škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Günlük yakıt değerleriniz..

gokcen59 · 4900 · 2311795

0 Üye ve 8 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Okula sabah bi gittim geldim.3 kmlik yolda 30km menzil düştü tüketime bakmaya korktum:D

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
pazar günü 53 kmlik yolda 4.9lt rekorunu kırdım.skoda mühendisleri elime su dökeceklerini sanmıyorum bu konuda.benzin zamları insana ne buluşlar yaptırıyor:++::++::++:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı GökhanBa

• Fluence 1.5 dCI
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de pazartesi günü mpi motorla benzinle 60 km lik yolda ortalama 5.8lt yi gördüm.Akaryakıttan bu kadar vergi alan zihniyet araba sürme zevkimizi de elimizden aldı.Kasmaktan arabamzın keyfini çıkartamıyoruz.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;252464
Okula sabah bi gittim geldim.3 kmlik yolda 30km menzil düştü tüketime bakmaya korktum:D

İyi yapmışsın bakmayıp, 12-13 gösteriyodur :D bende şu son bir kaç gündür sert kullandım, biraz geç düşücek 4lere :D
-------------------------------------------------

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;252477
pazar günü 53 kmlik yolda 4.9lt rekorunu kırdım.skoda mühendisleri elime su dökeceklerini sanmıyorum bu konuda.benzin zamları insana ne buluşlar yaptırıyor:++::++::++:
:++::++::++: 4.5 lt'yi Bekliyorum Sizden Hocam.
2011 Skoda Octavia 1.6 TDI CR Elegance Beyaz
Mercedes Benz E320 Avantgarde 2001 Siyah

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Az yaktırmanın birsürü getirisi var, daha sessiz konforlu bir sürüş keyfi, arabanın içinde daha rahatsınız, varsın teyple oynayın az biraz manzarayı izleyin. :)

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yarın Köye Gidecem. Sonrada ordan Eneze Geçicem ordan İğneada yapıcam.Sonra İstanbul'a dönerim birkaç gün kalıp Çanakkaleye Giderim.O zaman yakıt denemesi yapacam bol bol :D

Biraz Karışık Bir Plan Ama Olsun :rm::rm:

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sen ve yakıt planı :D burdan eneze kadar güzel bir tüketim yakalarsın ama dönüşün biraz plan bozucu olabilir :D

Çevrimdışı 19tumen

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;252464

:D Azcık motora,yağına suyuna,filtrelerine falan da bakım yapın

Çevrimdışı 19tumen

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;252477

Türk insanında çare tükenmez, uzun yokuşlarda stop ettirenden,belli bir hıza çıkıp sonra aracı boşa alıp bir süre seyahat etmekten vsvs buluşlara sadece Devletimizin bize sağladığı olanaklar (!) :kiki: ile ancak bu kadar olur.

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokcen59;252952
Sen ve yakıt planı :D burdan eneze kadar güzel bir tüketim yakalarsın ama dönüşün biraz plan bozucu olabilir :D
Vallaha Bak bu sefer(giderken :D) az yaktıracam :D.

Dönüşte Yol Boş Olursa Neden Olmasın :rm::rm:

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hadi bakalım bekliyoruz :)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: turker;252343
dünkü uzun yol tüketimimi paylasayim. 1.6 sephia ile 5 kisi, bagaj full ve klima tamamen acik halde Karabük - Mekece arasını 283 km tam 25.5 lt ile gittim. Genelde 130, nadiren 160, ortalama hizim 112 civari. Yani uzun yolda maksimum yüklendim diyebilirim. Tam 9 litre / 100km Lpg degeri beni mutlu etti. 1.6 corolla 4a-fe motor ya da rover 216 uzun yolda normal kullanımda klimasız 9-10 lt yakıyordu. Sephia eko modda 7 yi görür diye düsünüyorum. Daha önce 7.5'im var :)

Yine uzun yol olmak üzere, 393 km'lik yolda 50 km'si 2. ve 3. vites, geri kalan tüm yolda sabit 3000-3100 devir 115 km/h, neredeyse tamamen klima açık, 8.5 litre/100 km LPG tüketimim. Yine 5 kişi ve full bagaj.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;253193
Yine uzun yol olmak üzere, 393 km'lik yolda 50 km'si 2. ve 3. vites, geri kalan tüm yolda sabit 3000-3100 devir 115 km/h, neredeyse tamamen klima açık, 8.5 litre/100 km LPG tüketimim. Yine 5 kişi ve full bagaj.

Sen bu arabayı uzunca süre elde tut derim, uygun yakıyor namussuz. 5 kişi+full bagaj+klima'da 8.5 ne demek:)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: FF;253196
Sen bu arabayı uzunca süre elde tut derim, uygun yakıyor namussuz. 5 kişi+full bagaj+klima'da 8.5 ne demek:)

Hiç ummadığım bir araba çıktı nomıssız.

O yüzden 13 ayı geçtik :D Bunun değeri 9bin gibi olmasına rağmen 15bin bandındakiler bile ilgimi çekmez oldu. Yükseltmem için temiz 20'ye çıkmam gerek, yoksa pişman olacağım.