škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Günlük yakıt değerleriniz..

gokcen59 · 4900 · 2276140

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı medmania

• Garajperest
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
A3 1.4 tfsi 125 HP
şehir içi 8-11 lt/100 km
şehir dışı 5.6-9 lt/100 km
« Son Düzenleme: 14 Temmuz 2011, 17:32:01 Gönderen: medmania »

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06lkn66;249489
biraz önce geldim 6.7 lt/100 km diyo daşlara vuracam sonunda

Kaç km yaptın Ömer? :) bende 10kmlik bi yoldan geldim 50 gösteriyodu 10a  indi :D biraz uzun yol yapınca sanki araba rahatladı gibi yada arabaya  yavaş yavaş alışıyorum :) haftasonuda 85kmlik bir yol yapıcam yine  değerleri paylaşırım.

Alıntı yapılan: murathan28;249518
Bu değeri 1 defa daha yakalamıştım hatta fotoğrafınıda koymuştum.Gerçi  gidilen iki yer arasındaki rakım farkı yakıt tüketimini çok  etkiliyor.3.8 ile geldiğim bu yolda aynı şartlarda dönüşte 4.4 yakarım  gibi geliyor.

Yakalamak zor değil ya,yola bağlı, birde uygun vites çok önemli ,Tem'de  bile 5.vites 1500 devirden düştüğü zaman 4e atıp hafif pedala  dokunuyorum. Şu var birde nedense dönüşlerde daha çok yakıyor.

Alıntı yapılan: medmania;249521
A3 1.4 tfsi 125 HP
şehir içi 8-11 lt/100 km
şehir dışı 5.6-9 lt/100 km

Benzinli motorlar'da şehir dışı yolda başarılı 5.6 yakalanıyorsa,bazen ben bile dizel olmasına rağmen 100km üstü şdışı bir yolda 5.6 ile gidiyorum.

Benzinli Fabialardan bekliyoruz,1.2 ve 1.4 benzinli motorların yakıt değerlerini, birde kullanıcısından duymak lazım. :)
-------------------------------------------------

06lkn66

• Ziyaretçi
birinci ekran sıfırlanmış bugün geldikten beş altı saat sonra ikinci ekrandan baktım sabah babamı iş yerine bıraktım aslında trafik değildi ankara-çankırı yolu :D git gel 40 km yol yapmışım kayıtta 56 km vardı öncesi şehir içi giderken sakindim ama dönüşte allah ne verdiyse kapattım bide ülker fabrikasından eve beş km yol var protokol yolu orda makasa falan girdim çok yakıyo bende bu araba çookk :D

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Motoru tanıdığım kadarıyla TDI sürüşe göre hemen tepkisini veriyor, az birşey gaza dokun yakıt düzeni hemen bozuluyo, zaten motorun 2500devirden sonraki horultusu birazda cezbediyor kabullenelim. :D İşin sihiri koltuğa oturur oturmaz kalkışına bağlı, eğer devirli vites atıp seri hareketlerle başlarsan yolculuğa o şekil devam ediyor insanın yavaş gidesi gelmiyor, o yüzden sakin hareketlerde kalkıp biraz ilerledikten sonra 2ye atıcan camı açıp kolunu atıcan relax mod :D

06lkn66

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: gokcen59;249648
Motoru tanıdığım kadarıyla TDI sürüşe göre hemen tepkisini veriyor, az birşey gaza dokun yakıt düzeni hemen bozuluyo, zaten motorun 2500devirden sonraki horultusu birazda cezbediyor kabullenelim. :D İşin sihiri koltuğa oturur oturmaz kalkışına bağlı, eğer devirli vites atıp seri hareketlerle başlarsan yolculuğa o şekil devam ediyor insanın yavaş gidesi gelmiyor, o yüzden sakin hareketlerde kalkıp biraz ilerledikten sonra 2ye atıcan camı açıp kolunu atıcan relax mod :D

hah işte tam olarak olay bu :) bunu birinin babamada anlatması lazım :knp:

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dün 100km yol yaptım, araba boş gitti,[yük yok,tek kişi,klima yok] baya kastırma sonucu 3.7 ile gittim. dönüşte toplam 6 kişi bagaj dolu yinede 4.0 ile seyir halindeydim, ta ki trafik önüme çıkana çıkar. Trafik sağolsun 4.6 dan ne düşürdü ne çıkardı.

