škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Günlük yakıt değerleriniz..

gokcen59 · 4900 · 2277330

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 06lkn66

• Sales Advisör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;552984
Bugun kastamonuya gidip geldim. Toplam 3 kisiydik, hanim ve cocuk tabi hafif 3 kisi diyelim. Kislik lastikler, gidiste 5 donuste 0 derece sicaklik. Ekonomik kullandim, hiz ort gidiste 85 donuste 82 olmasi lazim. Yakit gidiste 4.7 donuste 4.5 lt. Kastamonu yuksek oldugu dan donuste daha dusuk yakmasi gerekirdi ama bi yerde 4.2 den sonra galiba dpf rejenerasyonu basladi ki rakim artmasa da yakit artti ve 4.5 ile bitirdik. Bazen boyle oluyor yakit artisa geciyor, bi uyari çıkmıyor ama belli oluyor.

Hem uzun yol hem şehir içinde fluence ile çok benzer yakıt tüketimleri var abi

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: 06lkn66;553014
Hem uzun yol hem şehir içinde fluence ile çok benzer yakıt tüketimleri var abi

Bana da oyle geliyor ki dizel araclarin tukeetimleri arasinda oyle aman aman farklar yok, tork konvertorluler haric.

Hatta yeni tork konvertorluler de gayet basarili, psa nin kullandigi aisin ve opelin yeni dizel otm kombinasyonu.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;553029
Bana da oyle geliyor ki dizel araclarin tukeetimleri arasinda oyle aman aman farklar yok, tork konvertorluler haric.

Hatta yeni tork konvertorluler de gayet basarili, psa nin kullandigi aisin ve opelin yeni dizel otm kombinasyonu.
Abi  zaten bakıyorum golf  2 1.6 dizel,araba 1982 model.uzun yolda 5 lt civarı yakıyor,Golf 6 1.6 tdi uzun yolda o da 5 lt yakıyor.birinde uzun yolda  100 km ile diğerinde 120 km ile gidiyorsun.aradan geçen 30küsür yılda ki gelişim bu. + - 0.5 lt değiştirdiğinde bütün ortalama yakıt  değerleri ortaya çıkıyor.dizel teknolojisi benzinli kadar değişmedi.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ugurcnplt;553066
Abi  zaten bakıyorum golf  2 1.6 dizel,araba 1982 model.uzun yolda 5 lt civarı yakıyor,Golf 6 1.6 tdi uzun yolda o da 5 lt yakıyor.birinde uzun yolda  100 km ile diğerinde 120 km ile gidiyorsun.aradan geçen 30küsür yılda ki gelişim bu. + - 0.5 lt değiştirdiğinde bütün ortalama yakıt  değerleri ortaya çıkıyor.dizel teknolojisi benzinli kadar değişmedi.

Gecen sene 2005 1.2 Corsa ile uzun yol 1000 km yapmıştım 4.7 lt yakmıştı, 3 sene öncede 2007 1.2 Corsa ile aynı uzun yolu 1000 km benzer kullanım ile 4.9 lt yakmıştı, 2015 1.2 benzinlilerdede pek bi fark olacagını düşünmüyorum aslında. Demem o ki benzinlilerdede aman aman bi gelişme görmüyorum, verimsiz çok yakan motorların dışında.

Sıfırının fabrika veriside 4.6 lt zaten

http://www.opel.com.tr/content/dam/Opel/Europe/turkey/nscwebsite/tr/11_Brochure_Library/02_Specsheets/yeni_corsa_specsheet_07_2015_3.pdf?version=Desktop
« Son Düzenleme: 10 Ocak 2016, 15:19:24 Gönderen: mustisahin »

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;552984
Bugun kastamonuya gidip geldim. Toplam 3 kisiydik, hanim ve cocuk tabi hafif 3 kisi diyelim. Kislik lastikler, gidiste 5 donuste 0 derece sicaklik. Ekonomik kullandim, hiz ort gidiste 85 donuste 82 olmasi lazim. Yakit gidiste 4.7 donuste 4.5 lt. Kastamonu yuksek oldugu dan donuste daha dusuk yakmasi gerekirdi ama bi yerde 4.2 den sonra galiba dpf rejenerasyonu basladi ki rakim artmasa da yakit artti ve 4.5 ile bitirdik. Bazen boyle oluyor yakit artisa geciyor, bi uyari çıkmıyor ama belli oluyor.

Aynen öyle Ilker hocam. Bende gecen Istanbuldan gelirken ufaklık uyuduğundan 90 sabit geleyim dedim, dpf temizlemeye geçti fazla yaktı TDI, sakin kullananlar 1.2 TSI ı tercih edebilirler.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ugurcnplt;553066

Böyle bir mantık olamaz ama :D

Performans, emisyon,sorunsuzluk gibi değerleri yıktın attın acımadın:D

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;553081

Tam otomatik klimalar, elektro-hidrolik direksiyonlar, elektrikli koltuklar, ...vs. bir çok elektrikle çalışan bok yiyenler... :D
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;553081

Alıntı yapılan: Uğur Akar;553308
Tam otomatik klimalar, elektro-hidrolik direksiyonlar, elektrikli koltuklar, ...vs. bir çok elektrikle çalışan bok yiyenler... :D
Heralde golf 2 ile golf6 yı bir tutmuyorum ama konu başlığına  bakarsanız yakıt değerleri.:
D
Emisyon  içinde eğer scr sistemi  yoksa bütün eıro5ler euro4 diyebilirim.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ugurcnplt;553476
Heralde golf 2 ile golf6 yı bir tutmuyorum ama konu başlığına  bakarsanız yakıt değerleri.:
D
Emisyon  içinde eğer scr sistemi  yoksa bütün eıro5ler euro4 diyebilirim.

Scr ??

Çevrimdışı winstoncash

• 1.4 TSI 150hp
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aracım 15.500 km oldu, bugüne kadarki ortalamaya baktım az önce, 7,94 litre görünüyor. (Yol bilgisayarından değil, kendi kayıtlarımdan baktım, yani gerçek veri.) 1.4 TSI için çok yüksek değil diye düşünüyorum, bu mesafenin en az %75'i istanbul içi.

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
pazar günü lpg aldım milangazdan serefsizler eksik gaz basmış !!! göstergedeki yeşil noktalar diğer gaz aldığım yerlere oranla daha cabuk düştü , birde pompalarının üstünde mevsimlik pompa kalibrasyonlarımız yapılmıştır KM kontrol ediniz yazıyordu , yanlış kalibre etmiş dingiller

Çevrimdışı 06lkn66

• Sales Advisör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;553492
Scr ??

Adblue abi yanılmıyosam

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Son 100 tl tam 470 km gitti (21.27 kuruş/km).
210 km'si gastamonu yolu, 260 km ş.içi.
Yb verilerine göre tam 6.0, pompa hesabına göre tam 6.0.
Bakım yapılalı 14 bin km geçmesine rağmen tutarlılık hoşuma gitti.

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
yarın denizliye gideceğim, ölçümleri yazarım buraya.