škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Günlük yakıt değerleriniz..

gokcen59 · 4900 · 2278837

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Emin yine yardırking yapmışsın :) a7 sert olduğu için hızlıyken stabil değil mi??

Alıntı yapılan: pharnakia;475069
Gümüşhane şehir içi zaten radar uygulaması sürekli yapılıyor :) Hangi köydensiniz 5 yıldır buradayım artık yarı gümüşhaneli oldum. Burada skoda bir tutku caddeye çıkın her taraf octavia ve superb

gümüşhaneye varmadan kral tesislerinin oradan (ikisu) ayrılıyoruz, 27 km falan da öyle gidiyoruz işte, musalla deresine bağlı köyümüz.

Gümüşhanede skoda ve kia çok gerçekten geçen ay da gümüşhanedeydim merkezde işlerimiz oldu. Trabzon'da Erzurumda eskiden beri skoda iyiydi zaten, şimdi burada da çok gördüm. Sizin memleket neresi? Görev için mi geldnz?

Çevrimdışı pharnakia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;475097
Emin yine yardırking yapmışsın :) a7 sert olduğu için hızlıyken stabil değil mi??

gümüşhaneye varmadan kral tesislerinin oradan (ikisu) ayrılıyoruz, 27 km falan da öyle gidiyoruz işte, musalla deresine bağlı köyümüz.

Gümüşhanede skoda ve kia çok gerçekten geçen ay da gümüşhanedeydim merkezde işlerimiz oldu. Trabzon'da Erzurumda eskiden beri skoda iyiydi zaten, şimdi burada da çok gördüm. Sizin memleket neresi? Görev için mi geldnz?

Bende Giresunluyum 5 yıldır Gümüşhane de görev yapıyorum. Alıştık şehre havasıyla suyuyla gidesimiz gelmiyor :)

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;475097

/QUOTE]

Gayet stabil abi bikaç dengesizin arkasından çaktırdığım bi-xenonlara inat sol şerit işgali ve kontrolsüz şerit değiştirmelerinden ötürü gerek viraj içi gerek düz yolda ani frenlemelerde bulunmak zorunda kaldım vay be dedirtecek derecede çizgisini bozmuyor. Virajlarda da eğer dar alma imkanı varsa 180 limit üstünde korkutuyor

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustisahin;474755
Benim yakit tuketimi ise 102 km ortalama hiz ile 1060 kmlik yolda 4.5 lt ortalama oldu, klima % 40 acik,

1160 kmlik diger yolculukta ise 117 km ortalama hiz ile 5 lt ortalama yakit tuketimi. % 80 klima acik, yarısı 150km - 210km hizlarda, dpf mis gibi olmustur heralde.
Gece yolculugu yaptigimdan radarlara yakalanmadigimi ümit ediyorum, durduran olmadi, insallah eve fotografda gelmez, androidlerde radar beep programini tavsiye ederim,
Arkadaslar 3 uzun yol yakit tuketim yol bilgisayari verilerim asagidaki gibi, toplamda 3170 km yol yaptim,
1. 1060km, ort hiz 102 km, ort yakit tuketimi 4.5 lt, klima %40 acik,
2. 1160 km, ort hiz 117 km, ort yakit tuketimi 5 lt, klima %80 acik,
3. 750 km, ort hiz 84 km, ort yakit tuketimi 4 lt, klima %100 acik,

Pompa hesabida tutuyor, toplam alinan yakit 145 lt.

Edit; radar beep karsi seridin radari icinde uyariyo malesef[emoji20]
« Son Düzenleme: 07 Ağustos 2014, 13:37:10 Gönderen: mustisahin »

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 TSİ DSG ibiza nın test sürüşünü izledim (Oto-Park) performanslı kullanımda 12-13 lt dedi eleman.. limitleri zorlayarak 17 küsür lt bile görüyor..

bende 1.4 fabiamı deniyeyim dedim.. vitesleri 6 bin devirde arttırmak kaydı ile 0-180 arası çıktım sonra tüketime baktım.. ortalama 9.4 lt.. gözünü seveyim atmosferiğin..

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zaferhan;475237
1.2 TSİ DSG ibiza nın test sürüşünü izledim (Oto-Park) performanslı kullanımda 12-13 lt dedi eleman.. limitleri zorlayarak 17 küsür lt bile görüyor..

bende 1.4 fabiamı deniyeyim dedim.. vitesleri 6 bin devirde arttırmak kaydı ile 0-180 arası çıktım sonra tüketime baktım.. ortalama 9.4 lt.. gözünü seveyim atmosferiğin..
Ancak böyle bir tüketimi yakalamak pist kullanımında olur. Sürekli fren-tapagaz şeklinde.  Yol şartlarında sürekli  tapagaz kullanımında dahi ben 1.4 TSI ile çift haneli tüketim görmedim..

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zaferhan;475237

1.4 85 ibizamla dgn nickli arkadaşımızın 1.4 tdi fabişle bi gece 20-25 km boyunca roll yaptık evlere dağıldığımızda benim ortalamam 8.3 tü doğanınki de o civardaymış. Atmosferik 1.4 araç için 2 hanelere ulaşmak gayet zor. Not 1.3 otm.getzimde ortalama 12ydi o sütten :)

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;475247
Ancak böyle bir tüketimi yakalamak pist kullanımında olur. Sürekli fren-tapagaz şeklinde. Yol şartlarında sürekli tapagaz kullanımında dahi ben 1.4 TSI ile çift haneli tüketim görmedim..

Hocam Tapagaz dan kastın 7. viteste dipgaz ise görmezsin.. DSG ise sporta alıp vitesin sürekli değitiği yollarda gazı kökleyince çok çok rahat 10 lt üzeri görülüyor..Hatta şehir içi biraz sert kalkış yapınca bile fırlıyor değerler... 1.2 tsi golf te şehir içi 9 un altına düşemedik henüz.. uzun yolda da 120 üstüne çıkınca ortalama 7 nin üstüne çıkıyor anında (manuel)..

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
samsun çarşamba girişinde 3,99'dan depoyu doldurup yaklaşık 1 hafta içinde ş.arası+köy+yayla yollarında 833 km yapıp aynı yerde aynı şekilde doldurdum az önce, zorla 200 tl'ye tamamlattım, 24 kr/km, 6 lt/100km ortalama çıktı. Yol bilgisayarı 5.6 idi. Kullandığım bazı yerler çok kötüydü, zigana köyünden zigananın zirvesine kadar toprak köy yolundan çıktım mesela, 5 kişi ve klima açık. Z rotunu falan bozduk galiba. Zigana çok güzel ama limni gölü diye bi yer var sakın gitmeyin değmiyor. Bi de kürtün'den ayrılan örümcek ormanları diye bi yer var oraya da sakın gitmeyin. 10 km in çık arabayı parçala elde var sıfır.

Tüketime dönecek olursak kakın zamandaki tüm ölçümlerimde aynı oranda sapmalar var. Enjektör memeleri değiştikten sonra yb az göstermeye başladı galiba, pompadan sapma önceden pek yokken şimdi var görünüyor.

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün 210km yoldan geldim.
Şehirdışı klima açık, ort hız 110km/h
tüketim, 6.2lt/100km

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
valla girişinde %300 garantili eurodiesel yazıyodu, elemana iyice sordum, orada makyajlı superb tdi vardı ona da buradan koyuyoruz dedi, ben de doldur dedim :) yetmedi 2. depoyu da oradan aldım. Bugün samsundan karabüke geldim. 4 kişi tam dolu bagaj, geneli sabit 120 kmh, klima hiç kapanmadı. Yol bilgisayarı verileri ile 410 km, 112 kmh, 4.8 lt. Pompa daha fazla çıkar muhtemelen.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;475551
valla girişinde %300 garantili eurodiesel yazıyodu, elemana iyice sordum, orada makyajlı superb tdi vardı ona da buradan koyuyoruz dedi, ben de doldur dedim :) yetmedi 2. depoyu da oradan aldım. Bugün samsundan karabüke geldim. 4 kişi tam dolu bagaj, geneli sabit 120 kmh, klima hiç kapanmadı. Yol bilgisayarı verileri ile 410 km, 112 kmh, 4.8 lt. Pompa daha fazla çıkar muhtemelen.

Maşşallah kokluyo mübarek yav :)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;475562
Maşşallah kokluyo mübarek yav :)

ama pompada belki yarım litre fazla çıkabilir, bilemiyorum.