škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Günlük yakıt değerleriniz..

gokcen59 · 4900 · 2282292

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

opel33

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: baseltuning;300585
bundan önce 2008 era da vardı arkadaşlar bende. Türkiyede ki modifiye ve otomotiv bilgisi paylaşımı konusunda hatırı sayılır forumlarda benzeri konular açılmış seviyeli-seviyesiz tartışmalar yaşanmış sonrasında denemeler yapılmıştır. kaptan52 nickli Ersin arkadaşımız bu videoları ve denemeleri gördüğü ve aracıda bildigi için kalkış konusunda iddialı olduğunu söylemiş zaten.. Passatın orjinal olarak era dizelin orjinali olarak kıyaslama yapılsa haklısınız fakat işin içinde chip tuning olduğu için era öne geçiyor güç/ağırlık olarak fazlasıyla artıya geçiyor. Passat 1460kg olması lazım 150hp.. Era 1210kg 145ps 290Nm..

Dayı eradan uçak yapmaya çalışmışsınız resmen :) Videosunu merakla bekliyorum...

Çevrimdışı baseltuning

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.baseltuning.com
Forum kirliliği yapmaya gerek yok :) 2.0tdi passat orj. ile 1.5crdi era orj. kalktıklarında 90-100 km e kadar beraber gitselerde sonrasında passat ufak ufak ilerler era izler.. Chip tuning olduğunda eranın getirisi güç olarak aynı olsada yüzdeye vurulunca ağırlık bakımından avantajlı oluyor.. Fren konusunda bu arada era abs li olan versiyonlarda fren olarak sıkıntı yok. Süspansiyon sıkıntısından dolayı güven vermiyor.. Passat ile durma mesafeleri eşit olabilir belki ama güven konusunda 2 sınıf farkında vermiş olduğu durum apaçık yaşanıyor :)

Alıntı yapılan: opel33;300590
Dayı eradan uçak yapmaya çalışmışsınız resmen :) Videosunu merakla bekliyorum...

:) google a era chip yada başel era yada websitemizden videolar bölümünden streetfire.net sitesindeki videoları izleyebilirsiniz.. uçmasına uçuyorda konarken sıkıntısı vardı orjinalken.. eibach yaylar ve 215 40 17 lastiklerle sorun kalktı.. :)
« Son Düzenleme: 02 Ocak 2012, 00:23:43 Gönderen: baseltuning »

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ya o değilde, Passat ile Era neden kapıştırılıyor ? :) Hani 1.2 TSI ile 1.6 TDI fabia karşılaştırması ve hızlanma testi yapılır. Tamam, 2.0 TDI passat ile 1.4 TSI Scirocco karşılaştırılır tamam bir anlamı olur , fakat era ile passat oluşu, doğru bir karşılaştırma değil,güç gösterişi başka bir espirisi yok yaptıkmı yaptık dersiniz. :)
-------------------------------------------------

Çevrimdışı srcn09

• Turbocharged Direct Injec
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.passatturkiye.com
Bu arada ufak bir not düşmek istiyorum B6 Kasa Passatların HİÇ BİRİNDE hız kesici yoktur...

Almanya Volkswagen online sisteminden kontrol edilmiştir hiç bir araçta hız limitörü bulunmamaktadır
2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Günlük yakıt değerlerinizi almaya devam edelim  ;)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: lrfan;300628
Günlük yakıt değerlerinizi almaya devam edelim  ;)
:+1:Katılıyorum:kat:

Çevrimdışı kry1459

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bolu-İstanbul arası sabit 160 km/h : Ortalama 6.4 litre

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;300630
:+1:Katılıyorum:kat:

Göztepe - Kavacık arası, toplam 25 km, herşey dahil yaklaşık varış süresi 7 dk, ortalama 22.5 :utan::utan::utan::utan:

Çevrimdışı MadeN

• Virüs Yemiş Masum Köylü
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arttı yahu yakıt 6 lt 'yi buluyor soğuk ve bakıma 3000km kalması etkili tabi..

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: FF;300761
Göztepe - Kavacık arası, toplam 25 km, herşey dahil yaklaşık varış süresi 7 dk, ortalama 22.5 :utan::utan::utan::utan:
Galon di mi o?:D Evet, evet galondur o!:rm::adm:

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;300775
Galon di mi o?:D Evet, evet galondur o!:rm::adm:

Depoda anafor oluşturuyorum :rm::rm::rm:

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benimki 8 lt yi geçti gibi ş.içi soğuk motor kısa mesafe(en uzun 15 km, %90 5 km altı)

45 lt full depo, 435 km de ışık yandı geçen hafta.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Köksal abi çok yakmışın ya :(  Benim arabada baya geç ısınıyor, 20km yol gittim 10gidiş 10 geliş. Kapı önünde rolantisi 1000 devirdi hala ısınmamıştı :)
-------------------------------------------------

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
35 lt lpg ile 300 km son depo verisi :) 273 kr yakıyor kış geldi yakıt arttı :)

Ş.içi benzinde 10-11 lt yakıyor.11 lt den ele alırsak km de 471 kr yapar.. Lpg iyidir iyii :D
« Son Düzenleme: 02 Ocak 2012, 21:28:38 Gönderen: kadir_ »

Çevrimdışı baseltuning

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.baseltuning.com
Alıntı yapılan: srcn09;300599
Bu arada ufak bir not düşmek istiyorum B6 Kasa Passatların HİÇ BİRİNDE hız kesici yoktur...

Almanya Volkswagen online sisteminden kontrol edilmiştir hiç bir araçta hız limitörü bulunmamaktadır

2010 passat tsi dsg 122liklerin tamamında hız kesicisi vardır.
bırakında işimizi bu kadarda olsa bilelim :)
209 km/h da hız kesicisi var kadranda 219-220 km/h kadar görülebiliyor sapmadan dolayı.. Saygılar