škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Günlük yakıt değerleriniz..

gokcen59 · 4900 · 2276200

0 Üye ve 17 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;543689
Rüzgardan yana iyi ceed, sıkıntı yok. Hatta geçen hafta grand picasso kullanınca rüzgar sesinin ne olduğunu anladım.

Alttan gelen sese de samsun asal'da altını komple wurth malzeme ile kaplatacağım, bakım 1-2 ay sonra, bakıma verince kaplama işini de yapın diyeceğim.

Alıntı yapılan: turker;543710
Aynı malzeme mi peki?

Alıntı yapılan: Esariipek;543712
Bilemiycem de kalitesiz mal almaz Ender abi :)

Benim arabada Ziebart ses yalıtım sistemi var. 2,5 yıl önce Ankara'da yaptırdım, 6 ay sonra memnun olmadığımı ilettim kendilerine ve İstanbul Merkez'de tekrar uygulama yapıldı. Öyle aman aman bir değişim olmadı, sadece bir tık diyebilirim. Zaten bu yalıtım işini yapanlar öncesi ve sonrası ses ölçümü yapıp iyileşme konusunda garanti vermiyorlar, afaki olarak "% şu kadar ses azalır" diyorlar ki alakası yok. Şahsi kanaatim ya araç fabrika çıkışı iyi yalıtımlı olacak ya da araçta ne var ne yok söküp adam gibi yalıtım yapılacak. Onun haricinde sonradan yüzeysel yalıtım malzemesi uygulamasının tatmin edici sonuç verdiğini düşünmüyorum.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: enoktakenokta;543751
Benim arabada Ziebart ses yalıtım sistemi var. 2,5 yıl önce Ankara'da yaptırdım, 6 ay sonra memnun olmadığımı ilettim kendilerine ve İstanbul Merkez'de tekrar uygulama yapıldı. Öyle aman aman bir değişim olmadı, sadece bir tık diyebilirim. Zaten bu yalıtım işini yapanlar öncesi ve sonrası ses ölçümü yapıp iyileşme konusunda garanti vermiyorlar, afaki olarak "% şu kadar ses azalır" diyorlar ki alakası yok. Şahsi kanaatim ya araç fabrika çıkışı iyi yalıtımlı olacak ya da araçta ne var ne yok söküp adam gibi yalıtım yapılacak. Onun haricinde sonradan yüzeysel yalıtım malzemesi uygulamasının tatmin edici sonuç verdiğini düşünmüyorum.

O zaman ya premium ya da gilf passat alinacak demektir.

Adamlara sordum, baya kisiye yaptuk memnunlar falan dediler. Ama bi de iceriden yaptığımız bir yalitim var, 1000 kusur tl ama kesin cozum dediler. Doseme sokme isine de ben soguk bakiyorum, zaten 1.5k ya yakin maliyet vardi, gerek yok yani.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;543799
O zaman ya premium ya da gilf passat alinacak demektir.

Adamlara sordum, baya kisiye yaptuk memnunlar falan dediler. Ama bi de iceriden yaptığımız bir yalitim var, 1000 kusur tl ama kesin cozum dediler. Doseme sokme isine de ben soguk bakiyorum, zaten 1.5k ya yakin maliyet vardi, gerek yok yani.

Aynen. Yalıtıma rağmen araç B7 kasa Passat seviyesine gelmedi.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı 06lkn66

• Sales Advisör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fluence ile 40 tl mazot ile şehir içinde tam 234 km yol yaptım km de 17 kuruşa denk geliyo 18 km lik kısım dışında tamamen akıcı trafikte kullandım diyebilirim

İlk 89 km nin verisi şu şekilde başladığım noktaya geri döndüm yani rakım farkı 0

« Son Düzenleme: 25 Kasım 2015, 01:06:17 Gönderen: 06lkn66 »

Çevrimdışı promethe

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Toplam çalışma suresi 16:23h araç ben almadan 2.5 saat çalışmış ve 12kmde idi. 6.8/100km yakıt verisi

218km şehir dışı (5/100KM)
Kayseri Sivas arası , yer yer yagmurlu , ıslak zemin ve orta şiddette rüzgarlı bir hava sakin kullanım.

211km şehir ici verisi eklenince toplam 419 km yakıt aldıktan sonraki verilere ulaşıldı. 6.4/100km. ortalamaya ulaşılmış. Ortalama hız da 31km olmuş.

(şehir içinde sabahları genelde eksi 2_3 derece sıcaklıkta 1.2km yol yapıyorum. Sonra öğleden sonra 8_10 derece sıcaklıkta çarşı pazar gezmeler. Arabayla bir yerlere gitmek için bahaneler. Yoğun olmayan trafik ve 3 beş kırmızı ışık ama genelde start stopu etkinlestiriyorum  motor ısınmış ise aksi halde iptal ediyorum, stop etmeden 5 altı km yol yapmış oluyorum.)

Bu da bugünkü değerler.

Benim için gayet memnun edici değerler.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

90 cc ile Istanbul - Kocaeli 3.2lt/100 km yakıt tüketimini gördüm.[emoji3]

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustisahin;544623
90 cc ile Istanbul - Kocaeli 3.2lt/100 km yakıt tüketimini gördüm.[emoji3]
İstanbul içini de yazsana.:++:
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustisahin;544657
Iki katı[emoji3]

Gene iyi ozaman vallahi[emoji2]

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Cuma günüde Istanbul içinde 100 km yaptım, sahil trafiği mecidiyeköy iş çıkışı trafigi, aksaray, bebek, eminönü, ortaköy, üsküdar, cengelköy, hisarlar, Istanbul trafiğinde 6 litre yaktı.[emoji3]

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustisahin;544679
Cuma günüde Istanbul içinde 100 km yaptım, sahil trafiği mecidiyeköy iş çıkışı trafigi, aksaray, bebek, eminönü, ortaköy, üsküdar, cengelköy, hisarlar, Istanbul trafiğinde 6 litre yaktı.[emoji3]
Hayattan beklentilerini mi sıfırladın yahu?:D
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustisahin;544679

Helal olsun hem cuma hem istanbul içi bir günde toplam 100 kmyi tamamlamanız bile başarı bence [emoji2][emoji2][emoji23]

Çevrimdışı yldzfurkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
İstanbul Başakşehir-Hadımköy-Kurtköy-Bebek-Hadımköy-Başakşehir ve tüm gün lanet cumartesi trafiği
Sürüş mesafesi: 249km
Sürüş süresi: 6 saat
Ortalama tüketim: 7.2 lt
Qashqai 1.6 cvt

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Beni korkutuyorsunuz. İstanbula gezmeye gelecem ama anlatılana göre eskisinden çok kötü trafik var.

Şimdi mesela kuruçeşme-bebek-emirgan-istinye gidiş yapıp istinye yokuşundan maslağa falan çıkmak sorun oluyor mu?

Çevrimdışı yldzfurkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;544814
Beni korkutuyorsunuz. İstanbula gezmeye gelecem ama anlatılana göre eskisinden çok kötü trafik var.

Şimdi mesela kuruçeşme-bebek-emirgan-istinye gidiş yapıp istinye yokuşundan maslağa falan çıkmak sorun oluyor mu?

Abi dün mesela hava yağmurluydu ondan dolayı haftasonuna göre biraz daha sakinlik vardı yoğun ama akıcıydı. O bölgede trafiğin en büyük nedenide yol üstündeki mekanların valeleri zaten. Asıl yoran ve bezdiren TEM trafiği. Kurtköyden FSM köprüsüne kadar olan yolun yüzde 70ini dur kalk gittim. Soruna gelirsek o istikamette haftaiçi hiç sıkıntı yaşamazsın haftasonuda kış ayları için konusuyorum hafif yoğun olur ama çok dur kalk olmaz ışıklar dısında.