škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Günlük yakıt değerleriniz..

gokcen59 · 4900 · 2312074

0 Üye ve 16 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06lkn66;537385
Zevkle :) bence bize yardim edecek bi kac kisi daha cikar :)
Ahahaha:D. Buluşma yakın görünüyor zaten. Emin korksun bizden:)
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yine sağlam eğlence görünüyor ufukta...hadi bakalım...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;537395
Yine sağlam eğlence görünüyor ufukta...hadi bakalım...

Alıntı yapılan: enoktakenokta;537387
Ahahaha:D. Buluşma yakın görünüyor zaten. Emin korksun bizden:)

Alıntı yapılan: 06lkn66;537385
Zevkle :) bence bize yardim edecek bi kac kisi daha cikar :)

Olduuu iyi eğlenceler size [emoji2]

Çevrimdışı 06lkn66

• Sales Advisör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;537396
Olduuu iyi eğlenceler size [emoji2]
Kacabilirsin ama kurtulamazsn:)

Çevrimdışı bahcekapiliyavuz

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: promethe;537286
Ender bey göz korkutucu değerler bunlar.[emoji27] Ama güzergâhınız yoğun trafiğin olduğu bir yer. Yeni superb 1.4 125 sakin kullanım ve düz yol (ışık ve trafiğin olmadığı )şehir ici 1-2km mesafede kaç yakar sizin tahmininiz deneyimli bir superb kullanıcısı olarak? 8_9 lt yi geçer mi.

Ben bir örnek vereyim. Trabzon trafiği pek yoğun olmaz. Ortalama hız önemli ama. Benim şu an 45 km ortalama hızla yaktığım 6.7 lt ancak bu yaklaşık 4.000 km.nin ortalaması.

Günlük sürüş ortalaması ise 32 km ortalama hızla 8.1 lt civarı. Bu da 35 km.lik yarı çevre yolu yarı şehir içi trafiği ortalamam. 8 lt.nin altı için kesinlikle daha uzun yol şart. Bu arada vites değişim ikazlarına azami dikkat ederim. 2500-3000 devir civarında yapıyorum genelde vites değişimlerini.

15 yıldır dizel kullanıyorum biraz ihanet gibi olacak ama turbo benzinli SuperB.in sürüş keyfi bence harika. :)

Not: Yazın Ankara'da bulunduğum 2 hafta boyunca ortalama hızım 23.ü yukarı, tüketim de 10 lt.yi aşağı düşmedi.

Çevrimdışı serhan

• VRS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.sahkanotomotiv.com
superb 1.9 tdi : 7-8 lt civarı

fabia vrs :7-8 lt civarı

superb 2.8 v6 :17-18 lt civarı :D :D :D
20V Turbo
Laurin&Klement..

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: serhan;538805
superb 1.9 tdi : 7-8 lt civarı

fabia vrs :7-8 lt civarı

superb 2.8 v6 :17-18 lt civarı :D :D :D

Napiyon, Laurin'inen klement nasil?

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bahcekapiliyavuz;537422
Ben bir örnek vereyim. Trabzon trafiği pek yoğun olmaz. Ortalama hız önemli ama. Benim şu an 45 km ortalama hızla yaktığım 6.7 lt ancak bu yaklaşık 4.000 km.nin ortalaması.

Günlük sürüş ortalaması ise 32 km ortalama hızla 8.1 lt civarı. Bu da 35 km.lik yarı çevre yolu yarı şehir içi trafiği ortalamam. 8 lt.nin altı için kesinlikle daha uzun yol şart. Bu arada vites değişim ikazlarına azami dikkat ederim. 2500-3000 devir civarında yapıyorum genelde vites değişimlerini.

15 yıldır dizel kullanıyorum biraz ihanet gibi olacak ama turbo benzinli SuperB.in sürüş keyfi bence harika. :)

Not: Yazın Ankara'da bulunduğum 2 hafta boyunca ortalama hızım 23.ü yukarı, tüketim de 10 lt.yi aşağı düşmedi.

