škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Günlük yakıt değerleriniz..

gokcen59 · 4900 · 2277278

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;491199
650 küsür km oldu, 2 güne falan depo ölçümüm bitecek. Kar-kış derken yb 6.7'ye çıktı ama 7.8 gibi çıkacak sanki reelde. Depo bitince bu sefer racechip ile bi deneme yapacağım.

Maşallahı var abi çekiyor :D

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abi yakıt fazla değil mi?Bence Cerato'dan sonra sende alışma süreci zor geçiyor.:)
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
ölçüm neticelendi arkadaşlar. Bundan tam 15 gün önce, depo ışığı yandıktan 50 km sonra depoyu doldurmuştum, 56,5 litre almıştı. Dün akşamüstü itibariyle bi manevra anında ışık tekrar yandı. Emin olmak için kontak kapatıp açtım, söndü. Ve 10 km sonra tam olarak yandı, yani az daha giderdi deme şansımız yok emin olduk :) km 675, yani 50 km sonra 725 gitmiş olacak. Yb 6.7 gösteriyor. Arada racechip'i 110 km falan kullanmışsam, onun yb kandırması desek ve eklesek max olacağı 7 lt'dir. Ama reelde tam 7.8 yakmış oldu. Depoyu tekrar doldurup öyle anlaşılır desek, ondaki muhtemel yanılma payı bu şekilde ölçmekten pek farklı olmaz herhalde, şu an zaten menzil 80 falan kaldı gideceği max bu yani... Bu arada ort hız da 32, az değil yani. Cerato bu hızla reel yakacağı max 7.5 olur ama 7'yi geçeceğimi sanmam. Satarken 6.5 idi.

Iyi yakmış demi :) alışmak derken Uğur, 2000 km'yi geçtim 1 ayda. Uyum süreci tamamlandı denebilir yani. Kullanım olarak yüksek devir göstermedim pek. Zaten aracın karakteri gereği biraz devirlenmesi gerekiyor ama vites atmak için bile 3000'pek geçmedim. Ölçüm iyi çıksın diye düzlük gördüm mü 80-90 sabitledim. Perf. kullanım yok denebilir. Kısacası yakıyor :)

bana garip gelen şey, opel forumunda ş.içi için 5 küsür, ş.dışı için 3.8'e kadar düşük paylaşımlar var. Ya benim arabada bi şey var, ya da yazanlar yalan söylüyor :) çünkü o kadar az yakılacaksa ben de yaktırırım siz de yaktırırsınız zor bi olay değil eko-mode nedir biliyoruz :D rodaj desek 19 bini geçtik, geçen 3 bindeki araçla adam 3.8 tüketim paylaşmış :) neyse yarından itibaren bi de racechip'i bağlayıp göynümce bineyim biraz, bi de öyle deneyek. Çok uzun sürmesin diye 100 tl alayım, sonucu görelim :)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Türker ortalama hıza göre tüketim bana biraz yüksek geldi:confused:
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;491261
Türker ortalama hıza göre tüketim bana biraz yüksek geldi:confused:

Yüksek canım şüphe yok :) Haftaya samsun yolu göünüyor, gidersek özellikle yüksek devir çevirip bi açmayı deneyeceğim. İlk sahibi lokantada oturan biri idi şehir dışı görmemiş araba.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;491281
Yüksek canım şüphe yok :) Haftaya samsun yolu göünüyor, gidersek özellikle yüksek devir çevirip bi açmayı deneyeceğim. İlk sahibi lokantada oturan biri idi şehir dışı görmemiş araba.

Ciğerler bayram etsin ozaman abi :) lineada 180 i geçemiyodu bide dibini sen gör :)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;491283
Ciğerler bayram etsin ozaman abi :) lineada 180 i geçemiyodu bide dibini sen gör :)

O kadar basmam Emin, hele aile varken. Ama 120'yi 4'le gidersem zaten açılacaksa açılır :)

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;491285
O kadar basmam Emin, hele aile varken. Ama 120'yi 4'le gidersem zaten açılacaksa açılır :)

Tabi abi işin şakası benimki hava soğuk, yollar belli değil riske gerek yok :)

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Soguklarda yakıta epey olumsuz etkiliyor, bende 1 lt fazla yakıyorum bu aralar:(

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Doğru soğuklar da etkili tabi. Mevsimsel etkilerden arındırılmış net yakıt değeri lazım bize :)

Çevrimdışı adnk55

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bugün 1,4 tdi 69 hp hb kasa aracımla 3 yetişkin 1 çocuk bagaj boş Bodrumdan Muğlaya gittim geldim. toplam yol 240 km. inişli çıkışlı bölümlerde var. ort. hız 64 km görünüyor ort. yakıt ta 5 lt. görünüyor. yolda genelde 100 km civarı hızla gittim.
değer normalmi?
bu araçta uzun yolda hangi devirle gitmek gerek ekonomik yakması için

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Daha asagilara dusersiniz. 2500 devir civarinda 110km hiz yakinlarinda araciniz en ekonomik karakterine burunur.

Tabi 75lik icin konustum 69lukta farkli olabilir durum. Deneyin ama

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim dana ne yakacak merak ediyorum. Haftaya eve gidiyorum. Kışın en soğuk donemi(bizim orada -20 derecelerin lafi ediliyor. ) Üstüne kışlık lastiklerde var.maximumu görür heralde.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dün karabük-ankara-karabük yaptık, gidiş 2 kişi dönüş 3 kişi şeklinde.

Toplam 470 km, tam 100 tl mazut yaktı.

Yol bilg 5.2, reel 5.78. %11 sapma.

Hız olarak karlı/sisli yerler de vardı ama 80-120 aralığında idik. Ankaraya varışta 5.2 gösterdi, ş.içi 5.5'e çıktı, dönüşte 5.2'ye düştü. Yb hız ort 81 kmh.

Aaaah CRDI ah :) Bu kadar yakmazdı, yaksa da gidiyor, dokunmazdı...

Çevrimdışı 06lkn66

• Sales Advisör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı yolu tersten 1.5 dci fluence ile yaz aylarinda 4.5 4.6 bu sıralarda 4.8 4.9 civarında yakitla gidebiliyorum abi :)