škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Günlük yakıt değerleriniz..

gokcen59 · 4900 · 2276193

0 Üye ve 13 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;539644
O sübaplar illaki eğilecek:)  Millet 50k eğiyorsa,  benimki  20k garanti.. :D

Bakalım 56k oldu bizim yağlama iş görüyo gibin [emoji2]

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;539612
Az yakan tsiları biz buralarda sevmeyiz Ender patron görmesin[emoji23]

Alıntı yapılan: mcb951;539616
1.2 candır hele 2den 3e geçerkenki tork patlaması yokmu uffff[emoji106]
Sorma krdşm Ender patron isyanlarda. biyandan 1.4 biyandan direksiyon.patlat diyorum bi business gri Superb en prestijinden bitsin bu dertler [emoji12]

Alıntı yapılan: Esariipek;539621
Flexi ride insignia alacuz ona biz [emoji23]

Ah ulen dalga adamı oldum ya bu araba yüzünden. Hayır para yok, olsa Çinli amcalar gibi parayla dam tutup parçatacağım:D Bir de artık hakikaten yeni arabaların 4-5 yıllık üretildiğine kesin kanaat getirdim, bu süre zarfından sonra arızalar başlıyor. Umarım direksiyon 500-600-TL masraf açmaz... Yakıta girmiyorum zaten, sanırım bu depomda 400 kilometre bile göremeyeceğim:mad:
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: Esariipek;539635
Valla abi geçen insigniada baya kulağını çınlattık. İlker abiye boşuna kızmışız 136lık gitmiyosa 1.3 heç gitmiyomuştır dedik :)

İşte ağırlık işi baya bozuyor. MQB oradan götürüyor işi.

Yeni astra'yı inceledin mi? Teknik veriler gayet iyi, ağırlık 200 kg gibi düşmüş. esnekliği baya artmıştır arabanın. Yalıtımı bozmamışlarsa iyi seçenek olur.

Ender'in yeni arabalarla ilgili görüşüne katılıyorum. Mesela cerato ile 5 kişi 20-30 km dağ yolu tırmandık ki hep taşlık patır kütür, ağırlık da var, o gün kesin bozarız dedim ama bi şey olmamıştı. Onun haricinde köy yollarında çok kullandım, şehir içi de doğalgazdan dolayı çok çok kötüydü, alt takıma bi şey olmadı. Ceed 43 bin km'de direksiyon kutusu değişti, şu an 50 bin sayılır ve bi daha değişmesi gerekiyor. Benzer biçimde ceratonun debriyajı da daha kuvvetli idi. Yenilerde maliyet düşürülüyor gittikçe...

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;539661
İşte ağırlık işi baya bozuyor. MQB oradan götürüyor işi.

Yeni astra'yı inceledin mi? Teknik veriler gayet iyi, ağırlık 200 kg gibi düşmüş. esnekliği baya artmıştır arabanın. Yalıtımı bozmamışlarsa iyi seçenek olur.

Ender'in yeni arabalarla ilgili görüşüne katılıyorum. Mesela cerato ile 5 kişi 20-30 km dağ yolu tırmandık ki hep taşlık patır kütür, ağırlık da var, o gün kesin bozarız dedim ama bi şey olmamıştı. Onun haricinde köy yollarında çok kullandım, şehir içi de doğalgazdan dolayı çok çok kötüydü, alt takıma bi şey olmadı. Ceed 43 bin km'de direksiyon kutusu değişti, şu an 50 bin sayılır ve bi daha değişmesi gerekiyor. Benzer biçimde ceratonun debriyajı da daha kuvvetli idi. Yenilerde maliyet düşürülüyor gittikçe...

Astra'yı merakla bekliyorum ben de. Donanım seviyeleri gayet iyi. Her ne kadar C sınıfına 100.000 verilmez desek de dizel ve otomatiğin fiyat mertebesi bu oldu gibi. O paraya direksiyon ısitma, deri koltuk, 4 koltuk ısıtma da dahil ağzına kadar dolu Astra alınabiliyor.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yeni Astra testinin birinde en dolusunda bile arka havalandırma yok diyorlardı, dogruysa hafifletmek icindir :-)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustisahin;539673
Yeni Astra testinin birinde en dolusunda bile arka havalandırma yok diyorlardı, dogruysa hafifletmek icindir :-)
Donanımhaber'de genel olarak tespit edilen eksiklikler şöyle(En üst donanımda):

"1-Panaromik Sunroof,
2-Arka kol dayama,
3-Ambians iç aydınlatma, ( ön kapı kolçakları altında, kimsenin görmeyeceği ledleri ambians'tan saymıyorum )
4-Emniyet kemeri yükseklik ayarı,
5-Arka havalandırma kanalları,
6-Torpido aydınlatması,
7-Torpido soğutma,
8-En üst paket Excellence'da karartılmış arka camlar, (Dynamic'te standart ama Excellence yok, neden tek donanıma bağlı ? )
9-18 inch jantlar, ( Türkiye'de yalan olmuş, yurt dışında var ! )
10-Bütün bunların üstüne, 1.6 160'lık dizel ve 1.6 200'lük benzinli motorlar da"

Çevrimdışı bahcekapiliyavuz

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
At besleyen yemini verecek. Ben Citroen C5.e alt takım dayandıramazdım. Rot başları, salıncak burçları, askı rotları sürekli bozulurdu. En son zaten satmadan önce enjektör değişmek zorunda da kalmıştım.

Bu yüzden şu anda SuperB.den çok memnunum. Allah (c.c) bir zeval vermezse ben de ilk defa bakımdan bakıma servis yaptım diyeceğim.

Not: Bundan sonra da büyük konuşmayayım ama dizelin gürültüsünü falan çekemem. Az yakıyor diye gerekli gereksiz geziyoruz yine aynı yakıyor. :) Temel fıkrasındaki gibi zamlar beni hiç etkilemiyor. Ben ayda 200 TL koyarım o kadar.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
J kasa Astra'da 136lık motor gayet iyi.İnsignia'da leş sadece.Ben astra'yı 1.6 dizelle alırım.Ağır ama ona rağmen güzel gidiyor.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Insignia' nın dişli oranlarına yapılacak bir müdahele ile kalkış, gidiş, ...vs. düzeltilebilir ancak son sürati kesinlikle daha az olacaktır.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Astra j icin 10 bin tl gibi indirim alan var. Aklimi kurcalamiyor degil.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;539746
Insignia' nın dişli oranlarına yapılacak bir müdahele ile kalkış, gidiş, ...vs. düzeltilebilir ancak son sürati kesinlikle daha az olacaktır.

Abi vites oranları zaten kısa.İlk 3 vitesi benim fabia ile hemen hemen aynı belki daha bile kısadır 3.vitesi.Tek çare hafifletmek bence.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;539746

Dişli oranlarını biz beğendik ya hele 6. Vites tam over drive. 2000devir de 120yle gidiyo

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;539821
Dişli oranlarını biz beğendik ya hele 6. Vites tam over drive. 2000devir de 120yle gidiyo
İşte 3000rpm 120km/s gibi olsa gidişi daha iyi hissettirir. Tabii ki diğer dişliler de ona göre düzenlenecek.:wnk:
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;539821
Benim araba benzinli  120km de 2700 devir çeviriyor.