škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Günlük yakıt değerleriniz..

gokcen59 · 4900 · 2282525

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı arabasevdasi

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Auris dizel 5.3 ortalamam,karışık kullanım, on bin olmuştur sıfırlayalı. Daha önce de 5.3 idi, uzun süreli ortalamam.

opel33

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: arabasevdasi;289592
Auris dizel 5.3 ortalamam,karışık kullanım, on bin olmuştur sıfırlayalı. Daha önce de 5.3 idi, uzun süreli ortalamam.

Çok iyii :ok:

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim araba kokluyor bu aralar :D Meğer arabada sadece şoför varken tam bir ekonomi makinesi. 4 kişi ile 3.2 tüketim yakalamış adamım. Bugün avcılara gittim ödevimi almaya;

Toplam yol 55KM , 3te 2si şehir dışı, 3te 1şehir içi, kasmadan normal tüketim,hatta wc geldi biraz makas olayıda oldu :hanz: Kullanılan yakıt Shell GTL, ortalama tüketimimiz ;

-------------------------------------------------

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben istanbul ş.içi kısa mesafe 7.6 lt yakıyorum. sürekli depoyu fulleyip test ediyorum. aylık 1 depo harcıyorum.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yok yok, Shell GTL tamam performans verebilirde,tavsiye etmiyorum, yeni araba zaten silindir içersinde bayram var temizlenicek birşey yok :D  

Yavrum opet eurodiesel 20 lirayla 5 litreyi geçik bir yakıt aldım. Çıktım büyükçekmece yoluna 3 kişiyiz, paralı yola girdim deli gibi yağmur, yakıtda toplasan 9-10 litre yakıt var arabada, yakıt değiştirdi arabayı gaz tepkisi daha sakinleşti anlatılmaz yaşanır anlatamadım şincik :hanz: 110-120 arası gittim. Dönüştede o kahrolası E-5 trafiğine girdim.

Sonuç, Fabişi seviyorum 20 liralık yakıt götürdü getirdi. 110km gidiş şehir dışı(100km/h üzeri) dönüş şehir içi(ortalama hız 40km/h) ortalama yakıt tüketimi 5.3 LT

Çevrimdışı emrah arıcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçenlerde yagmurlu havada halkalıdan şefaköye gittim kız arkadaşımı aldım.Ordan akmerkeze ordanda yıldız parkı çadırköşkte yemek yedikten sonra ortaköye ordada bir waffle götürdükten sonra gene sefaköye ordanda eve halkalıya döndüm.:rock1:

Yapılan km 118.6 yolun %80i şehir içi durkalk trafikte geçti.:hanz::boks::kafa::ban::cnv:

Ortalama hız

Ve yakıt tüketimim

Araç ford c-max 1.6 tdci yakıt opet eurodıesel
« Son Düzenleme: 22 Aralık 2011, 01:39:12 Gönderen: emrah arıcan »
Bir sevda bizimkisi.....

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
iyide ne var bunda kızacak kafa atacak gayet güzel bir veri,ş.i de bu kadar az yakması güzel bişi.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fenomen;296467
iyide ne var bunda kızacak kafa atacak gayet güzel bir veri,ş.i de bu kadar az yakması güzel bişi.
İstanbul şehiriçi trafiğinin durumunu özet geçmek istemiş kanımca.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O trafiği bilirim, o yüzden 5.4 gayet güzel :)

Çevrimdışı emrah arıcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;296467

Alıntı yapılan: Uğur@k@r;296473
İstanbul şehiriçi trafiğinin durumunu özet geçmek istemiş kanımca.

Arc guzel yaktida o trafik benide yakti. istanbulda kiyida kosede geziceksin sehir içi felaket.
Bir sevda bizimkisi.....

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokcen59;296453
Yok yok, Shell GTL tamam performans verebilirde,tavsiye etmiyorum, yeni araba zaten silindir içersinde bayram var temizlenicek birşey yok :D  

Yavrum opet eurodiesel 20 lirayla 5 litreyi geçik bir yakıt aldım. Çıktım büyükçekmece yoluna 3 kişiyiz, paralı yola girdim deli gibi yağmur, yakıtda toplasan 9-10 litre yakıt var arabada, yakıt değiştirdi arabayı gaz tepkisi daha sakinleşti anlatılmaz yaşanır anlatamadım şincik :hanz: 110-120 arası gittim. Dönüştede o kahrolası E-5 trafiğine girdim.

