škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Günlük yakıt değerleriniz..

gokcen59 · 4900 · 2278312

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: casper73;337320
Astra H 2007 cdti:

Şehir içi ortalama 5.8-6.0 değişiyor.
bakıyorumda şehir içi nasıl oluyorda 4 lt yakan oluyor anlamıyorum. Fabrika çıkış verilerine biraz ters gibi geliyor.yada biz beceremiyoruz.

Artık şehir içinde de bolca otoyol var, zaten belirttim bomboş yol diye, otoyoldan farksız ;) Yani şehir içi olarak saymayın benim yazdığımı

Ama şu da var, Astra daha büyük araç, daha ağır, üstelik benim araç 1.2 motor, 7 ileri vites var, Astra bu kadar düşük yakmayabilir, fark normaldir gibime geliyor.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Firmanın Fiesta' sının ayna, tampon ve çamurluğunun bir kısmını minibüs aldıktan sonra servise girdi, ikame araç verildi. İkame Clio-III. Enteresan bir araç zira ışıkta boş viteste rölantide anlık göstermiyor; düz yolda 4. viteste 80km/s' de 4,3 anlık gösteren yolbilgisayarı 5. vitese geçildiğinde 5,5-6,5 arası göstermeye başlıyordu.:D

Çevrimdışı eray_inan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
şüphesiz tam bi ölçüm sayılmaz ama 1.2 HTP için merak edenler olabilir, neticede 0 km deki 1.2 HTP motorun şehir içi ve dışı ortalama yakıt tüketimi 33 kr oldu,,

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fastbreak79;337170
Havalar biraz ısınınca benim de şehiriçi ortalamam 6.1 lt.' ye geriledi.

Alıntı yapılan: eray_inan;337346
şüphesiz tam bi ölçüm sayılmaz ama 1.2 HTP için merak edenler olabilir, neticede 0 km deki 1.2 HTP motorun şehir içi ve dışı ortalama yakıt tüketimi 33 kr oldu,,

Benim octi ile ayni yakiyor o zaman.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;337335
Firmanın Fiesta' sının ayna, tampon ve çamurluğunun bir kısmını minibüs aldıktan sonra servise girdi, ikame araç verildi. İkame Clio-III. Enteresan bir araç zira ışıkta boş viteste rölantide anlık göstermiyor; düz yolda 4. viteste 80km/s' de 4,3 anlık gösteren yolbilgisayarı 5. vitese geçildiğinde 5,5-6,5 arası göstermeye başlıyordu.:D

Noldu la fiyestaya?

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün Işık Yanıyordu. ( 5-10 Km Olmuştu Yanalı) 40 TL Lik Mazot Aldım. Yetmedi Bir 35 Daha Aldım. En Son Km Saati 190 Kmde Falandı.. Bir 10-20 Km Sonra Yanar.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: FF;337391
Noldu la fiyestaya?
Park halindeyken hatlı minibüs aynayı götürmeye çalışmış. İşçiliği ince tutamamış, tampon ve çamurluğu da perişan etmiş. Tamiri bitti. Eskisinden güzel olmuş zira tamponun altındaki karlığı falan yerine takmışlar.:++: Gerçi akşamına ben geri çıkarttım onu.:utan::kiki:

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;337545
Park halindeyken hatlı minibüs aynayı götürmeye çalışmış. İşçiliği ince tutamamış, tampon ve çamurluğu da perişan etmiş. Tamiri bitti. Eskisinden güzel olmuş zira tamponun altındaki karlığı falan yerine takmışlar.:++: Gerçi akşamına ben geri çıkarttım onu.:utan::kiki:

Sen zaten fazlalıkları söküyon tekrar geri :rm::rm::rm:
Geçmiş olsun, canınız sağolsun haşmetlüm :rm: sana yürüyeni lazım nasıl olsa :rm:

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
100 TL lik yakıtla 500km yaptım. İyi gibi.
-------------------------------------------------

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: FF;337649
Sen zaten fazlalıkları söküyon tekrar geri :rm::rm::rm:
Geçmiş olsun, canınız sağolsun haşmetlüm :rm: sana yürüyeni lazım nasıl olsa :rm:
İkâme araç olarak Clio-III vermişlerdi. Sanırım pertten toplamaydı. Debriyajı bıraktıktan 3 dakika sonra hareket ediyordu araç.:rm: Ondan inip Fiesta' ya bindim. Vitesi 1' e taktım ve ... ... ... Fiesta stop etti.:D Adamın biri de kapının yanında durmuş "kardeş stop ettirdin" dedi. Dedim acemilik işte, ne yaparsın". Nan demez olaydım, adam debriyajın tarihçesine girdi anında.:D

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
305 km de fulledim birazönce 96 tl aldı 31,5 krş yakmış karma olarak.
Muğlaya gittim giderken 3 kişi full kg 7.7 lt ortalaması 36 krş.
Gelirken yine aynı kişilerle 6 lt yaktı.krş bazında 28,4 krş.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Bugün Kastamonu'ya gidip geldim, 110 km x 2...

Karabük rakım 259m, Kastamonu 800m.

3 kişi bagaj yok, arabam 2002 Megane1 1.6 16v, ilk şehir dışı ölçümüm. Gidişte de gelişte de 90-100 aralığında kullanmaya özen gösterdim.

Gidiş : 6.5 l/100km,
Dönüş : 5.4 l/100km.
(Yakıt : Benzin)

Ortalama 6 litre gibi (28 kuruş)... Megane şehir içi gayet az yakıyor, çok kısa mesafe kullanımlarıma rağmen 8 litre civarı (motor kasaya fazla bence ondan kaynaklanıyor). Ama şehir dışı özellikle denedim, düz yolda 6'nın altı zor görünüyor.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;338072
Bugün Kastamonu'ya gidip geldim, 110 km x 2...

Karabük rakım 259m, Kastamonu 800m.

3 kişi bagaj yok, arabam 2002 Megane1 1.6 16v, ilk şehir dışı ölçümüm. Gidişte de gelişte de 90-100 aralığında kullanmaya özen gösterdim.

Gidiş : 6.5 l/100km,
Dönüş : 5.4 l/100km.
(Yakıt : Benzin)

Ortalama 6 litre gibi (28 kuruş)... Megane şehir içi gayet az yakıyor, çok kısa mesafe kullanımlarıma rağmen 8 litre civarı (motor kasaya fazla bence ondan kaynaklanıyor). Ama şehir dışı özellikle denedim, düz yolda 6'nın altı zor görünüyor.

O zaman ayni sayillir octi ile.octi 1360 kg megan l kaç kg acaba.?

gogo969

• Ziyaretçi
2000 model 1.6 octavia şehiriçi 8.5-9.6Lt arası

2007 model Lincoln Navigator 5.7 şehiriçi 16.9-22.1 LT arası

2008 model Porsche Cayman S Şehir içi 15.6 -19.8 Lt arası

2010 model Jetta 1.6 TDI şehiriçi 5.5-5.8 Lt arası

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün aracın park yerini değiştirdim, site içine aldım.Kontağı tam kapatacam gözüm ortalamaya ilişti.Değere inanamadım ve hemen bu anı ölümsüzleştirdim.:D

Birde araç sabit olmasına rağmen değer git gide yükseliyordu.Bi dakka beklesem 99,9u görürdü sanırım:D