škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Günlük yakıt değerleriniz..

gokcen59 · 4900 · 2276337

0 Üye ve 13 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;535236
... dipteki butonu sık sık yokluyorum artık. İşin enteresan tarafı böyle kullandıkça araba daha iyi mi tepki vermeye başladı ne...

Abi senin araba da butona basınca yazılım değiştirip salmaya başlamasın.İş alma sonra başına :)
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;535329
Ya çevreye yol yapsalar ne olacak? Üç gün sonra o yolun etrafını imara açacaklar, hooop "çevre(!)" yolu kalacak yine şehrin içinde. Adı üstünde çevreden geçecek ki şehiriçi rahat etsin. Ama neredeee? Herif ilan vermiş : "Satılık 60m² 3+1 daire... 675.000"
Haliyle tepki veriyorsun "la bu niye böyle pahalı" diye ve cevap gecikmiyor:
"Abi E5' e cepheli".
Ulan E5 işte! Cepheli oldu da ne oldu. Sanki bir manzara vs. kattı olaya. Günün 24 saati vız vız motor ve lastik sesi dinleyecem ne bu kadar fiyat.

1.2' de TSI' ı tek geçerim.:hih:
Hem salınırken NOx da bırakmıyor.:huh:
:kiki:

Ibisi cekerde qq yi cekermiki 1.2 Tsi acep :-)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: ugurcnplt;535381
Abi senin araba da butona basınca yazılım değiştirip salmaya başlamasın.İş alma sonra başına :)

Emisyon kısıtlamalarına gıcığım zaten, Euro 4 olsa dip gaz yapsan bile stok yazılımla duman atma vs duurmu yok, arabalar zaten pek bi çıktı vermiyor arkadan. Bunu daha da sıkmanın bi anlamı yok ki, azıcık da gitsin arabalar :)

Ben vw tarafındayım valla, sürücüden yana tavır koymuşlar yazılımla :D :D :D

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustisahin;535390
Ibisi cekerde qq yi cekermiki 1.2 Tsi acep :-)
Çeker de iter de.:hih::huh:
:kiki::dede:
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
her gün gittiğim yolu tarif edeyim, öveçler 4. cadde sonundan inip yeni yapılan bulvara kendimi atıp odtüye giriyorum ve teknokent'e gidiyorum, öveçlerde zaten sürekli yokuş ve yan yollardan, park eder gibi görünen yerlerden aniden araba veya insan çıkabiliyor bu yüzden keyifli sürmek, ekonomik sürmek ne mümkün, araba 7. vitese sadece yeni bulvarda çıkıyor onda da 1 dk bile sürmüyor, odtüde yine dur kalk ve onlarca kasis geçip iş yerine varıyorum. Akşamda bunun tam tersine dönerken bir de ekstra trafik biniyor :) 8 kmcik yol ama türlü türlü huyu var :)

uzun yola her çıkışımda ekonomik süreceğim diyorum ama sonra karnıma sancılar giriyor tutamıyorum kendimi :) (sadece 1 kere 110 cc ile gidebildim o kadar)
« Son Düzenleme: 04 Ekim 2015, 14:31:04 Gönderen: Özgür Şahin »

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;535215
Ben de anlıyom:
Her sabah 5km yol gidip kontağı yaklaşık 5 dakikalığına kapatıp sonrasında tekrar marşa basıp aynı yolu geri geliyorum; bir bu şekilde de akşam yapıyorum. İlk gidişte motor tam ısınamadan rampa çık, olmadı rampada duran sığırlar yüzünden dur-kalk yap, yolda inatla sol şeritten gidenlerin sağından geçerken bazan tam gaz yap, sonra gidilen yerde park etmek için yer ara, ara ara sağlam dur-kalklı trafikte ilerle ve bu seferi bir de akşam yap. Yolbilgisayarı bir bugün 9,5lt/100km ortalama yazdı zira trafik biraz daha rahattı. Yoksa 11lt/100km ortalama yazıyor meret. 100TL' lik benzin aldım şu ana kadar 150km kadar bir yol yaptım bakalım ne kadar gidecek?
Bugün uzun süreli ortalamaya baktım tam olarak 10,0lt/100km yazıyor.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;535585
Bugün uzun süreli ortalamaya baktım tam olarak 10,0lt/100km yazıyor.

İstanbul+tsi hayatta başarılar size [emoji2]

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;535597
İstanbul+tsi hayatta başarılar size [emoji2]

Uğur abinin favorit de tiyesay'dı, farketmez ona :D

Çevrimdışı bahcekapiliyavuz

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim son 3.000 km tüketim değeri 6.6 lt ortalama hız 46 km. Bunun 1.500 km.si uzun yol (cc 120km).

Çevrimdışı mehmetniyazi61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
fabia 1.0 mpı 75 hp ile şehir içi 50 km 4,4 lt ortalama  hız 52km/hz ..erzincanda düz bir şehir ve trafik az.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
 [FONT="]Bugün en baştan beridir bir hesap yaptım:[/FONT][FONT="][/FONT]
  [FONT="]​​​​[/FONT][FONT="][/FONT]
  [FONT="]3600km[/FONT][FONT="][/FONT]
  [FONT="]Toplam : 1,318.83 TL---288.19lt [/FONT][FONT="][/FONT]
  [FONT="]
100km ortalaması 8.01lt/100km[/FONT][FONT="][/FONT]
  [FONT="]km' de : 0.08lt/km[/FONT][FONT="][/FONT]
  [FONT="] [/FONT][FONT="][/FONT]
  [FONT="]100km ortalaması 36.63TL/100km [/FONT][FONT="][/FONT]
  [FONT="]km' de : 0.37Krş/km[/FONT][FONT="][/FONT]
  [FONT="]3600km’ nin en fazla 1000km’ si açık yol-sabit hızdır. Kalanı hep şehiriçi ve yoğun diyebileceğim trafik.[/FONT][FONT="][/FONT]

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eyüpe ekmek almaya çok gidip gelmişsin uğur abi :D Tıs tıs için normal değerler şehir içi akıcı trafik olmadıktan sonra yakıyor meretler

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;536146
Eyüpe ekmek almaya çok gidip gelmişsin uğur abi :D Tıs tıs için normal değerler şehir içi akıcı trafik olmadıktan sonra yakıyor meretler
La bugün Eyüp-Haseki-Eyüp güzergahını 2 saatte geçebildim. Daral geldi içime. Sıçtımın yollarına bir kova su dökülse trafik kilit oluyor.:ban:

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;536142
 [FONT="]Bugün en baştan beridir bir hesap yaptım:[/FONT][FONT="][/FONT]
  [FONT="]​​​​[/FONT][FONT="][/FONT]
  [FONT="]3600km[/FONT][FONT="][/FONT]
  [FONT="]Toplam : 1,318.83 TL---288.19lt [/FONT][FONT="][/FONT]
  [FONT="]
100km ortalaması 8.01lt/100km[/FONT][FONT="][/FONT]
  [FONT="]km' de : 0.08lt/km[/FONT][FONT="][/FONT]
  [FONT="]100km ortalaması 36.63TL/100km [/FONT][FONT="][/FONT]
  [FONT="]km' de : 0.37Krş/km[/FONT][FONT="][/FONT]
  [FONT="]3600km’ nin en fazla 1000km’ si açık yol-sabit hızdır. Kalanı hep şehiriçi ve yoğun diyebileceğim trafik.[/FONT][FONT="][/FONT]

Hmm, şöyle kabaca bi hesapla .37 kr yerine dizel olsaymış .25 yakarmış herhalde. Km'de 12kr, 10 bin km'de 1200TL fark olurmuş. Yılda o kadar yapmazsın bile sanki Uğur abi.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;536159
Hmm, şöyle kabaca bi hesapla .37 kr yerine dizel olsaymış .25 yakarmış herhalde. Km'de 12kr, 10 bin km'de 1200TL fark olurmuş. Yılda o kadar yapmazsın bile sanki Uğur abi.
Ekim ayı boyunca sabah 12km akşam 12km olmak üzere haftaiçi toplamda 120km yol yapacağım. Sonrasında bu kadar yol yapmam. 20 Aralık 2014' ten beri, iki haftada yaptığım 240km' yi çıkartırsam, 3360km yapmışım. Var gerisi sen hesap et.:wnk: