škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Günlük yakıt değerleriniz..

gokcen59 · 4900 · 2278144

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

200 km lik yolda şehir dışı yakıt tüketimi 1.3 90hp 2012 model Doblo maxi cargo.

Şehir dışına ufak bir tatile gideceğim inşallah bunun antrenmanı oldu. Inşallah böyle tüketir yine.

evden çıkarken motor sogukken sifirladim. Şehir içinde biraz yol aldıktan sonra ana yola çıkıp seyrettim.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2200 km lik ort. 8,1 lt, ort. hız 23 km.
100 tl ye 270 km %60 uzun yol

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;459247

200 km lik yolda şehir dışı yakıt tüketimi 1.3 90hp 2012 model Doblo maxi cargo.

Şehir dışına ufak bir tatile gideceğim inşallah bunun antrenmanı oldu. Inşallah böyle tüketir yine.

evden çıkarken motor sogukken sifirladim. Şehir içinde biraz yol aldıktan sonra ana yola çıkıp seyrettim.

Valla sütçü beygiri falan deselerde 2005 te sıfır premio doblo aldık 6 sene bindik bir defa çekmiyo dediğimiz bir yer olmadı hiç arıza yapmadı hiç kapılar donardı kışın tık marş alırdı araba şuan a7 octi bile uzun marş alıyo soğukta 90 binde sattık sorento aldık şuan 1.4 140 lık cruze var onların yerinde ama hala multijet bi motor gördüm mü direksiyona kurulurum. Çok keyif verir bana kullanması ama hırpalanmamıl ve düzgün açılmış olması şartıyla. Yoksa şirket albeaları lineaları ölmüş bitmiş haşatı çıkmış halde ciddi öldürüyo insanı :) ve ayrıca bizim ilk jenerasyondu 65 yada 75 beygirdi

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: mygokhan;459247

Az yakabiliyor demek ki senin ticari ;)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;459255
Az yakabiliyor demek ki senin ticari ;)

Aynen öyle. Beni acayip memnun etti. Şehir içi sıkışık trafikte 8 litreyi de görüyor tabi.

Şu durumda 4.75 den mazot alınca 0.20 lira yakmış oluyor sanırım.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;459254
Valla sütçü beygiri falan deselerde 2005 te sıfır premio doblo aldık 6 sene bindik bir defa çekmiyo dediğimiz bir yer olmadı hiç arıza yapmadı hiç kapılar donardı kışın tık marş alırdı araba şuan a7 octi bile uzun marş alıyo soğukta 90 binde sattık sorento aldık şuan 1.4 140 lık cruze var onların yerinde ama hala multijet bi motor gördüm mü direksiyona kurulurum. Çok keyif verir bana kullanması ama hırpalanmamıl ve düzgün açılmış olması şartıyla. Yoksa şirket albeaları lineaları ölmüş bitmiş haşatı çıkmış halde ciddi öldürüyo insanı :) ve ayrıca bizim ilk jenerasyondu 65 yada 75 beygirdi

Şirkette eski Doblo vardı en eski yuzlerden. Tam bir eşşek niyetine kullanıyorduk. Tek sahibi yoktu tabi ortalık maliydi. Gayet iyi sorunsuz gitti.  Ve müthiş suratleniyordu. Muadil doblolardan daha iyi hizlaniyirdu. Tüketim ise çok daha iyiydi onun. Şehir Dışı yolda 3.5 civarı ortalama yakalanabiliyordu.
70 beygirlik versiyon idi. 100 binden sonra sorunlar başladı tabi. O da çok hirpalandigi için.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı İZZETCULAZ

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sifir km aldiğim yeni kasa superb 1.6 tdi ambiton dsg aracimi 250 tl ye full ledim ve istanbul içi 930 km den sonra işik yandi

sizce iyi bir tüketimmi ?? Ileride dahada düşermi ??

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: İZZETCULAZ;459270
Sifir km aldiğim yeni kasa superb 1.6 tdi ambiton dsg aracimi 250 tl ye full ledim ve istanbul içi 930 km den sonra işik yandi

sizce iyi bir tüketimmi ?? Ileride dahada düşermi ??

Daha nere düşsün :) Gayet iyi bence.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
250 TL ile bende şehiriçi 950 km yaptım. 1.6 tdi fabia 2
-------------------------------------------------

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokcen59;459327
250 TL ile bende şehiriçi 950 km yaptım. 1.6 tdi fabia 2

Reyiz napıyonuz bea.hiç mi dayamıyosun pedalı dibe?
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Forumda ki elemanlar nasıl düşük değerlerde geziyor. benim araçta mı sıkıntı var..diyordum aracımı bugün tekrar dene fırsatım oldu...
 Tekirdağ - İstanbul arası yola çıkmadan sıfırladım.. 160 km yol.. vardığımda 4.9 lt ortalama idi.. hızım hep 80-90 arası..  
 bugün aynı yoldan geri döndüm...sıfırladım gene.. hız 140 ın altına hiç düşmedi gibi...  ortalama 7.1 lt

karar verdim 2 lt benzin için o eziyet çekilmez.. arabamın tadını ala ala binicem.. devir hep 3000 in üstünde...

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zaferhan;459338
Forumda ki elemanlar nasıl düşük değerlerde geziyor. benim araçta mı sıkıntı var..diyordum aracımı bugün tekrar dene fırsatım oldu...
 Tekirdağ - İstanbul arası yola çıkmadan sıfırladım.. 160 km yol.. vardığımda 4.9 lt ortalama idi.. hızım hep 80-90 arası..  
 bugün aynı yoldan geri döndüm...sıfırladım gene.. hız 140 ın altına hiç düşmedi gibi...  ortalama 7.1 lt

karar verdim 2 lt benzin için o eziyet çekilmez.. arabamın tadını ala ala binicem.. devir hep 3000 in üstünde...

Benim kafadan biri çıktı sonunda.:lol:

Çevrimdışı İZZETCULAZ

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ugurcnplt;459328
Reyiz napıyonuz bea.hiç mi dayamıyosun pedalı dibe?

:):) yerine göre basıyorum tabi.ama bi tabir varya hani,sanki yumurtaya basıyormuş gibi bas gaz pedalına işte aynı o hesaptan :)
sonuçta 1,500 kg araç ve sıfır.ne kadar mesafe gidecek diye merak ettim şehri içi.ve bu sonuç çıktı..

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: zaferhan;459338

Ekonomi yapmak için kasmadan ve sürekli tam gaz gitmeye çalışmadan kullanırsan da zaten fark edeceği 1-1,5 litre falan oluyor.
Fieasta' nın bilgilerini sıfırlayıp soğuk motorla marşa basıp ofise geldim. Gösterdiği 4,0lt/100km idi. Akşam eve giderken köprü trafiğine girmemle birlikte 5,6lt/100km olması bir oldu. Sonrasına bakmadım hiç. En iyisi sakin sakin gitmek, gerekiyorsa da abartmadan hızlanmak.

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
şehir içi ani hızlanmalar veya hızlı gitmek kazası belası.. yakıtı derken gereksiz..
 Yol ne istiyorsa onu vericeksin..

birde şöyle bir durum var..
 benzinli motorda düşük devirde gitmek zararlıdır derler.. Motor sağırlaşır gibi bir değim vardır hatta ben inanıyorum buna...