škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Günlük yakıt değerleriniz..

gokcen59 · 4900 · 2312080

0 Üye ve 19 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 06lkn66

• Sales Advisör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;547196
Dun yök'ten misafirimiz vardi, fluence araci ben kullandim. 7.6 gösteriyordu ama ankaradan geliste seninle ayni sekilde kullanmışlar Omer.

Full olaniydi, alt donanima gore sessiz buldum. Bir de kalkista fazla atak, ceedden kesinlikle iyi. Ama ust devirler tam tersi, ceed daha iyi.

Çok değişken bi araba abi 120yle 140 arasında bile çok fazla tüketim farkı var fabia bu kadar değişken değil mesela sessizlik konusunda İnanç abi çok şaşırmıştı ilk bindiğinde yol sesi yok lan arabada oldu tepkisi :)

Yakıtı düşük yol sesi lastiklere rağmen çok az ama seviyomusun dersen hiç sevmiyorum bir gram keyif almıyorum arabadan sadece ucuza ulaşımımı sağlıyo o kadar.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: 06lkn66;547205
Çok değişken bi araba abi 120yle 140 arasında bile çok fazla tüketim farkı var fabia bu kadar değişken değil mesela sessizlik konusunda İnanç abi çok şaşırmıştı ilk bindiğinde yol sesi yok lan arabada oldu tepkisi :)

Yakıtı düşük yol sesi lastiklere rağmen çok az ama seviyomusun dersen hiç sevmiyorum bir gram keyif almıyorum arabadan sadece ucuza ulaşımımı sağlıyo o kadar.

Aynen motor sesi de güzel, yol sesi de. Hatta yol sesi konusunda daha başarılı bence.

Bi defa da bizim üniversitenin alt donanım ve herhalde 3-4 yıllık bi fluence'i ile ankaraya gitmiştik, yol sesi onda berbattı. Motor da kucakta gibiydi. Dün kullandığım ise makyajlı kasa, dijital ekranlı ve full olanı idi. Yol ve motor sesi sesi kesinlikle daha iyiydi.

Bir de gaza azcık fazla basınca hemen sarıyor, bu hissi özlemişim. Ceed kesinlikle o toplara girmiyor :) Cerato ise ilk 3 viteste fazla basınca sarardı. Ama ceed'in de üst devirlerde sürekliliği güzel.

Çevrimdışı 06lkn66

• Sales Advisör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;547283
Aynen motor sesi de güzel, yol sesi de. Hatta yol sesi konusunda daha başarılı bence.

Bi defa da bizim üniversitenin alt donanım ve herhalde 3-4 yıllık bi fluence'i ile ankaraya gitmiştik, yol sesi onda berbattı. Motor da kucakta gibiydi. Dün kullandığım ise makyajlı kasa, dijital ekranlı ve full olanı idi. Yol ve motor sesi sesi kesinlikle daha iyiydi.

Bir de gaza azcık fazla basınca hemen sarıyor, bu hissi özlemişim. Ceed kesinlikle o toplara girmiyor :) Cerato ise ilk 3 viteste fazla basınca sarardı. Ama ceed'in de üst devirlerde sürekliliği güzel.

Bi reno çalışanından duyduğuma göre donanım paketleri arasında ciddi yalıtım farkları varmış :) buda ayrı bi saçmalık bide şu var abi boş donanımlar 85lik yada 90lık motor ve daha gürültülü çalışıyolar onların tek avantajı şehir içinde 110luk motorlardan daha az yakması başka hiç bi albenisi yok :)

Çevrimdışı bugrahanpolat

• \'\' Tek Çare RS \'\'
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Fabia1 Pd80 motorla şehiriçi ortalamam 100 km'de  3.4 LT [emoji5]

Çevrimdışı DuMaN38

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ankara içi 32 litre ile 200 km gitti. (100 km de 16 lt lpg yakmış) Lpg 2.00 tl den dolduruyorum. Şehiriçi 32 kuruş.

Ankara-Konya-Ankara genelde 115 sabit ile 100 km de 11 litre lpg yaktı.
2*11=22 kuruş şehir dışı.

İstanbul'dan gelirken 130 sabit ile 100 km de 12 litre lpg yakmıştı. 24 kuruş yapar.

Superb 1 2.8 v6 tiptronic (2003)

Ankara'da uygun lpg satılan yerler;

şaşmaz kalegazda 1.95
Acity karşısı Aygaz 1.99
İstanbul yolu shellgaz 1.99
« Son Düzenleme: 14 Aralık 2015, 16:20:41 Gönderen: DuMaN38 »

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bugrahanpolat;547594
Fabia1 Pd80 motorla şehiriçi ortalamam 100 km'de 3.4 LT [emoji5]
Ortalama hızınız kaç?
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı bugrahanpolat

• \'\' Tek Çare RS \'\'
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;547608
ortalama hızınız kaç?

60 - 100

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bugrahanpolat;547614
60 - 100
O hızlarda benim 1450 kiloluk(üstüne 120 kilo ben) TSI Superb'im de 5 litre civarı yakıyor. Yani pek şehir içi diyemeyiz.

Çevrimdışı bugrahanpolat

• \'\' Tek Çare RS \'\'
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;547616
O hızlarda benim 1450 kiloluk(üstüne 120 kilo ben) TSI Superb'im de 5 litre civarı yakıyor. Yani pek şehir içi diyemeyiz.

O zaman 0-100 diyelim ha birde ışıklar da durması var

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bugrahanpolat;547617
O zaman 0-100 diyelim ha birde ışıklar da durması var
Benim verdiğim değerleri elde ederken de ışıklar var elbette. Demek istediğim şu; 25-30 kilometre yol yaptınız, yol bilgisayarında gördüğünüz ortalama hız ve tüketim ne? Zira bırakın 50 km./saat ortalama hızı 30 km./saat ortalama hızdaki tüketime şehir içi diyemeyiz. Şehir içi diyebilmemiz için ortalama hızın 20 km./saat civarına düşmesi gerekir.

Çevrimdışı promethe

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
600km yol. 220si şehir dışı, kalanı şehir ici. 44lt benzin aldı.7.3/100km. Ortalama hiza o an bakmadım ama sonrasında 350km şehir dışı yol yaptım. (70km si köy yolu 40 50km hız ile,  20km si  çok bozuk yol 20-30km hız  ile yapıldı.175 km lik gidiş yolu 5.7lt/100km gösteriyordu, 1 gün sonraki dönüşte 5.1 gösteriyordu. ) Su an araç 950km oldu, genel ortalama 6.7lt ye düştü. Çok aşırı yüklenmedim, 4000devri gecmedim sürüş anında, birkaç sollamaya kalkan elemanı yokuşta 140 150 ile silkeledim, düze inince bıraktım geçtiler. Aracın tepkilerini görmek güzeldi.

1000-1500km arası maksimum devirlere çıkabileceği  yazıyor klavuzda. Buna uymami tavsiye edersiniz değil mi sizde? Tabii uzun yolda ve ısınmış motorla.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: promethe;547677
600km yol. 220si şehir dışı, kalanı şehir ici. 44lt benzin aldı.7.3/100km. Ortalama hiza o an bakmadım ama sonrasında 350km şehir dışı yol yaptım. (70km si köy yolu 40 50km hız ile,  20km si  çok bozuk yol 20-30km hız  ile yapıldı.175 km lik gidiş yolu 5.7lt/100km gösteriyordu, 1 gün sonraki dönüşte 5.1 gösteriyordu. ) Su an araç 950km oldu, genel ortalama 6.7lt ye düştü. Çok aşırı yüklenmedim, 4000devri gecmedim sürüş anında, birkaç sollamaya kalkan elemanı yokuşta 140 150 ile silkeledim, düze inince bıraktım geçtiler. Aracın tepkilerini görmek güzeldi.

1000-1500km arası maksimum devirlere çıkabileceği  yazıyor klavuzda. Buna uymami tavsiye edersiniz değil mi sizde? Tabii uzun yolda ve ısınmış motorla.

Aynen, artık biraz zorlayabilirsiniz aracı.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Son indirimlerden sonra koyverdim 7.5'lara alistim bu ara.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;547694
Son indirimlerden sonra koyverdim 7.5'lara alistim bu ara.

Karı buldum tatlı tatlı patidir yandır şeqlimizi belli ediyoruz demiyosunda abi [emoji2]

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;547705
Karı buldum tatlı tatlı patidir yandır şeqlimizi belli ediyoruz demiyosunda abi [emoji2]

:) O da lazım Emin. Bi de benzinlikten çıktığın ilk gün önemli. O gün yüksek ortalama olunca gerisi öyle geliyor :rm: