škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Günlük yakıt değerleriniz..

gokcen59 · 4900 · 2277024

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;581056
Çok mu yakmış ne:D

Vag-com ile ayarlanmıyor muydu Emin o sapma?

+|- %15 pat veriyo abi de öyle olunca canını sıkıyo insanın fazla fazla 8 den aşağı göstermiyo [emoji23][emoji23]

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: turker;580938
Karabuk samsun 430 km 3 kisi full bagaj, mumkun mertebe limitlerde kullandim, 120 gibi. Yaridan sonra 110 agirlikli. Klima ilk ceyrekte acikti. Finish 4.7 lt.

Osmancik haricinde Çerkeşten sonra da kule radarlar eklenmis. Herhalde yolun genekine kuracaklar, tadi kaciyir boyle malesef.

Samsuna dogru ladikten asagi uzun iniste kantarin oldugu mevkide ve gece 125kmh hizla giderken cocuk atladi yola, Allah korudu, bi sag bi sol zor kurtardim. Kamerayi geciktirmemek lazim.

Ayni yolun dönüşü, by sefer yalniz ve yüksüz geldim. İftardan sonra cikip sahurda karabuke vardim, klima gerekmedi. 120 hedeflesem de gece heryerde olmuyor. Yakit 4.5 gosterdi, hiz 97 kmh. Depo hesabi 1- 2 gune cikar.

Yeni kule radar mevkisini tam olarak vereyim, çerkesten 16 km samsun tarafi, atkaracalar mevkii. 2 tane koymuslar, zannedersem 50 limit. Henuz çalışmıyor da olabilir, gecen gecti ben yavaşladım. 1 tane de Gümüşhacıköyde olabilir ama emin değilim ondan.

Dun gun icinde renodan seattan volvoya belki 10 tane showroom gezdim bazılarında test surusu yaptım onemli veriler edindim. Yarin firsat bulursam topic acacagim.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende dün sabah Kırşehir'den Kayseri havaalanında gittim.Dün gece geri döndüm.

Giderken CC kullanmadım ama 110 120 km/s rası gittim sürekli.Araba yüksüzdü.Birtek bagajda 50 kglık bir yük vardı.Garaja parkettiğimde 4.8 lt 100 km idi.Bir iki kere 160 km/s civarına çıkmışımdır.Giderken fotoğraf çekmedim hiç.
O gün gece geri çıktım eve geldim.Acelem yoktu.100 km/s'ye sabitledim.Gelene kadar hiç gaza dokunmadım desem yeridir.

Koltuğu kendime göre ayarlarken airbag ışığını yaktı.Birazdan gidip hem hata kayıtlarına bakacağım.Hemde Airbag ışığını söndüreceğim.
Dönüşte hep böyleydi.

Anlık tüketimi hiç açmadım yolda.Eve parkederken açtım.  4.1 Lt/100 km

Burası da edebiyat kısmı  :D 900 km daha gitsin,evin salonuna koyar birlikte film izleriz arabayla.

4.1 i görünce epey şaşırdım.Bu kadar hiç beklemiyordum.Genelde hızı değil tüketimi :D sabitleyip hep 5 ile 5.5 lt arası yakıyordum.4.5 gelir diyordum.,
1.5 tonluk eski teknoloji bir traktör için:p:p gayet güzel değer.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bi tüketim de benden olsun. Hep az yakacak değiliz ya [emoji23]
Araç cruze turbo 140bg iki yetişkin, full bagaj. Depoyu batıkentte doldurum herşeyi sıfırladım. Batıkentten çukurambar, ordan kavaklıdereye gittim ordan da yola çıktım. İstanbul yoluna döndüpümde 45 km okmuştu ve ortalama 10.7 idi. Ordan gişelere doğru 160-170 geldim gişelerden geçeken 9.5tu. Ve gişelerden geçince yapıştırdım 190-210 bandında gittim yol boyu gişelerden geredeye dönerken ortalama şöyleydi[emoji23]

Sonrasında daha sakin geldim 130 gibi gittim ortalama olarak. Eve vardığımda ortlama hız tam 100 yakıt da şöyleydi

Çevrimdışı ukalabukalemun

• Beyaz İnci
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bende dün gece istanbuldan Karabük'e yola çıktım. İftar vakti yollar boştu. 2 yetişkin 2 çocuk gırtlak dolusu bagaj ile ortalama 100 km hız ile 5.6 lt/100 tutturdum. Biraz daha düşük bekliyordum. Bolu tüneli kapalı olduğundan dağ yolunu kullandım.
Araç Fabia 1.4 16 v otm. şanzuman 2006

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Cumleten hayirli bayramlar,

Karabukten osmanciga kadar geldim, genelde 110a sabitledim. Tek kisi ve biraz bagaj, klima 1/3 kadar kullandım. 4.5 su anki ortalama. Hiz ort 101kmh, toplam 257km. Genelde burada ne use samsuna o ortalama ile variyorum.

Gundyz gozuyle yeni kule radar yerlerini belirlemeye çalıştım. 3 tane Atkaracalar (cerkes), 2 tane Ilgaz, 2 tane de kursunluda var. Bunlar henüz jelatinli, yakında hizmete girerler. Fotogaflarini da cektim gerekirse yuklerim. İyi bayramlar arkadaslar...

Çevrimdışı bahcekapiliyavuz

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
08 Temmuz Cuma günü Trabzon'dan Ankaraya yolculuğumda Karadeniz sahil  yolunda abartısız 2 saat çok yoğun yağış altında yolculuk yaptım.  Sanırım bundan kaynaklı olarak (sürtünme ve motora yoğun temiz hava  giririş olmayışından) Samsun'da şimdiye kadar olmadığı kadar yüksek bir  ortalama ile (6.4 lt) ulaştım. Arabada yine 4 yetişkin 2 çocuk ve her  zamanki gibi full bagaj söz konusu idi.

Samsun'dan sonra hava  düzeldi ve gerçekten inanılmaz şekilde çok kasmadan (100-120) rakım  yükselmesine rağmen ortalama tüketim düştü ve 77 km ortalama hızla 5.9  lt (yol bilgisayarı) 5.8 lt reel tüketim elde ettim.

Pazartesi  günü Allah nasip ederse İzmir yolculuğum olacak. Yine aynı kadro full  bagaj ne tüketeceğiz bakalım. Bugün de benzine indirim gelmiş. En  azından benzin bütçemize faydası dokunur biraz. :)

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bahcekapiliyavuz;583307
08 Temmuz Cuma günü Trabzon'dan Ankaraya yolculuğumda Karadeniz sahil  yolunda abartısız 2 saat çok yoğun yağış altında yolculuk yaptım.  Sanırım bundan kaynaklı olarak (sürtünme ve motora yoğun temiz hava  giririş olmayışından) Samsun'da şimdiye kadar olmadığı kadar yüksek bir  ortalama ile (6.4 lt) ulaştım. Arabada yine 4 yetişkin 2 çocuk ve her  zamanki gibi full bagaj söz konusu idi.

Samsun'dan sonra hava  düzeldi ve gerçekten inanılmaz şekilde çok kasmadan (100-120) rakım  yükselmesine rağmen ortalama tüketim düştü ve 77 km ortalama hızla 5.9  lt (yol bilgisayarı) 5.8 lt reel tüketim elde ettim.

Pazartesi  günü Allah nasip ederse İzmir yolculuğum olacak. Yine aynı kadro full  bagaj ne tüketeceğiz bakalım. Bugün de benzine indirim gelmiş. En  azından benzin bütçemize faydası dokunur biraz. :)

Az yakan tsi bir supo2 şaşırtıcı [emoji23]

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende bayram dönüşümü paylaşayım.
Güzergah karabük-ankara araç tucson tgdi. 4 yetişkin full bagaj şeklinde çıktık yola Geredeye kadsr trafik çok yoğundu sabit gitme şansım pek olmadı yer yer sollamaya çıkıp gazlamalı falan 11.5 la otobana bağlandım. Otobanda 120-140 arasında sabit gittim çoğunlukla ankaraya vardığımda 9.1 di ortalama tüketim. Ortalama hız da 70 idi yanlış hatırlamıyorsam. Yola çıkmadan önce motor ve şanzımana güncelleme gelmişti araç bi sapıttı kendi kendine gaz sabitken hızlanmaya falan başladı. Yine servis yolu gözüktü bakalım

Çevrimdışı bahcekapiliyavuz

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;583308
Az yakan tsi bir supo2 şaşırtıcı [emoji23]

Ne yalan söyleyeyim ben de çok şaşırdım özellikle 0 rakımdan 1000 rakıma doğru çıkarken tüketimin azalmasına ama şu bir gerçek ki Karadeniz sahil yolunda normal hava şartları olsa zaten tüketim 6.4 değil 5.7 lt civarı olurdu. Bir de artık OPET.in gerçekten fazla yaktığına inanır gibiyim. Bu sefer Samsun'a kadar Shell, Samsun sonrası PO kullandım.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bayram tatili sebebiyle Sinop'a gittik bu sene. Merkezden köye kadar olan 50 kmlik yol aşırı bozuk olduğundan ve her gün o yolu gidip geleceğimizden dolayı Mersoya ve Poloya kıyamayınca 1.6 HDI 301 kiraladım. Aracı sıfır teslim ettiler,henüz 17 km'de falandı. 1700 km yol yaptım araçla,otoyolda 120-140 arası kullandım,klima sürekli açıktı,4 kişi full bagaj ile köy yolları dur kalklar falan derken güzel rodaj oldu arabaya,tüketimde aşağı yukarı ortaya çıktı. Bu yolun 600 km'lik kısmı paralı yol,600 km'lik kısmı bol dur kalklı E5,geriye kalan 500 km'si ise köy yolları..

1700 km yolu 5.6 ortalama ile bitirmiş olduk. Yol bilgisayarı verisi ile pompa verisi arasında çok minik bir fark oldu,o nedenle ortalama doğru diyebilirim.

« Son Düzenleme: 10 Temmuz 2016, 01:24:31 Gönderen: Can »

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Adam arabasina kiyamayip araba kiralayan adam gibi adam

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;583315
Bayram tatili sebebiyle Sinop'a gittik bu sene. Merkezden köye kadar olan 50 kmlik yol aşırı bozuk olduğundan ve her gün o yolu gidip geleceğimizden dolayı Mersoya ve Poloya kıyamayınca 1.6 HDI 301 kiraladım. Aracı sıfır teslim ettiler,henüz 17 km'de falandı. 1700 km yol yaptım araçla,otoyolda 120-140 arası kullandım,klima sürekli açıktı,4 kişi full bagaj ile köy yolları dur kalklar falan derken güzel rodaj oldu arabaya,tüketimde aşağı yukarı ortaya çıktı. Bu yolun 600 km'lik kısmı paralı yol,600 km'lik kısmı bol dur kalklı E5,geriye kalan 500 km'si ise köy yolları..

1700 km yolu 5.6 ortalama ile bitirmiş olduk. Yol bilgisayarı verisi ile pompa verisi arasında çok minik bir fark oldu,o nedenle ortalama doğru diyebilirim.

Bende doğu turuna cellyse kiralamıştım. Yol sesi rüzgar sesi kafamızı ağrıtmıştı ama iç mekan genişliği gidişi yakışı falan çok rahat ettirmişti bizi. Bende 2bin km kullanmıştım sanırım 6.5tu tüketimi. Urfa mardin arası 9 ortalama falan yapmıştım [emoji23]

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;583339
Bende doğu turuna cellyse kiralamıştım. Yol sesi rüzgar sesi kafamızı ağrıtmıştı ama iç mekan genişliği gidişi yakışı falan çok rahat ettirmişti bizi. Bende 2bin km kullanmıştım sanırım 6.5tu tüketimi. Urfa mardin arası 9 ortalama falan yapmıştım [emoji23]

He ya,azcık bişey elyaf falan koyaydınız dedim hep. Yalıtım sıfır. Rüzgar sesi yoktu ama bunda fazla,motor ve yol sesi olduğu gibi içerde. Konforu çok iyi arabanın,arka süspansiyon hele eski Mersolar gibi yaylana yaylana. Benim hoşuma gitti araba sevdim yani,şehir içi için güzel tercih olur :)