Gidiş;

Trafik ;

Ortalama yakıt aşağıda kat edilen yol.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
antalya kemer çıralı gidis dönüş yb de 6,5 lt gaz ise 9,1 lt tüketim.aküyü söküp taktiktan sonra lpg progami yüklenmemiştı.galiba aradaki fark bundan kaynaklı.yolda  ise giderken ben 150 km dönüşte ise 450 km kulandim babam hep 100 civari bende 130 civari kullandım.ama toroslari çıkarken mpi motor sagolsun epey sinir etti.birde klimayı giderken bir tek rampalarda kapattim donustede yolun yarısında açıktı.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Klima olayını bende senin gibi yapıyorum ugur aksi takdirde yakıtta klimayla yokuş yukarı çıkılınca anında oynama oluyor :) toplam kaç km gittiniz ?

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hiç unutmam Antalyadan dönüyoruz geçen sene full yokuş klimada açık.Yokuşta 1 dakkada 1 menzil 10km düşüyordu:D

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokcen59;249905
Klima olayını bende senin gibi yapıyorum ugur aksi takdirde yakıtta klimayla yokuş yukarı çıkılınca anında oynama oluyor :) toplam kaç km gittiniz ?

ben klimayı araba rampayi ciksin diye kapatiyodum uyuz araba çıkmıyordu.toplam yol 1320 km gidis dönüş.
elegance=ugurcnplt

06lkn66

• Ziyaretçi
akşam uzun yol var bi yakıt denemesi yapalım bakalım kasmadan gidip geliriz bugüne kadar hiç dikakt etmedim bakalım nolacak :)

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06lkn66;249916
akşam uzun yol var bi yakıt denemesi yapalım  bakalım kasmadan gidip geliriz bugüne kadar hiç dikakt etmedim bakalım  nolacak :)

Bekliyoruz :)

Alıntı yapılan: dgn;249906
Hiç unutmam Antalyadan dönüyoruz geçen sene full yokuş klimada açık.Yokuşta 1 dakkada 1 menzil 10km düşüyordu:D

Aynen :D düşük devirde girilmiyor zaten klimayla, 2000'e getirip pedala basma basıncım aynı hiç daha fazla basmama gerek kalmıyor tork çıkarıyo :)

Alıntı yapılan: ugurcnplt;249912
ben klimayı araba rampayi ciksin diye kapatiyodum uyuz araba çıkmıyordu.toplam yol 1320 km gidis dönüş.

MPİ motor öyle normaldir :) 1320 km yolu tek depoylamı gittiniz ?

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bugün yeni bir rekor daha kırdım.Kemer -fethiye arası 23 km yolda 5.5lt yaktı.yarım saat önce.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı cSKn

• Rockford Fosgate
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
6.2lt. şehir içi fabia II 1.4 amb. dyn. ile normalmi ? daha 300kmde. ilk aldığımızda 9.8lt. gibi rakamlar vardı.
Renault
Megane II Sedan
1.6 16V
Authentique

Çevrimdışı skoda53

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
fabia1tdi 80 bg,sedan bagaç dolu,iki yetişkin,bir çocuk.rize-ankara-istanbul arası toplam 1470 km.klima hep açık.bunun 70 kmsi istanbul bahçelievlerde yapılmıştır.yakıt ortalaması 4.5 lt.

bu arada istanbul şehir içindeki yakıt ortalamalarını görünce bir an benzinli araba kullandığımı düşündüm...