škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Günlük yakıt değerleriniz..

gokcen59 · 4900 · 2315203

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
306 nerden gelmişse aklıma artık :D Çok güzel , araba dediğin az yakıcak :) 60 lt araba boş ve dizel gayet normal :D
-------------------------------------------------

Çevrimdışı Mert

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı FaBeRgE

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: opel33;300403
Şehir içi değil demi bu?? :)

yok değil :) Kütahya - Ankara yolculuğu sırasında tam 200. km de mola vermiştik orada dikkatimi çekti bende fotosunu çektim :)

Stok değil tabiki :)

megachips yazılım + EGR iptal + komple 60mm düz boru sonda 76mm hks hi-power + aem dryflow intake

opel33

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: FaBeRgE;300411
yok değil :) Kütahya - Ankara yolculuğu sırasında tam 200. km de mola vermiştik orada dikkatimi çekti bende fotosunu çektim :)

Stok değil tabiki :)

megachips yazılım + EGR iptal + komple 60mm düz boru sonda 76mm hks hi-power + aem dryflow intake

1400 küsür bi var km birde 200 km görünce dedim bismillah, noluyoruz :aman: :)
Eğer şehir içi deseydin 1.3 Cdti Astrayı satardım heralde yarın :++:

Çevrimdışı FaBeRgE

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: opel33;300415

Şehirler arası az yakıyorumda şehir içi biraz çok ya. 6 ile 7lt arası geziniyor.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: opel33;300415

Bence szin arabada sorun var şehir içi o değerleri görmesi lazım :D ben kastığım zaman araba boş olursa 1.6 tdı ile şehir içi 4.0 şehir dışı 3.2, hadi satıyoruz fabiş alıyorsun :)

opel33

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: FaBeRgE;300418
Şehirler arası az yakıyorumda şehir içi biraz çok ya. 6 ile 7lt arası geziniyor.

Abicim al bendende o kadar :)
Şehir dışında yada şehir içi ankara-konya, eskişehir gibi çok şeritli akan yollarda kuzu gibi :)

Onun dışında biraz önce baktığımda 100 küsür km yapmışım 6.8lt di (Kış şartları + 4 adet vakumlu kış lastiği)

Alıntı yapılan: gokcen59;300421
Bence szin arabada sorun var şehir içi o değerleri görmesi lazım :D ben kastığım zaman araba boş olursa 1.6 tdı ile şehir içi 4.0 şehir dışı 3.2, hadi satıyoruz fabiş alıyorsun :)

Gökçenim şehir içi 4 görmesi gibi bir imkan yok bizim aracın :) Zaten fabrika verisi 6.5 şehir dışı 5lt

Tabi bu 6-7 arası değerin oturduğumuz yerinde büyük katkısı var çankayadayız her yer yokuş tırman dur kalk artıyor haliyle :)
Dün Kızılay tarafından değilde Konya yolu üzerinde Opise vardığımda 4.5lt idi 2. yol bilgisayarı :)

Eve geldiğimde 6 idi :)

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: opel33;300426
Gökçenim şehir içi 4 görmesi gibi bir imkan yok bizim aracın :) Zaten fabrika verisi 6.5 şehir dışı 5lt

Tabi bu 6-7 arası değerin oturduğumuz yerinde büyük katkısı var çankayadayız her yer yokuş tırman dur kalk artıyor haliyle :)
Dün Kızılay tarafından değilde Konya yolu üzerinde Opise vardığımda 4.5lt idi 2. yol bilgisayarı :)

Eve geldiğimde 6 idi :)
Sedan dezavantajı o zaman ? :)

opel33

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: gokcen59;300447
Sedan dezavantajı o zaman ? :)

Şşştt :) Sus sus çaktırma :aman: :++:
Sanırım biraz ondan birazda sol şerit yerine sağ şeride geçmeyi huy edinsem daha iyi olucak :D

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Her zaman diyorum 1.3 multijet az geliyor diye Astraya ama beni taşa tutuyorlar sonra:D

opel33

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: dgn;300461
Her zaman diyorum 1.3 multijet az geliyor diye Astraya ama beni taşa tutuyorlar sonra:D

Duymamış oluyum bi daha! :++:

Az geliyor konusu tam olarak şöyle:

Araçda 4-5 + bagaj varsa ilk kalkışda yada rampada yarım debriyajın allahı gerekiyor :)
Onun dışında 2-3 kişi ile gayet güzel kalkışda sorun yok.. Hızlanma olarak 6 ileri vites olduğundan 1. vitesi fazla zorlamadan 2000 devirde geçip 2. vitesden sonra her türlü gideri var ;)

Ekonomi olarak şehir içi hele şehir dışı 6.vites 90a bağla tüm yolu aktüelde 1-2 rakamını görerek gidiyorsun :)

Ama şehir yoğun trafik dur kalk sopuk havalar + 4 ader vakumlu lastik 6-7 olmasına neden oluyor ortalama tüketimin.

Eryaman, çayyolu taraflarınfa oturanlarda şehir içi 5 civarında geziyor :)
Oturduğunuz civar çok önemli şehir içi kavramı ona göre belirlenmeli ;)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kuzenimin eski aracı 1.3multi cosmo astra idi ordanda biliyorum gidişini yakıtını felan.Zaten motor aracı kaldırmasa opel koymaz(yada koyarmı bilmiyorum:hanz:).Ama o kasanın hakkı 1.6 dizeldir bana göre.Artık fiesta fabia gibi araçlara 1.4 dizel koymuyorlar astra gibi bir araca 1,3 dizel olur mu bea :D

opel33

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: dgn;300465
Kuzenimin eski aracı 1.3multi cosmo astra idi ordanda biliyorum gidişini yakıtını felan.Zaten motor aracı kaldırmasa opel koymaz(yada koyarmı bilmiyorum:hanz:).Ama o kasanın hakkı 1.6 dizeldir bana göre.Artık fiesta fabia gibi araçlara 1.4 dizel koymuyorlar astra gibi bir araca 1,3 dizel olur mu bea :D

Opelin kafa bazen as basıyor :)
1.3 CDTI bi tutturmuş utanmasa vivaro gibi ticarilere bile bundan koyucak :++:

1.6 Dizel olursa Ford Focus satamaz Türkiyede ;) Opel bu konuda Fordu düşünüyor sanırım :huh::huh: :++:

Bu arada sen sana attığım özel mesajları gördün demi?

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: opel33;300466

1.6 Dizel olursa Ford Focus satamaz Türkiyede ;) Opel bu konuda Fordu düşünüyor sanırım :huh::huh: :++:

TDCİ farklı bir teknoloji, kaya gibi motor,arabada aynı şekilde taş gibi. Opel daha narin :) Etkilemez yani.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: opel33;300466

Fiat vermiyor 1.6yı yada opel de alamıyor diyebiliriz:D

Bu arada pm yi yeni gördüm abi hemen cevaplıyorum:ok: