škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Günlük yakıt değerleriniz..

gokcen59 · 4900 · 2276195

0 Üye ve 14 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;542162
Ss can abi ya dur kalk trafikte
Firmadaki Audi A5' te vardı S&S. O kadar kısa aralıkla durup kalkılıyor ki İstanbul trafiğinde, S&S devreye bile giremiyordu çoğu zaman.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı promethe

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araç superb 3 1.4 125ps
Şehir dışı verisi
09.11.2015 tarihli
Kayseri sivas arası 218km yol yapmisim . 71 km/h hızla 5.0 lt. Yol ıslaktı. Sıcaklık 5 derece başlayıp 1.5 dereceye kadar düştü. Sakin kullandım ani fren ya da gazlama yapmadım. 110u gecmedim, çoğu zaman 6. Vites ile geldim.

Bugün şehir ici verisi
Sivas trafiğinde sabah 4kırmızı ışık ve ise gitme yoğunluğu vardı 12km yol yaptım 17km/h hız ile 7.0 litre gösterdi.
Öğleden sonra daha akıcı bir trafikte 3 kırmızı ışığa yakalandım.  25 km/h  ortalama hız ile 10km yolda 6.5lt gösteriyordu yol bilgisayarı ..

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Bugun samsuna geldik 3 kisi az bagaj ile, tamama yakin cruise ile 120 ye sabitledim. Yb hiz ort 108 kmh yakit ort 4.8 lt oldu. Samsun rakim olarak -250m asagida. Fakat samsuna inmeden karabukten daha yuksek bir tepede ort 4.9 idi. Demek ki 120 kmh ile hic bozmadan gidilse, sehir gecisleri falan olmasa esit rakimlarda 4.7 4.8 yakarmis gibi gibi.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hafta içi yoğun trafikte asgarî 10lt/100km azamî 12lt/100km ile geçtiğim güzergâhı bugün sabah akan trafikte de geçtim. Tüketim fotoğraftaki gibi gerçekleşti:

Aslında 7.5lt/100km idi, tam fotoğrafı çekerken 7.6lt/100km oldu.
Dönüş güzergâhını da değiştirmeden eve geri eldiğimde, yoğun trafiği atlatmak için biraz değişiklik yaptığımdan dolayı 8,0lt/100km şeklinde kontağı kapattım. Onun fotoğrafını çekmeyi unuttum.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün Antalya ş.içi  uzun mesafe gezdim.  9.0 lt/100km

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende unutmadan yazayım buraya.Geçenlerde bir A4ü park yerinden çıkardım o sırada genel ortalamaya baktım 3500 kmnin ki 8.5 lt idi.Araç Ankara arabası 2.0 Tdi.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ugurcnplt;542295
Bende unutmadan yazayım buraya.Geçenlerde bir A4ü park yerinden çıkardım o sırada genel ortalamaya baktım 3500 kmnin ki 8.5 lt idi.Araç Ankara arabası 2.0 Tdi.

Bende geçen b8 2.0tdi quarttro kodladım. Benden önce tüm gün gazlanmış ortalama 11.8 di geldiğinde. Araç 1 saat boyunca sürekli çalıştı 16 oldu ortalama. Sonra bide yol testine çıkim dedim bi rocco denk geldi 200e kadar yürüdük 160 dan sonra rocco yarım boy ayırdı 14 e düştü ortalaması ben bırakırken

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Lpg depo ölçümü, Ş. Dışı 11.5 lt/100km
« Son Düzenleme: 15 Kasım 2015, 12:19:30 Gönderen: Akif Hoca »

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;542364
Lpg depo ölçümü, Ş. Dışı 11.5 lt/100km

Maşallah sen benden iyi yakıyorsun abi :D Ben 110-120 gidince ş.dışı 9lt lpg tüketiyorum biraz dokunursam 150-200 bandından düşmezsem o değerlere çıkıyorum:ok:

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;542366
Maşallah sen benden iyi yakıyorsun abi :D Ben 110-120 gidince ş.dışı 9lt lpg tüketiyorum biraz dokunursam 150-200 bandından düşmezsem o değerlere çıkıyorum:ok:
Ben Ş.içi daha az yakıyorum Kadir:)
Dün yb Ş. İçi 9.5 lt/100km gösteriyordu..

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;542367
Ben Ş.içi daha az yakıyorum Kadir:)
Dün yb Ş. İçi 9.5 lt/100km gösteriyordu..
Aynen abi s.ici az yakman avantaj.

Galiba bi ugur abi bide ben istanbul s.ici yakitimiz dusmuyor diger herker 5-6 larda geziniyor [emoji1]

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com

Çevrimdışı Tweety

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;542369
Aynen abi s.ici az yakman avantaj.

Galiba bi ugur abi bide ben istanbul s.ici yakitimiz dusmuyor diger herker 5-6 larda geziniyor [emoji1]

Aaa beni baş sıraya yaz lütfen :)

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;542369
...Galiba bi ugur abi bide ben istanbul s.ici yakitimiz dusmuyor diger herker 5-6 larda geziniyor [emoji1]
Bugün yola çıkmamla Avrasya koşusu nedeniyle ta Eyüp' ün içindeki yolları kapattıklarını farketmem çok geç oldu. Normalde yürüyerek 1 dakikada geçilen yeri arabayla durarak (nasıl demeyin bilmiyorum) 20 dakikada geçebildim ve yolbilgisayarı 23lt/100km yazıyordu. Soğuk motor-dur-kalk-bekle trafikte hiç affetmiyor namussuz. Sonrasında Kemerburgaz' a gittim. Kontağı kapatırken 5,8lt/100km idi yazan.
Hayır herifler köprüye giden yolu kapatacaklarına, Eyüp' ün içini kapatmışlar. Mal herif Alibeyköy' e gidecek adam nasıl gidecek dememiş.
Alıntı yapılan: Tweety;542383
Aaa beni baş sıraya yaz lütfen :)
Sen zaten kategori dışısın.:D

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;542424
Bugün yola çıkmamla Avrasya koşusu nedeniyle ta Eyüp' ün içindeki yolları kapattıklarını farketmem çok geç oldu. Normalde yürüyerek 1 dakikada geçilen yeri arabayla durarak (nasıl demeyin bilmiyorum) 20 dakikada geçebildim ve yolbilgisayarı 23lt/100km yazıyordu. Soğuk motor-dur-kalk-bekle trafikte hiç affetmiyor namussuz. Sonrasında Kemerburgaz' a gittim. Kontağı kapatırken 5,8lt/100km idi yazan.
Hayır herifler köprüye giden yolu kapatacaklarına, Eyüp' ün içini kapatmışlar. Mal herif Alibeyköy' e gidecek adam nasıl gidecek dememiş.

Sen zaten kategori dışısın.:D

24den 5.8e düşmeside biraz şov bence [emoji23][emoji23][emoji2]