škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Günlük yakıt değerleriniz..

gokcen59 · 4900 · 2278740

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;482017
Değerler oldukça güzel.

Arabayı ilk aldığımda Yaşamkent-Balgat arasında hız sabitleyici ile 70'e sabitleyerek ben de 5,5 falan görüyordum.

Alıntı yapılan: turker;484645
Bugün Ankara'ya 100-110 bandında eko modda gittim. rakım 250->900 çıkış için 4.7 elde ettim.

Ankara dönüşü 110-120 bandında geldim, çıkışta AOÇ kavşağında sıfırladım, karabük girişinde 4.4 elde ettim (rakım 900->250). Bunun içinde eski yolda (HGS'm yok da :D) akyarma çıkışında 140-150 kmh ile 110'luk 115'lik turbodizelleri ipe dizme de dahil.

Ankara içi güzel değerler alınabiliyor. AOÇ kavşağı - şaşmaz arası 4.3, göksu park hizasında 4.5 idi mesela.

Uuzn yolda çok keyifli Cerato canım... Siyah aldığıma pişman oldum ama şimdi sattığıma da pişman olacağım gibi...

Evet o guzergahta çok komik degerler elde ediliyor. Ankaranin icinde biraz dolaşıp Aocden Şaşmaz a yeni yapilan yolda 80 km/h a sabitledigimde 3.5 lt idi benimde.Normalde bu degerler hic huyum değildir ama arabada muhabbete dalinca elde ettim.:)

Biraz once babamla konuştum. Mazot almış 730 kmde 44 lt mazot aldi dedi.Kullanimda 20 km üstü  hiç yol yok.cogunluk evden okula 1.5 kmlik periyotlarda.Tam 6 lt ediyor. Evde benim yokluğum belli olmuş :D
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
Anca fırsat bulabildim 29 ekimde 1 günlük Ankara-İzmir yolculuğu yaptım.
toplam 1281 km giderken ortalama 120-130-140 civarı gelirken 110-120 civarı olan akşam yolculuğu ve İzmir içinde 80 km şehir içi trafiği. Şansım mıdır bilmiyorum dağ başında bile kırmızı ışıkta durdum.

1.6 TDI DSG araçta 5.4 gibi bir rakam çıktı ortaya 23kr gibi bir şey

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Bugün kahvaltıyı tam yapıp yürüme safranboluya çıktım 4 km :) çıkınca bi daha fulledim 1 poğaça yakmışım :D dermişim. Ama yürüdüm gerçekten, güzel oluyor.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir depo mazot(40,8 litre-Shell Nitro) ile 782,2 km.Km'de 0,22 kuruş yakmış ve 1 litre mazot ile 19,5 yapmışım.Tamamen Ankara sınırları içerisinde çok dikkatli kullanım ile.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün rutin ufaklığı okula götürme seferinin başında ortalamayı sıfırladım. DÖnüşte park ettiğimde 4.6 ortalama vardı. Buna karşılık bi kaç gündür ereğli yolu dahil olmak üzere sıfırlamadığım ortalama 5.9'a çıkmıştı. Ağırlıklı kısmı 5.1'lik ereğli yolu olmasına rağmen. Kısa mesafeler ve testler herhalde 7-8 aralığında yaktırıyor ama sakin kullanımda ekonomik olabiliyor galiba...

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
bu akşam bursaya doğru yola çıkacağım, yaklaşık 900 km yol yapıp dönerim diyorum. Dönüşte verileri paylaşırım :)

Çevrimdışı smyomekatronik

• OCTAVIA 1.6 FSI
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
200 km si şehir dışı geri kalan Gebze'nin İstanbul trafiğini aratmayan yollarında ve Gebze organizenin yollarında FSI otomatik vitesli octavia ile yaptığım değerler. Otomatik benzinli bir araç için değerler nasıl?.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arabayı birbucuk aydır kullanmiyordum.Eve geldim ertesi gün mazottaki indirim haberinin dr duyunca :D Bunun motorunun biraz pası silinsin dedim.Surekli kullandığım guzergahta 100 km ile gittigimde 5.5 120 ile gittiğimde 6 ya yakın yazıyordu.(sehir ici +sehir dışı biraz daha yüksek rakım) 180/200 km de 6.8 gösterdi. Gavur basınca tuketimi düşürüyor resmen.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
fsi otm için trafikte iyi değerler.

1.9 tdi'yi o kasada ben de görmek isterdim. Makyajsız A5 için en iyi kombinasyon bence.

Dün ben de bartına gidip geldim, tamamı erkek olmak üzere 4 yetişkin 2 çocuk, yetişkinler 75-100 kg aralığında, çocuklar da yiyen cinsten :) toplam 195km, 20'si ş.içi. Gidiş 5.0 dönüşle birlikte 5.3 yaktı. Özellikle dağ geçidi olunca, yüklü de olunca hacimli dizel aranıyor. Bundan 3-4 hafta önce ailece 2 kişi 1 çocuk (tabi kişiler de ortalamada daha hafif) cerato ile bartına 4.7 ile vardığımı hatırlıyorum.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bugün 200 km yakın yol yaptım, 100 km si otoban ama 20 km yakın 190 km ile gittim gerisi 100-120 km arası geri kalan 100 km virajlı inişli çıkışlı dağ yolu biraz performanslı kullandım resmen ralli yaptım sayılır buna rağmen ortalamam 8,3 lt bence makul bir değer

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Son depo ortalaması 9 litre/100 kilometre. Ankara içi...
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;487425

Çoğ iyi valla

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tuning hakkını veriyor mu ne...

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Km kaç şu anda? Belki daha da düşmesi beklenebilir km'ye göre...