škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Günlük yakıt değerleriniz..

gokcen59 · 4900 · 2311854

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: skoda53;250071
f...istanbul şehir içindeki yakıt ortalamalarını görünce bir an benzinli araba kullandığımı düşündüm...
İstanbul' da benzinlilerin Şİ tüketimlerini bir görseniz hele.:rm:

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;250062
Arkadaşlar bugün yeni bir rekor daha kırdım.Kemer  -fethiye arası 23 km yolda 5.5lt yaktı.yarım saat önce.

Abi dizelde o değerle gidenler var sen benzinle, vallahi helal :ok:

Alıntı yapılan: cSKn;250067
6.2lt. şehir içi fabia II 1.4 amb. dyn. ile normalmi ?  daha 300kmde. ilk aldığımızda 9.8lt. gibi rakamlar vardı.

Normal 300kmde 6.2lt bile iyi yani demekki iyi düşücek yakıt, 10000km'ye  kadar düzene giriyormuş yakıt.  benimde 4200kmde şu an kastırdığım  zaman şehir içi 4.6 - şehir dışı - 3.8
Alıntı yapılan: skoda53;250071
bu arada istanbul şehir içindeki yakıt ortalamalarını görünce bir an benzinli araba kullandığımı düşündüm...

Halimizden anlıyorsunuz demekki :)
-------------------------------------------------

Çevrimdışı ''V/RS''

• Felicia 1.6 MPI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
şehirdışı 100 km de 3.50 krş yakıyo ama araba full dolu bagaj full dolu hız 130-160 arasıydı normalmi sizce
SKODA FAVORIT 136L VRS

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Favoritde benzinle o hızla ve ağırlıkla çok normal.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokcen59;249918

MPİ motor öyle normaldir :) 1320 km yolu tek depoylamı gittiniz ?
nerdeee 1320 km.kirsehirden çıkarken depoyu doldurduk sonra her lpg aldığımız yerde lt cinsinten kaç lt aldığını yazdım.böyle hesapladim.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı ''V/RS''

• Felicia 1.6 MPI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokcen59;250168
Favoritde benzinle o hızla ve ağırlıkla çok normal.

babam çok yakıyo diyo hala bu adam çok aç yahu :++:
SKODA FAVORIT 136L VRS

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bakımları düzgün olunca favorit az yakar. Uğur abinin favoritin yakıt mesela çok iyi. Benim favoritin silindir bloğu falan çatlamıştı zamanında yaptırmıştık. Başından çok şey geçti.Bakımlarını düzgün yaptırdığım takdirde sürekli birşey çıkıyordu. Artık 17 yaşından sonra marşa bastığımda motor sesiyle sahibine anlatıyo artık yoruldum benim ömrüm bu kadar diye.

Çevrimdışı ''V/RS''

• Felicia 1.6 MPI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokcen59;250182
Bakımları düzgün olunca favorit az yakar. Uğur abinin favoritin yakıt mesela çok iyi. Benim favoritin silindir bloğu falan çatlamıştı zamanında yaptırmıştık. Başından çok şey geçti.Bakımlarını düzgün yaptırdığım takdirde sürekli birşey çıkıyordu. Artık 17 yaşından sonra marşa bastığımda motor sesiyle sahibine anlatıyo artık yoruldum benim ömrüm bu kadar diye.

bizimkinde kendi kendine sorun çıktığını doğru düzgün görmedim hep kullanıcı (babamın) hataları oldu onda bile binbir tantanayla yaptırdı arabayı ben yorum bile yapmıyorum artık babama :)
SKODA FAVORIT 136L VRS

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu konumuzla alakalı değil ama sana birşeyler söyliyim ;Arabayı babana sevdir, ben 3 sene önce senin yaşındayken pasta cila atardım ama öyle böyle değil 2 günümü harcardım. Sizin favoritin enteresan bir rengi var o renkten kurtul ilk önce, jant kapaklarını çıkar saçı siyaha boya orjinal far tak önüne. panjuru beyaza boya, yapılcak iş çok. Tamponlara ısı tabancasıyla bakım yap. Babam favoriti çok sevmezdi.Yıkamazdı pis bırakırdı.Ama her zaman şükür edip arabaya Allah razı olsun derdi.O yüzden bugüne kadar hiç yolda bırakmamıştır.Aileden biri gibiydi, direksiyon koltuğuna ben geçtikten sonra yani arabayı iyice öğrendikten sonra üstünde yaptığım şeyleri sıralasam bitmez. Ertesi gün bakardı ne yaptın bu arabaya ? derdi :D başka bir gün koltuğa oturur, arabanın gidişi değişmiş derdi, karbiratör temizliğini yaptırırdım çünkü, fren ayarlarını amortisörleri kontrol ettirirdim.yağ filtresi hava filtresi her ay değiştirilir her hafta hava filtresine hava sıkılır.boya bakımı yapılır, Babam arabayı en son şekliyle satarken çok üzülmüştü.
« Son Düzenleme: 18 Temmuz 2011, 01:50:32 Gönderen: gokcen59 »

Çevrimdışı ''V/RS''

• Felicia 1.6 MPI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
rengi gerçekten enteresan ama diğer favoritlerden ayıran bir özellik gibi görüyorum :D dün marspiyel taktım beğendikı yüzünde bir gülümseme oldu görünce dedim beğendi bunu :D ama yakıştı gerçekten :)
SKODA FAVORIT 136L VRS

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugünkü ortalama Doblo:

5.3 lt/100 km...

Roomster

9,6 lt/100 km (LPG) (Şehir içi+klima açık)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Edirneye Gittim Hafta Sonu, 160'ı geçmedim(3000 deviri) ortalama 5.3 gösteriyodu
2011 Skoda Octavia 1.6 TDI CR Elegance Beyaz
Mercedes Benz E320 Avantgarde 2001 Siyah

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende 200kmyi geçmeden 5.6 ile gitmiştim :D:D  Hasan abi alem adamsın :) ama cidden yüksek hızlarda bizim makineler 6nın üstüne çıkmıyor. Kanırtmak iyi geliyo :)

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokcen59;250307
Bende 200kmyi geçmeden 5.6 ile gitmiştim :D:D Hasan abi alem adamsın :) ama cidden yüksek hızlarda bizim makineler 6nın üstüne çıkmıyor. Kanırtmak iyi geliyo :)
Trafiği cartı curtu bilmemnesi vardı ama sonradan yol boşaldı. Yol boşalınca 120'nin altına düşmedim, 160'ı geçmedim(ortalama olarak). Ben basınca arabaya daha az yaktırıyom onu anladım :D. Geçen hafta bastığımda şaşırmıştım çok düşük yakmıştı araba, ama şimdi baa fazla geldi. Benim asıl nedenim kaç yaktığı bilmem naptığı değil yolda gaza gelmememdi :rm::rm:. Buraya fazlada yaksa azda yaksa yazacam.
2011 Skoda Octavia 1.6 TDI CR Elegance Beyaz
Mercedes Benz E320 Avantgarde 2001 Siyah

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skodam_1985;250322
Trafiği cartı curtu bilmemnesi vardı ama sonradan yol boşaldı. Yol boşalınca 120'nin altına düşmedim, 160'ı geçmedim(ortalama olarak). Ben basınca arabaya daha az yaktırıyom onu anladım :D. Geçen hafta bastığımda şaşırmıştım çok düşük yakmıştı araba, ama şimdi baa fazla geldi. Benim asıl nedenim kaç yaktığı bilmem naptığı değil yolda gaza gelmememdi :rm::rm:. Buraya fazlada yaksa azda yaksa yazacam.

Bence yine gaza gelmişsin :++: