škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Günlük yakıt değerleriniz..

gokcen59 · 4900 · 2311365

0 Üye ve 22 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Sabah karabukten ciktim 10da afyona geldim. Otoyol 130 ve haricinde 120ye sabitledim. Klima henuz açmadım

Ort hiz 108kmh yakit 4.9 simdilik. Bodruma devam konferansa gidiyoruz.

Çevrimdışı m@hm@

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Sakin kullanımda tüketim

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı 06lkn66

• Sales Advisör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yazın gelmesiyle klima tüketimi artti bütün arabaların yakıt tüketimi uçtu
Fluence 5.2lt/100km
Navara 13.8lt/100km
Tiguan 10.2lt/100km
Az kaldı evden biri cinnet gecirip yakacak hepsini :)

Çevrimdışı promethe

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Son depo verisi
890km yapılan yol (150km s. İci)
Ortalama hız 50km
Alınan yakıt 55 lt.
Ortalama 6.2lt (bu defa yol bilgisayarı ile bire bir uydu.)

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bari bende verim [emoji23] sınavlar vesilesiyle sabah trafiğe kalmamk adına erken çıkıp akşamda 6 gibi nispeten hafif bir trafikle evime dönüyorum. Öğlen yemeklerine de çıkarmıyorum sabah gel akşam git memur arabasına döndü yavrucak[emoji23]gazımın bitmesine bi 10 km kala 50 lira gaz aldım 1.79 dan 360 km oldu akşam daha bitmedi. Gazdan sonraki ortalama da uzun süreli 5.1 ortalama hız 45 km/h. Yağmurda feci trafikte kalıp 6.7 gibi bi ortalamayla eve gelmiştim o yüzden arttı yoksa benzinli arabada 4.8-4.9 depo ortalamasıyla gezicektim utanmadan[emoji23] 9-10 krş yaka yaka geziyoruz bakalım [emoji23]

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Denizlide 4.7 idi ama sonrasi neymis oyle aydin yolu uzerinde belki 30 tane isik geçtik. Klima ile birlesince sonuc 4.9. Ama hep 120 ile, memnun oldum dogrusu. 3.55 ten mazot ile 17kr/km ediyor.

Denizlide makyajli ceedi 2. Defa test ettim, daha once kışın samsunda test etmistim kışlık lastiklerle, pek fark gorememistim kendi aracimla.

Bu sefer s.t. sagolsun uzuun bi test yaptik, araba ciddi sessizlesmis bence. Hem motor sesi hem yol sesi ama ozellikle motor izolasyonuna bayildim. Bu sinifta test ettiklerim arasinda ilk defa golf dengi bi yalitim vardi, nasipse alirim makyajli 136 ceed. Kütüphane gibiydi (lastiklere bakmayi unuttum bak...)

Test etmenizi de tavsiye ederim. Dct iyi ama tuketim yine fazlaydi. Manuel alacagim icin sorun yok onlar az yakiyor.

Çevrimdışı Ghokun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: m@hm@;575843

Sakin kullanımda tüketim

Abi şu ortalamayı nasıl yapıyorsunuz? Çok kasmama rağmen 4.4 ün altını bir türlü göremedim. Hatta tam evime gelmeden önce güzel bir yokuş var orda bütün kastığım ortalamayı bozuyorum :(

Tavsiyeleriniz var mıdır? Yokuşlara kaçla çıkmalıyız, düz yolda en uygun kaçla gidilir gibi..

Çevrimdışı m@hm@

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ghokun;575930
Abi şu ortalamayı nasıl yapıyorsunuz? Çok kasmama rağmen 4.4 ün altını bir türlü göremedim. Hatta tam evime gelmeden önce güzel bir yokuş var orda bütün kastığım ortalamayı bozuyorum :(

Tavsiyeleriniz var mıdır? Yokuşlara kaçla çıkmalıyız, düz yolda en uygun kaçla gidilir gibi..

Ani hızlanmalardan kaçınınca yakıt dengede oluyor, 70 ile 90 km/h arası yakıt az yakar tabi bunlar uzun mesafelerde geçerli kısa mesafe ve rampa varsa yapacak bişey kalmıyor yoksa benimde İstanbul içi ortalama 6-6,50 çıkıyor böyle ortalamalar istisna olarak kasarak yapılıyor ama normal uzun yolda 3.6-4.0 arası ortalama yakalanıyor

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yük olmayıp düz yol olunca araçta yalnız olunca ortalama çok güzel oluyor. Ben yalnızken çok ufak yokuşları olan yerlerde 4.1 minimum gördüm. Eski aracım 35 krş ortalama yakardı ondan sonra Octavia yakmıyor gibi geliyor:)

Çevrimdışı serhan

• VRS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.sahkanotomotiv.com
2.0 TDi Octivia A5 VRS  şehir içi ortalama 5,5lt..
20V Turbo
Laurin&Klement..

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: serhan;575942
2.0 TDi Octivia A5 VRS  şehir içi ortalama 5,5lt..

Kimleri görüyoruz :)

Çevrimdışı Ghokun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Rampalarda 70-80 yokus asagi ve duz yolda 100-110

Bir turlu inemiyorum 4 un altina

1.6 tdi dsg 110luk

CC yok bende acaba olsa farkeder mi?

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araç 1.2 TSI
Ortalama hız : 20 km/h
Yol : 15 km şehir içi.
Yakıt : 8.2 litre/100km

Çevrimdışı Mehmetmoz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar şu anda benim araç 2500 kilometrede. şehir içi yakıt tüketimi 6.9 geçen günlerde 300 kilometrelik uzun yol yaptım 115 kilometre sabit hızda yakıt tüketimi 5.9 oldu
« Son Düzenleme: 22 Mayıs 2016, 08:42:23 Gönderen: Mehmetmoz »