Vites geçişlerini düz yolda 2000 devir ve altı yaparsanız daha tasarruflu olur, motor bu devri kaldırır mı derseniz DSG 1800 devirde vites değiştiriyor hatta vites arttıkça 1600 kadar düşüyor, bence deneyin

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;538897
Vites geçişlerini düz yolda 2000 devir ve altı yaparsanız daha tasarruflu olur, motor bu devri kaldırır mı derseniz DSG 1800 devirde vites değiştiriyor hatta vites arttıkça 1600 kadar düşüyor, bence deneyin
Dsg nin vites oranlariyla manuel sanzimanin vites orani bir degildir :)

Bugun 25 km yol gittim ve geri geldim gidis 10 lt donus 7.4:) Istanbul bu kadar karisik iste :)

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;538904
Dsg nin vites oranlariyla manuel sanzimanin vites orani bir degildir :)

Bugun 25 km yol gittim ve geri geldim gidis 10 lt donus 7.4:) Istanbul bu kadar karisik iste :)

Muhakkak frak var ama fazla olduğunu sanmıyorum DSG de 1 nci vites neredeyse yok araba kımıldamadan 2 ye geçiyor,7 viteste 2000 devirde 100 km hızla gidiyor manüelin hızı da aynıdır büyük bir ihtimal, diğer viteslerde biraz fark vardır ama 2000 devirde düz yolda vites rahatlıkla büyütülür gibi geliyor.

Çevrimdışı bahcekapiliyavuz

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;538897

Aslında 2.000 devirde de değişebilir ama dizelden gelen alışkanlık işte. Birkaç defa da denedim yani bir üst viteste 1400 - 1500 devire düşüyor ve 1.4 TSI motorun 1.5 tona rağmen bu devirde hızlanması hiçte nazlı değil.

Zaten en keyif aldığım nokta da bu. Dizelde 1.500 devire düştüğünde (en son 2.0 hdi kullanmıştım 138.lik) araba biraz yığılıyor sonrasında (2000 devir civarı) patlıyor. Bunda öyle değil. Turbonun hangi devirde peak yaptığını anlamak zor. Hızlanma çok doğrusal.

Dizelde Zigana Dağını tırmanmak ayrı keyif verirdi ama 2.0 HDI ile. Hemen hemen aynı performansı  ve keyfi TSI motor inanılmaz doğru seçilmiş vites oranları ile yaşatıyor. Yakıt hariç :)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Son depo verilerim:

-Güzergah: Ankara/İlker-Kavaklıdere(sabah)-Kavaklıdere-İlker(Akşam)
-Yol: 6 km.
-Ortalama hız: 16 km.(saat
-Ortalama Tüketim: 11,5 litre/100 km.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Son 600 km ortalaması 6.1, 400 km ş.içi, 200 kmsi yağmur altında 4 kişi zonguldak yolu. O yoldan önce 6.3 idi, yol şartları pek ideal olmadığı için ancak 6.1'e indirebildim. Yarın Samsun var, 50 bin km'yi devireceğiz nasipse.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İnsignia 1.6T ile şehirdışında 120 yi geçmeden 7.3 lt/100km, Ş. İçi 9.5 lt/100km mümkün.  Benim Şehirdışı 12.5/100km, Ş. İçi 11.5/100km.  Şehirdışı ortalamanın yüksek olması tamamen keyifli sürüş ve benzinli araca olan özlemden kaynaklıdır.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;539470
İnsignia 1.6T ile şehirdışında 120 yi geçmeden 7.3 lt/100km, Ş. İçi 9.5 lt/100km mümkün.  Benim Şehirdışı 12.5/100km, Ş. İçi 11.5/100km.  Şehirdışı ortalamanın yüksek olması tamamen keyifli sürüş ve benzinli araca olan özlemden kaynaklıdır.

Ne özlemmiş arkadaş :rm: