škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Günlük yakıt değerleriniz..

gokcen59 · 4900 · 2278142

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;459784
Hacimli dizeller gerçekte bir başka oluyor.Özellikle rampada bu çok rahat anlaşılıyor.Her gün kepekli rampasında bunu dahada iyi anlıyorum.B sınıfında beni geçen araç pek yoktur ama 2.0 TDI lar falan bir başka gidiyor:) Ben 130da tıkanırken yanımdan usul usul geçiyor gidiyor..

Ciğer meselesi dedikleri bu olsa gerek.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
300C'yi sonradan hatırladım, 3.0 CRD büyük ihtimal.

Çevrimdışı İZZETCULAZ

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
superb 2013 1.6 tdı 7 ileri dsg sıfır aracımla İstanbul ankara gidi dönüş yaptım.6 kişi ve bagaj full du..235 tl 50 lt yakıt full ledim ve bugün toplamda 1090 km yaptım..yol bilgisayarımda 85 km daha gider diye gözüküyodu.
sizce nasıl bi sonuç bu ?

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: İZZETCULAZ;459965
superb 2013 1.6 tdı 7 ileri dsg sıfır aracımla İstanbul ankara gidi dönüş yaptım.6 kişi ve bagaj full du..235 tl 50 lt yakıt full ledim ve bugün toplamda 1090 km yaptım..yol bilgisayarımda 85 km daha gider diye gözüküyodu.
sizce nasıl bi sonuç bu ?

Altı kişi zor olmuştur hocam :)) Keşke 7 kişilik bişey aldaydınız da herkese artık takmak zorunlu olan kemer düşseydi en azından. hele ki uzun yok Allah muhafaza

Çevrimdışı İZZETCULAZ

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;459971
Altı kişi zor olmuştur hocam :)) Keşke 7 kişilik bişey aldaydınız da herkese artık takmak zorunlu olan kemer düşseydi en azından. hele ki uzun yok Allah muhafaza

:):)

araç rahat rahat aldı valla , test etmiş oldum ve memnun kaldım. kasanın ağırlığına göre iyi performans sergiledi utandırmadı beni

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;459971

:adm: Maalesef çoğumuzun(ben de dâhil) dikkat etmediği, önem vermediği bir husus bu. Sadece kendi kemerlerimizi takıp kontağı çeviriyoruz. Bazı durumlarda arka koltuktaki kemer taktırmadığımız yolcunun havalanıp üstümüze çıkması işten bile değil..

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Daha ne olsun İzzet kardeşim; harika harika!

Ben de son kez 8 Aralık'ta(geçen yıl :fiuv:) depoyu doldurmuştum. Şu ana kadar 823 km yol yaptım(% 85'i şehir içi). Göstergedeki kalan menzil 160 km ve ibre kırmızı çentiklerin az üzerinde. Devamlı yakıt aldığım istasyondaki pompacı elemanların beni tanımayacaklarından endişeleniyorum :kiki:

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün bir depo daha bitti..40,5 litre mazot ile 705km.Diğer bir deyişle 190TL ile 705km yani kmde 0,26 kuruş civarı yakmışım.

Yol bilgisayarı 6,0 litre gösteriyor depo ortalamasını, pompada ise bu ortalama 5,8 litre çıkıyor.Biraz fazla gösteriyor yol bilgisayarı.

Ortalama hızım 33km.Şunu da belirtmeliyim ki 40litre mazot ile aynı güzergahta bu araba çok rahat daha fazla km gider.Ben pek sakin kullanmıyorum ve trafik pek müsade etmiyor.

Çevrimdışı İZZETCULAZ

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: toygar;459991
daha ne olsun izzet kardeşim; harika harika!

Ben de son kez 8 aralık'ta(geçen yıl :fiuv:) depoyu doldurmuştum. şu ana kadar 823 km yol yaptım(% 85'i şehir içi). Göstergedeki kalan menzil 160 km ve ibre kırmızı çentiklerin az üzerinde. Devamlı yakıt aldığım istasyondaki pompacı elemanların beni tanımayacaklarından endişeleniyorum :kiki:
menzil göstergesine ne kadar güvenebiliriz ?

Sonra yolda kalip rezil olmayalim :):)

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: İZZETCULAZ;460002

Son 50 km lik yakıt tüketimine göre gösterir.
Tamamiyle güvenilirdir..

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: İZZETCULAZ;460002

Ankara'dan Kastamonu'ya gidiyorum. Çankırı'ya vardığımda ibre kırmızı bölgeye iyice yaklaşmıştı. Kastamonu'ya daha var 114 km! Mutlaka mazot almalıydım ama, bir şeylere sinirlendim ve mazot almayı unuttum. Ya herru ya merru deyip başladım Ilgaz'a tırmanmaya. O arada ibre kırmızı bölgeye girmesin mi!!? Tırman babam tırman... Bilenler bilir; Ilgaz Geçidi 1750-1800 metre rakımı var. Haliyle tüketim gittikçe artmaya başladı. Başladım 3 buçuk atmaya :kork2:.

Bir yandan kendi kendime "Sen ayvayı yedin oğlum" diye söyleniyorum. Neyse, 3.5 ata ata Ilgaz Geçidi'ne vardım da biraz rahatladım. Kalan menzil göstergesi 30 km'ye düşmüştü. Ondan sonrasını tahmin edersiniz; koyverdik yokuş aşağı. Gaza mümkün olduğu kadar az basarak, yavaş yavaş... Kastamonu'ya 8-10 km kala menzil göstergesi 0(sıfır)'ı da gördü!.. Kastamonu'daki benzinciye nasıl vardığımı bir ben bir de Allah bilir.

Bir eşekliktir ettik işte. Bir daha mı, tövbeler olsun :D...

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Degerler guzel, 100 kmde 5 lt yakmis, 120 civari seyrettiniz sanirim.

Çevrimdışı İZZETCULAZ

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustisahin;460058
Degerler guzel, 100 kmde 5 lt yakmis, 120 civari seyrettiniz sanirim.

100-120 arası

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
3,90'dan bp eurodieseli aldım bugün, nasıl olduğunu sormayın :) bidonlara doldurdum valla :D