škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Günlük yakıt değerleriniz..

gokcen59 · 4900 · 2314809

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yeni H100 Kamyonetmi ? 2.5 Sene Kullandım Kaza Sonucu Pert Oldu, Frenlerini Starexden Daha Başarılı Buluyorum. Hatta Yüke Duyarlı Fren Var Onda. Kasa İle Diferansiyel Arasında Bir Kol Var Yük Vurdukça Bu Kol Aşagı Hidroligi Bastırıyor Frenler Daha Sert Oluyor.... Zaten Ondaki Süspansiyon Hiç Bir Araçta Yok Ayrı Mesele :) 3.Viteste Bırak Debriyajı En Dik Yokuşu Gaza Basmadan Çıkar

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaptan52;300559
Can Kardeşim Senin Cevabını Özelden Veriyorum..
Evet Erayla-Passat Gayette Güzel Kaldıracaz.. Sonuçlar Gelincede Gülersiniz Artık :D

Ben her türlü gülerim yaşam tarzım bu,boş konulara daha da çok gülerim :++:
Hele o özel mesaja ayrıyetten gülerim :++:

BMW Accentten daha uzun mesafede duruyormuş falan artık cidden çook komik oldu. Passatıda geçtim hadi BMW yahu BMW :++:

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Amma Konuştun Ya Alda İzle Kaç Metrede Duruyormuş..
http://www.youtube.com/watch?v=Xlq5NG90tCA

Neyse Sana Daha Cevap Yazmıyorum Çok Ağlıyorsun Sonra.. Sana Adam Gibi Mesaj Yazıyoruz Yazdıgına Bak İlla Küfürmü Edelim Kötümü Konuşalım Onumu İstiyorsun Yani

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Genesis le 7 serisini karşılaştırsınlar eski kasa 5 serisini değil :lol:
Ayrıca bir Hyundai videosu nasıl olurda kendini geride gösterr Alah aşkına?
Zaten kendi araçlarını kendi sınıfından düşük bir araçla karşılaştırmak,hele 4-5 senelik kasayla karşılaştırmak tamamen korkaklık hatta geri zekalılık :lol:
Küfür etme serbest olsa en çok küfürü sen ederdin zaten :lol:

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir daha baktımda Genesis E sınıfımıymış yahu? :lol:
350 bin lira istiyorlardı bir ara,sadee Hyundai genel müdürleri almıştı,onlarada zorla vermişler galiba :lol: Vay be fazla büyütmüşüm gözümde :)

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Neyse konuyu baltaladık iyice. Bu aralar eski saygımı koruyamıyorum sanırım,gençlik işte nabarsın :) Kusuruma bakmayın,iyi geceler herkese..

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Anlamıyorsun Herhalde.Ama Anlamamak İstiyorsun. Durma Mesafesini Gör Diye Söyledim 176 Feet Diyor Yani 53 Metre..  Araçlarda Aynı Senenin Araçları..  Genesisi Katmıyorum Bile Hani Diyorsun Ya Durma Mesafesi Al Sana Durma Mesafesi..

Neyse Sana 1 Kelime Yazmaya Bile Gerek Yok İlerde Kendi Paranla Bir Araba Alınca Anlarsın Belki..  Passatınız Var Diye Hiç Bir Markayı Modeli Küçümsüyemezsin..

Saygı Önemlidir, Korumak Gerekir. Ben Burada 16 Yaşındaki Kardeşimizi Bile Küçümsemem Aynı Yaşıtım Gibi Konuşurum..

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tamam kendi paramla arabamı alınca konuşurum o zaman. Passat benim değil bu arada babamın :)
Hadi iyi geceler sizleree..

Hundayi. Dırayv yoğur vey !

Çevrimdışı Mert

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tarafsız olarak yazıyorum ;Passat gibi ağır ve kalem bir arabanın erayla kıyaslanması bile  abes. Passatı sıksan 3 tane era yaparsın. Passat ve era kıyaslaması at ve eşşek kıyaslamaya benzer :haha:

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bunu anlatmaya çalıştık,passatımız var diye başka araçları küçümsüyor moduna sokulduk :D Gerçi benim kendimi anlatmama gerek yok,bizim takayı yerden yere vurduğum bir ton yazı var forumda :D Ben severimde döverimde :D

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mert;300574
Tarafsız olarak yazıyorum ;Passat gibi ağır ve kalem bir arabanın erayla kıyaslanması bile  abes. Passatı sıksan 3 tane era yaparsın. Passat ve era kıyaslaması at ve eşşek kıyaslamaya benzer :haha:

Kardeşim Durumu Yanlış Anlıyorsunuz. Doğrudur Era B Sınıfıdır Passat D Sınıfıdır 2 Sınıf Fark Var Arada.
Ama Ben Neyi Karşılaştırmışım Ufak Bir Test Yapacaz 0-140 Veya Devamı Onun Videosunu Koyacaktık Olay Bu. Passat İle Era Karşılaştırması Yok. Sadece Ufak Bir 0-140 Kalkışı. Araçların İkiside Çipli..

Çevrimdışı baseltuning

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.baseltuning.com
era bizim arkadaşlar denemeyi yapacağımız passatta da erada da bizim yazılımımız var. birisi tsi 122hp diğeri crdi 110ps .. ağırlık / güç bakımından avantajlı olan era oluyor. Bu yüzden drag ta (0 dan kalkışta) daha avantajlı. Zaten son sürat olarakta iki araçta 220 km/h ta takılıyor. Passatta hız kesici var. Kalite yol tutuş fren vs. bu konularda passatla era karşılaştırmak dünyada bir ilk olabilir :) Passatta çok sevdiğim bir arkadaşımın era da.. passat dsg bu arada..
konuyu pert etmeyelim bu arada.. Aracımız skoda değil ama fabia sınıfında bir araç olan yazılımlı clio3 1.5dci ımızın düşürebildiğim max. tüketim rekorumuz 3.1 litre/100 km yol bilgisayarında. 3.4 litre / 100 km pompada hesaplanan.. 950 km mesafenin ortalaması. günlük kullanımda da bu aylarda 5.5-6 litre arasında tüketiyor istanbul içinde..

opel33

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Can;300508
1.3 CDTI anca 2.0 TDI Passatın nokta kadar ucunu görür :)
Bugün  CDTI Astra sedan selektör yapmak gibi bir hata yaptı İzmitten dönüşte,2.0 TDI başka bir dünya :)
1.4 TSI içinde geçerli bu,anca nal toplarsın,kızmak darılmak yok :)

Can kardeşim kızmak darılmak niye olsun ben astrayı poh pohlamıyorum ki her aracın kendine göre bir artısı var 1.3 motorun yakıtı vergisi belli 2.0 motorun performansı belli ;)

Zaten 1.3 cdti 2.0 tdi geçiyor olsa niye o zaman insanlar 2.0 tdi alsın :++:

Era olayına ise yorum yapmıyorum :)

Çevrimdışı baseltuning

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.baseltuning.com
bundan önce 2008 era da vardı arkadaşlar bende. Türkiyede ki modifiye ve otomotiv bilgisi paylaşımı konusunda hatırı sayılır forumlarda benzeri konular açılmış seviyeli-seviyesiz tartışmalar yaşanmış sonrasında denemeler yapılmıştır. kaptan52 nickli Ersin arkadaşımız bu videoları ve denemeleri gördüğü ve aracıda bildigi için kalkış konusunda iddialı olduğunu söylemiş zaten.. Passatın orjinal olarak era dizelin orjinali olarak kıyaslama yapılsa haklısınız fakat işin içinde chip tuning olduğu için era öne geçiyor güç/ağırlık olarak fazlasıyla artıya geçiyor. Passat 1460kg olması lazım 150hp.. Era 1210kg 145ps 290Nm..

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Farkettiyseniz konuda çipli diye bahsedilmedi başlarda,stock tan bahsediyorduk biz,çip nerden girdi araya anlamadım,olay şimdi açıklığa kavuştu teşekkürler :)