Sonuç, Fabişi seviyorum 20 liralık yakıt götürdü getirdi. 110km gidiş şehir dışı(100km/h üzeri) dönüş şehir içi(ortalama hız 40km/h) ortalama yakıt tüketimi 5.3 LT

Naçizane ufak bir tavsiye, öyle durumlarda çok dip depo gitmemeye çalış, İstanbul'un sağı solu belli olmuyor helede hava şartları yamru yumru olduğunda, öyle bir trafikte kitlenir kalırsın ki yakıtın biter kalırsın :rm: diptende de yakıt çektirmemeye çalış, 10-20'lik yakıtla Favorit'le dolaşılırda bizimkiler ıh ıh yemiyo yeri geliyo:D yoksa bende Favorit'te 10-20 atar dolaşırdım yeri geldiğinde:DFSM'nin anadolu yakasından girdiğim de 250 limit diyordu, çıkışa geldiğimde düdüğü öttü deponun:rm: zaten kavacık'a girecektim hoş girmeyecek olsamda girecektim artık:D, kendimi istasyona dar attım :rm:

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;296725
Naçizane ufak bir tavsiye, öyle durumlarda çok dip depo gitmemeye çalış, İstanbul'un sağı solu belli olmuyor helede hava şartları yamru yumru olduğunda, öyle bir trafikte kitlenir kalırsın ki yakıtın biter kalırsın :rm: diptende de yakıt çektirmemeye çalış, 10-20'lik yakıtla Favorit'le dolaşılırda bizimkiler ıh ıh yemiyo yeri geliyo:D yoksa bende Favorit'te 10-20 atar dolaşırdım yeri geldiğinde:DFSM'nin anadolu yakasından girdiğim de 250 limit diyordu, çıkışa geldiğimde düdüğü öttü deponun:rm: zaten kavacık'a girecektim hoş girmeyecek olsamda girecektim artık:D, kendimi istasyona dar attım :rm:

Bende Bikere Çok Zor Durumda Kalmıştım :) Topkapıdan 35 Liralık Mazot Aldım Ama Almadan Önce Dibe Vuruktu , Oradan Eminönüne Sonra Arka Sokaklardan Zorlana Zorlana Aksaraya Attım Kendimi , Sonra Esenlere , Sonra FSM Den Kadıköye Gittim . Pat Kadıköyde Işık Yandı :D Ben Bir Delilik Yaparak Direk Mazot Almadan Eve Gelmeye ( Fatih) Kalkdım. Trafikte Yoktu Aslında Aracada Güveniyordum Eve Götüreceginden Emindim Ama Sıkıntıya Girmeden Kavacıkta 10 Liralık Aldım :haha:

Çevrimdışı medmania

• Garajperest
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün viran şehire gittim geldim. 200 km yol yaptım. Dönüşte son 10 km şehir içi idi şehir içine gelene kadar 5,9 lT/100 km, eve varınca ortalamam 6.2 lT/100 km oluverdi. Yolda dönüşte kısa aralarla bastım, radar korkusu. Onun dışında 108 km de hız sabitleyici ile gittim ve geldim.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaptan52;296748
Bende Bikere Çok Zor Durumda Kalmıştım :) Topkapıdan 35 Liralık Mazot Aldım Ama Almadan Önce Dibe Vuruktu , Oradan Eminönüne Sonra Arka Sokaklardan Zorlana Zorlana Aksaraya Attım Kendimi , Sonra Esenlere , Sonra FSM Den Kadıköye Gittim . Pat Kadıköyde Işık Yandı :D Ben Bir Delilik Yaparak Direk Mazot Almadan Eve Gelmeye ( Fatih) Kalkdım. Trafikte Yoktu Aslında Aracada Güveniyordum Eve Götüreceginden Emindim Ama Sıkıntıya Girmeden Kavacıkta 10 Liralık Aldım :haha:

Evet oluyor bu durum maalesef :) İstanbul trafiği tam piyangodur çünkü, hele de dediğim gibi hava durumu sallantıysa hiç riske girmemek lazım. Bu yolu çok kullanırım, trafiğinide çok iyi bilirim, hangi saat nasıldır bilirim, yağıştan dolayıda cehennem olacağını biliyordum ama o akşam daha da cehennem olacağı tuttu :) bir ara daha da şiddetli yağmur olunca millet felç tabi :) tahminde ettim, böyle gidersek bu depo öter diye :)
Favorit varkende Mecidiyeköy'den karşıya geçerken tam mesai çıkışında ışık daha yolun başında yandı, dedim salla sallaya geliriz beşiktaş rampasından :rm: bir ara bir durduk kontak kapatmaya başladım :rm: istasyon falanda yok o yolda kaç gir al ama nerde:)

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;296725

Abi haklısın,dip depoyla cıkmam yola aslında, o günlük öyle oldu. Ya birde şöyle bir durum var dijital mazot göstergesi hiç hoşuma gitmiyor,alışık değilim üst baklalar daha yüksek,azaldığı zaman hop diye kocaman bir kademe aşağı iniyor, moral sıfır :D :D favoritte ışık yanardı 100km giderdi :D Bunda ışık bir kere yandı tırstım kendimi bir istasyona gitmekde mecbur hissettim. Girdim hemen 20 liralık almıştım :D

Alıntı yapılan: medmania;296753
Bugün viran şehire gittim geldim. 200 km yol yaptım. Dönüşte son 10 km şehir içi idi şehir içine gelene kadar 5,9 lT/100 km, eve varınca ortalamam 6.2 lT/100 km oluverdi. Yolda dönüşte kısa aralarla bastım, radar korkusu. Onun dışında 108 km de hız sabitleyici ile gittim ve geldim.

Motor nedir acaba merak ettim ?