škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Günlük yakıt değerleriniz..

gokcen59 · 4900 · 2278480

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gökçen sende evliya çelebi gibisin ha :D hergün İstanbul'un bir yerindesin bir yerine gidiyorsun :D senin TRT 1'e belgeselini hazırlayacam, "Gökçen'le adım adım İstanbul yollarındayız" diye :D
Ortalama ise çiçek çiçek valli :D

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06lkn66;307328
Anlik degilki o ortalama ben ondan sasirdim :)
La benden iyi bilirsin, motor soğukken anlık gösterir değer değişken olur. 1-2km sonra daha uzun aralığı analiz eder.
Alıntı yapılan: dgn;307330
2. ortalamayı gösteriyon bize bizi birinciyi isterik.:++::++:
Yok yav estağfurllah sizimi kandırıcam öyle şeymi olur :D Kapı önünde sıfırladım herşeyi, mesela 41km yapmışım. :) Daha kaliteli sonuç olsun diye 2. ortalamayı gösterdim.

Alıntı yapılan: FF;307425
Gökçen sende evliya çelebi gibisin ha :D hergün İstanbul'un bir yerindesin bir yerine gidiyorsun :D senin TRT 1'e belgeselini hazırlayacam, "Gökçen'le adım adım İstanbul yollarındayız" diye :D
Ortalama ise çiçek çiçek valli :D

:++::++::++::++::rm::rm::rm::rm: Abi çok yaşa emi :D  Bu haftalık kücükcekmece maceramızda bu kadar, haftaya sizlerle bir başka yol macerası fındıkzade de görüşmek dileğiyle :hanz:
-------------------------------------------------

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: gokcen59;307309
Aynen. :) 1 derecede arabayı ilk çalıştırdığında yol bilgisayarı 5-6 litre gören varsa,arabayı satıcam :)

Dizel değil örneğim ama akşam üstü aracı çalıştırdım, malum her yer buz, biraz ısınsın araç diye, çalıştıralı 5-6 saniye olmuştu anlık tüketimi açtım 0.7 l/h yazıyordu  ;)  Motor ısınınca 0.5'e düştü

Sıcaklık da aynı seninki gibi 1°C

06lkn66

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: gokcen59;307491
La benden iyi bilirsin, motor soğukken anlık gösterir değer değişken olur. 1-2km sonra daha uzun aralığı analiz eder.

Ben bilmem basgan biliyon tüketimle ilgilendigim pek söylenemez zaten psikolojimi bozuyo diye anlikta tutmuyorum saat acik olur bende genelde :++:

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;307496
Dizel değil örneğim ama akşam üstü aracı çalıştırdım, malum her yer buz, biraz ısınsın araç diye, çalıştıralı 5-6 saniye olmuştu anlık tüketimi açtım 0.7 l/h yazıyordu  ;)  Motor ısınınca 0.5'e düştü

Bakıyım ona. Anlık ortalama tüketimden bahsettim gerçi ben. Anlık tüketiminde resmini çekerim motor soğuk ve hava soğuk olduğunda ne gösteriyor diye.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokcen59;307491

Yok yav estağfurllah sizimi kandırıcam öyle şeymi olur :D Kapı önünde sıfırladım herşeyi, mesela 41km yapmışım. :) Daha kaliteli sonuç olsun diye 2. ortalamayı gösterdim.

:++::++::++::++::rm::rm::rm::rm: Abi çok yaşa emi :D  Bu haftalık kücükcekmece maceramızda bu kadar, haftaya sizlerle bir başka yol macerası fındıkzade de görüşmek dileğiyle :hanz:

Hep beraber inşallah Gökçen'ciğim :):ok:
Dikkatli git gel sağlıkla, havalar natemelli aman diyeyim :) yavaş ve kontrollü :)

Alıntı yapılan: lrfan;307496

Aynen :ok: soğukta moğukta hiç farketmez, bende marşı bastığım ilk birkaç saniye sadece 1.2 falan olup sonra peşine gaza dokunmayayım 0.7-0.8 falan olup devam ediyor :)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokcen59;307563
Bakıyım ona. Anlık ortalama tüketimden bahsettim gerçi ben. Anlık tüketiminde resmini çekerim motor soğuk ve hava soğuk olduğunda ne gösteriyor diye.

Benim dediğim de anlık tüketim, zaten araç dururken l/100 km yerine l/h yazar  ;)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçenlerde doblo ile uzun yolda 5.3 tüketim değeri elde ettim :)

Bugünde fabişle şehir içi 18 lt ile başlayan ortalama değerini 6,8 lt ile tamamladım, şehir içi 50 km 'lik yolda :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı emrah arıcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kış aylarında yakıtta son noktaya geldim :D

Bir sevda bizimkisi.....

opel33

• Ziyaretçi
Dün boş yerlerde 160 gördüm, Yeri geldi ışıklardan hızlı kalkışlar, Ani frenlemeler derken 8lt oldu ortalama :sopa: :)

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu ara pek gazlamasam da yakıt 6,5-7 civarı hep soğuktan olsa gerek

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1 aydır eşim kullanıyor aracı, geçen haftanın soğuğu da eklenince sabit ortalama 8 civarına çıktı, 1 litrelik artış var  :)

Eşim henüz gaza fazla abanıyor  :D

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;310054
1 aydır eşim kullanıyor aracı, geçen haftanın soğuğu da eklenince sabit ortalama 8 civarına çıktı, 1 litrelik artış var  :)

Eşim henüz gaza fazla abanıyor  :D

Gazlamanın ruhunu yakalamanın temellerini atıyor bence :adm::adm::adm:
O arabada da tın tın tın gidilmez ki kardeşim :rm::rm::rm:
Her daim dip gaz :hoh::hih::hoh:

Ugur A.

• Ziyaretçi
Fieasta' da sıkışık trafik ve açık trafik yarı yarıya oalcak şekilde en fazla 5,3lt/100km ortalamaya düşürebildim. Sıkışık trafik dediğim köprü trafiği.

Bir de Fieasta rölantide iken 0,2lt/h' lik bir tüketim yazıyor yolbilgisayarı. Rampa aşağı, boş viteste, ayağımı frenden çektiğimde anlık tüketim 4,5-6,5lt/100km gibi değerler gösteriyor. Bu normal midir yahu?:hmm::blm:

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;310484
Fieasta' da sıkışık trafik ve açık trafik yarı yarıya oalcak şekilde en fazla 5,3lt/100km ortalamaya düşürebildim. Sıkışık trafik dediğim köprü trafiği.

Bir de Fieasta rölantide iken 0,2lt/h' lik bir tüketim yazıyor yolbilgisayarı. Rampa aşağı, boş viteste, ayağımı frenden çektiğimde anlık tüketim 4,5-6,5lt/100km gibi değerler gösteriyor. Bu normal midir yahu?:hmm::blm:

Boş vitesde bende deniyim bakıyım. 5.3 bu havada sıkışık trafikde çok iyi abi.

Birde bu fırsatta Fiesta ve Jetta yı baya baya test ediyosun  :D