olmadi ama tek dönüş 5.5 gibi oluyo gidisteki sakinlik kurtardi beni

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Konu az yakanların mekanı olmuş:D

100 liraya 250 km-8.9l/100km, 1.4 tsı bluemotion passat.Sakin kullandığımı söyleyemem, hatta şöyle söyleyeyim anlık tüketime hiç bakmadan sürdüm.Sakin sürsem 7,5 falan yakıyor.Ama kim sakin sürecekse:lol:

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;535191
Konu az yakanların mekanı olmuş:D

100 liraya 250 km-8.9l/100km, 1.4 tsı bluemotion passat.Sakin kullandığımı söyleyemem, hatta şöyle söyleyeyim anlık tüketime hiç bakmadan sürdüm.Sakin sürsem 7,5 falan yakıyor.Ama kim sakin sürecekse:lol:
Bu forumda benim halimden bir sen anlıyon Doğan:D
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;535201
Bu forumda benim halimden bir sen anlıyon Doğan:D
Ben de anlıyom:
Her sabah 5km yol gidip kontağı yaklaşık 5 dakikalığına kapatıp sonrasında tekrar marşa basıp aynı yolu geri geliyorum; bir bu şekilde de akşam yapıyorum. İlk gidişte motor tam ısınamadan rampa çık, olmadı rampada duran sığırlar yüzünden dur-kalk yap, yolda inatla sol şeritten gidenlerin sağından geçerken bazan tam gaz yap, sonra gidilen yerde park etmek için yer ara, ara ara sağlam dur-kalklı trafikte ilerle ve bu seferi bir de akşam yap. Yolbilgisayarı bir bugün 9,5lt/100km ortalama yazdı zira trafik biraz daha rahattı. Yoksa 11lt/100km ortalama yazıyor meret. 100TL' lik benzin aldım şu ana kadar 150km kadar bir yol yaptım bakalım ne kadar gidecek?
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Şehir içi ben de zevk almaya bakıyorum artık 7.5'larda genelde.

Üniversite deli kabalık oldu burada bu sene. Evden okula gidene kadar bile bi kaç yerde uyuzların peşine takılıyoruz. Biz derse yetişeceğiz, elemanlar kız peşinde olunca yavaş yavaş dımm tıss gidiyorlar. Böyle olunca sabır falan kalmadı dipteki butonu sık sık yokluyorum artık. İşin enteresan tarafı böyle kullandıkça araba daha iyi mi tepki vermeye başladı ne...

Çevrimdışı yldzfurkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Son 250 km ortalaması 10.7 lt olunca ya Allah dedim doldurdum 65 litre depoyu. 3 günde 350 km yaptım şehiriçi şuan yarım depoda. Araç 2013 qashqai 1.6 cvt platinium. Superbe geçtiğimde bedava geziyomuş gibi hissediyorum.

Çevrimdışı 06lkn66

• Sales Advisör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;535236
Şehir içi ben de zevk almaya bakıyorum artık 7.5'larda genelde.

Üniversite deli kabalık oldu burada bu sene. Evden okula gidene kadar bile bi kaç yerde uyuzların peşine takılıyoruz. Biz derse yetişeceğiz, elemanlar kız peşinde olunca yavaş yavaş dımm tıss gidiyorlar. Böyle olunca sabır falan kalmadı dipteki butonu sık sık yokluyorum artık. İşin enteresan tarafı böyle kullandıkça araba daha iyi mi tepki vermeye başladı ne...
Valla bi türlü trafigine anlam veremediğim bi kac ilden biridir Karabük bunun yanında Erzincan ve Ordu'da beni şaşırtan sehirlerden :)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: 06lkn66;535256
Valla bi türlü trafigine anlam veremediğim bi kac ilden biridir Karabük bunun yanında Erzincan ve Ordu'da beni şaşırtan sehirlerden :)

Erzincanı bilmiyorum ama Ordunun içinden sahil yolunun tüm trafiği geçiyor, samsun giresun trabzon gibi dışarıdan çevre yolu yapmamışlar ama yapacaklarmış galiba. Sahil yolu 2 yerde sıkıntılı, 1 ordu 2 fatsa.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yldzfurkan;535242
Son 250 km ortalaması 10.7 lt olunca ya Allah dedim doldurdum 65 litre depoyu. 3 günde 350 km yaptım şehiriçi şuan yarım depoda. Araç 2013 qashqai 1.6 cvt platinium. Superbe geçtiğimde bedava geziyomuş gibi hissediyorum.

Qashqai dizel dimi Furkan? dizeli 10.7lt ort yakıyor?

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
100 liraya ş.içi, ş.dışı karışık 260 ile 290 km arası geçiyor

Çevrimdışı yldzfurkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustisahin;535291
Qashqai dizel dimi Furkan? dizeli 10.7lt ort yakıyor?
Yok malesef benzinli meret :D dizel otomatik yoktu ben alırken.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yldzfurkan;535294
Yok malesef benzinli meret :D dizel otomatik yoktu ben alırken.

eyvallah bilgi icin,
1.6 lt benzinlilerde almak isteyen yok artık, ancak benzinli 1.2 var galiba, turbolu sanırım, bunlar nasıl sence?

Çevrimdışı 06lkn66

• Sales Advisör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;535279
Erzincanı bilmiyorum ama Ordunun içinden sahil yolunun tüm trafiği geçiyor, samsun giresun trabzon gibi dışarıdan çevre yolu yapmamışlar ama yapacaklarmış galiba. Sahil yolu 2 yerde sıkıntılı, 1 ordu 2 fatsa.
Su an insaat asamasinda mühendisligini kuzenimin eşi yapiyo ana yoldan ziyade icerdeki yollar cok sacma cok yol varmis gibi bide trafige kapattiklari alanlar yüzünden cekilmez bi hal almis yollar :)

Çevrimdışı yldzfurkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustisahin;535296
eyvallah bilgi icin,
1.6 lt benzinlilerde almak isteyen yok artık, ancak benzinli 1.2 var galiba, turbolu sanırım, bunlar nasıl sence?
1.2 turbo olanların performans ve yakıt olarak atmosferik 1.6dan çok daha iyi oldugunu biliyorum ama uzun süreli kullanım fırsatım olmadı. Onların şanzımanlarıda bızımkınden çok daha iyi.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;535279
Ya çevreye yol yapsalar ne olacak? Üç gün sonra o yolun etrafını imara açacaklar, hooop "çevre(!)" yolu kalacak yine şehrin içinde. Adı üstünde çevreden geçecek ki şehiriçi rahat etsin. Ama neredeee? Herif ilan vermiş : "Satılık 60m² 3+1 daire... 675.000"
Haliyle tepki veriyorsun "la bu niye böyle pahalı" diye ve cevap gecikmiyor:
"Abi E5' e cepheli".
Ulan E5 işte! Cepheli oldu da ne oldu. Sanki bir manzara vs. kattı olaya. Günün 24 saati vız vız motor ve lastik sesi dinleyecem ne bu kadar fiyat.

Alıntı yapılan: mustisahin;535296
eyvallah bilgi icin,
1.2' de TSI' ı tek geçerim.:hih:
Hem salınırken NOx da bırakmıyor.:huh:
:kiki:
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!